Rokmūzikas apskati

18.08.2009.

Dartz! – The Sad History of the Village of Alnerique (2008)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 13:27
Tags: ,

Tā nu ir sanācis, ka kāda atgadījuma dēļ pāris dienas eRokā nerakstīju. Bet nu ir laiks jaunam apskatam!

Tā nu ir sanācis, ka zīmīgais 200. raksts eRoka portālā būs tieši manis radīts. Un par laimīgo albumu, kas izpelnījies šo godu, kļūst Midlesboro indie rokeru Dartz! otrais, un pagaidām pēdējais albums The Sad History of the Village of Alnerique. Par šo blici uzzināju pirms kāda mēneša, kad to man parādīja divi draugi, kas uzskatīja, ka šis man noteikti patiks. Un viņi nekļūdījās!

Ieraksts sākas ar vidēji ātrā tempā ieturēto The Arrival, Building Alnerique, kurā sadzirdams diezgan tipisks indie,  ar nelielu pankroka devu. Jau pasen šāda tipa jaunu (vismaz priekš manis) ierakstu nebiju dzirdējis, un jau no pirmās dziesas jūtos ielīksmots. Oskar & Ofelia ir ieturēta tieši tajā pat toņkārtā, kas, protams, rada albuma vienotības izjūtu, tomēr jau otrā dziesma (izņemot tās piedziedājuma daļu) ļoti līdzinās pirmajai. Tas noteikti ir mīnuss, tomēr tā kā man šāda veida mūzika patīk, man tas netraucē. Trešais skaņdarbs A New Venture From Mordecai & Sons sākumā ir patīkami savādāks no iepriekšējiem, kaut gan nevar noliegt to, ka vietām tiek izmantotas tās pašas (vai ļoti, ļoti līdzīgas) ģitāras partijas, un arī bungu ritmi pārlieku neatšķirās. Tomēr pats skaņdarbs ir diezgan labs, un albuma kopējo noskaņu nemaina. Ja pēc šīs dziesmas nebūtu klusums ,nemaz nepamanītu, ka sākas The Clandestine Choir… Tas parāda, cik vienādas ir šīs kompozīcijas… Jācer, ka otrajā ripuļa pusē būs lielāka dažādība.

Un manas cerības apstiprinās – jau piektā dziesma What Happens To Places Where Spaces Should Be ir kā svaiga elpa – instrumentālais, un ļoti klusais ģitāras skaņdarbs ir vienārši lielisks relaksētājs, un tā skanējums atgādina sakistu, lietainu nakti. Tieši īstajā laikā! Pēc šī pavisam klusā gabala, nedaudz pārsteidz nākamās dziesmas izvēle – pankroka/klasiskā roka garā ieturētais (dziesma tās vidū maina savu skanējumu par 180 grādiem), ļoti roķīgais skaņdarbs The Lay Of The Land, manuprāt, nav tā veiksmīgākā izvēle šai vietai, lai gan dziesma pati par sevi ir viena no labākajām visā diskā. Esmu pārsteigts, ka smagākais gabals šoreiz ir tik aizraujošs! Un jau atkal man ir jāsūdzās par secību – vai tad tiešām pēc kaut kā agresīva un skaļa jāliek džeziskais Embers? Vai tiešām mūzika, kas ir perfekti neitrāla, un derētu gandrīz jebkura glauna resturāna fonā ir jāliek pēc kaut kā tāda? Stipri šaubos… Bet jau atkal pārsteidz kvalitāte – dziesma pati par sevi ir lieliska! Plati noslēdz The End, Moving On, kas atkal atgādina par tās pirmajā pusē dzirdēto. Lai ga nes dotu priekšroku diska noslēgšanai ar abiem mierīgajiem gabaliem (Embers un What Happens To Places Where Spaces Should Be), tomēr arī šī izvēle nav peļama. Ja dzirdētu tikai pirmo un pēdējo dziesmu, daudzi, ļoti iespējams, to, kas atrodas pa vidu nemaz neklausītos vienveidības dēļ.

The Sad History of the Village of Alnerique ir lielisks albums, tomēr ir vairāki “bet”, kas liedz ielikt augstāku atzīmi. Pirmkārt, tas ir diska garums, astoņu kompozīciju izlase tomēr nav tas, ko parasti gaida. Otrkārt, pietrūkst vismaz viena, bet optimālā gadījumā divu līdz trīs mega singlu, kas liktu to drillēt vēl un vēl. Treškārt, uzskatu, ka skaņdarbus varēja sarindot daudz veiksmīgāk. Bet par spīti tam visam, Dartz! otrais ieraksts ir iev;erības cienīgs, un klausāms. Īpaši jau mājas ballītēs vai arī kā fona mūzika.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

5 komentāri »

 1. DARTZ! lolololololol 😮 😮 😮 🙂 🙂 🙂 muxaxaxaxaxa DARTZDARTZDARTZ

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 18.08.2009. @ 13:39

 2. DARTZ!

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 18.08.2009. @ 13:51

 3. DAAARTZ!

  Komentārs by gribu_hujeet — 18.08.2009. @ 14:25

 4. DARTZ!DARTZ!DARTZ!

  Komentārs by Jānis Žilde — 18.08.2009. @ 19:48

 5. TIKAI NE DARTZ!!!!!!!!!

  Komentārs by gribu_hujeet — 18.08.2009. @ 22:25


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: