Rokmūzikas apskati

20.08.2009.

Polvo – In Prism (2009)

Filed under: 2000. gadi,Eksperimentālais roks,Indīroks,Noisroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 15:03
Tags: ,

Iepriekšējā šī ūberportāla lasītāji tika iepazīstināti ar matemātiskā roka Bon Jovi, tādēļ kur gadījies, kur ne no tāltālām pļavām kā balts trusis ļepato, par matemātiskā roka Led Zeppelin dēvētie monstriņi Polvo. Un šis ir viņu pēdējais albums, kas tiek izdots pēc 12 gadu klusēšanas perioda.

Jāatzīst, ka par šiem matemātiskā noizroka monstriem es uzzināju pavisam netīšām. Kādā saulainā jūlija rītā lasot ikrīta laikrakstu, es uzķēru, kādu grāvēju Beggar’s Bowl, kas pilnībā izmainīja manu uztveri un lika ar lāča nepacietību gaidīt maģisko 8 septembri, kad no pelniem augšāmcelsies dižais fēnikss no Ziemeļkarolīnas Polvo. Paldies, dievam ietekmīgā indē pendē izdevējkompānija Merge Records (slavena kļuva pēc Arcade Fire bestsellera Funeral izdošanas 2004. gadā) neļāva faniem nomirt klausoties baumas par jaunajiem Arctic Monkeys, Muse un The Flaming Lips albumiem, tādēļ jau augusta vidū pilnīgi bez maksas un pilnīgi legāli grupas mājas lapā tika piedāvāta iespēja šo prizmisko albumu noklausīties. Nu un tad sākās…

Sākās viss ar apbrīnojamo ievadskaņdarbu Right The Relation. Ieteiktu pievērst uzmanību fantastiskajai bassbungdivģitār’ sadarbībai, radot seksīgu mentālisko metālu. Domāju, ka par šo dziesmu pat jūsmotu Mailijfans Toms. Kad paiet šīs aizraujošās sešas minūtes tev gribās iesaukties “OOOO, BĻE, POLVOOO…” Sekojošais D.C Trails ir lēnīgs, bet aizraujošs skaņdarbs septiņu minūšu garumā. Kārtējais “OOOO, BĻE, POLVOOO…” skaņdarbs. Sekojošais Bilboard top 40 grāvējs Beggars Bowl, vienkārši norauj aunu. Rupji sakot tas izklausās pēc gudriem Linkin Park (vienīgais mīnuss grupas sakarā ir tāds, ka grupas vokālists gaudo kā tāds ņūmetālu pārdozējis jefiņš, paldies, dievam pirmajos trijos skaņdarbos balss tiek izmantota tikai epizodiski), kas fano par Slint. Bet nerupji sakot, tas ir ģēniāls muzikālais paraugs no tiem laikiem, kad indie tik tiešām bija indie, un The Killers tikai slaucīja pakaļas, par kuru jāsauc trīskāršs “OOOO, BĻE, POLVO…” Ja būtu deviņdesmitie, tad sekojošam City Birds noteikti tiktu uzņemts videoklips un par to MTV ēterā iesmietu divi stulbpakaļi Bīvis un Pakaļgalvis. Tas tiktiešām ir drusku lēnīgs dziesmis ar hita potenciālu. Šoreiz paldies dievam grupas nebalsi numur viens ir nomainījusi grupas nebalss numur divi, tādēļ atkal jāsauc “OOOO, BĻE, POLVO…” Lucia ir epohāls un garš skaņdarbs astoņos cēlienos. Jāatzīst, ka tas tomēr nedaudz iekrīt un šobrīd izklausās kā plates piektais labākais skaņdarbs. Laikam vainīga ir pārāk garā dziedāšana, kas Polvo vienkārši nepiestāv. Bet “OOOO, BĻE, POLVO…” ir jāsauc tādēļ, ka dziesmu izglābj intresantā āfrikāņu perkusiju izmantošana, ko knapi var sadzirdēt dziesmai ieplūstot sestajā minūtē. Dream Residue/Work sākās ļoti intresanti, gluži kā Aphex Twin pokemoniskā versija, bet tad Polvo atgriežas pie sava raksturīgā skanējuma. “OOO, BĻE, POLVO…” Pēc miegainā vidus seko līdzi dejojamā The Pedlar, tomēr atkal jāatzīst, ka mīnuss ir vokāls. Noslēdzošais A Link In The Chain ir īsts noizroka paraugs, tādēļ atkal jāsauc “OOOO, BĻE, POLVOOO…”

Kā jau noprotat mana sajūsma par šo albumu ir milzīga. Protams, es tam mierīgi varētu ielikt visas desmit zvaigznes un mierīgi dirst pasūtīt Animal Collective. Tomēr ir pāris mīnusi… Albums nepiedāvā neko jaunu, tas ir nostalģisks un jāatzīst, ka lielisks deviņdesmito indie mūzikas atspoguļojums, bet kā otru mīnusu var minēt samērā vājo konceptuālismu. Dažām dziesmām ir feidotas beigas, kas nepārliecina un neliek snobiskiem indī pjūristiem sasniegt augstāko hujēšanas pakāpi, domāju ja darbskaņdarbs saaugtu kopā ar pedlāru, tad runa būtu par desmitgades albumu. Principā, ko es te diršu, beidzot ir iznācis albums, kuru ir prieks klausīties no A līdz Z un tā vien gribās pieiet vīriem klāt un uzsist uz pleca, un teikt “Jūs atdzivināt īstu indi, jūs esat veči.” Turklāt, ja vēl visam šim piemetina klāt apbrīnojamo faktu, ka grupa nebija neko darījusi 12 gadus, tad vispār… Bļeģ, Animal Collective var iet pakakāt.

Albumam lieku 9 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_sm

Runā, ka In Prism tuvojas grupas meistardarba Today’s Active Lifestyles līmenim. 😮2 komentāri »

  1. bļeģ prieks lasīt tik brutālu recenziju.

    Komentārs by gribu_hujeet — 20.08.2009. @ 23:20

  2. Bet albums tik labs, ka pat prieks klausīties, tādēļ recenzija arī ir tik brutāla.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 21.08.2009. @ 23:30


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: