Rokmūzikas apskati

23.08.2009.

Finley Quaye – Much More Than Much Love (2004)

Filed under: 2000. gadi,Blūzroks,Britpops — normens @ 11:28
Tags: ,

Ikviens no šī portāla lasītājiem noteikti būs ievērojis, ka ļoti bieži cenšos jūs iepazīstināt ar kvalitatīviem, bet maz zināmiem mūziķiem. To darīšu arī šoreiz, kad pskatīšu Latvijā ezināmā Finlija Kveja disku Much More Than Much Love.

Lai gan lasot šī raksta ievadu lielākā daļa, ja ne visi, domā: “Kas pie velna ir Finlijs Kvejs?”, jāsaka, ka viņš nav nekāds iesācējs mūzikā. Vīrs no Edinburgas, Skotijā savā karjerā izdevis septiņus albumus, kā arī ieguvis BRIT Award balvu 1998. gadā kā labākais vīriešu kārtas izpildītājs par ierakstu Maverick A Strike, Latvijā viņš ir pazīstams ar dziesmu Dice, kuru noteikti ir dzirdējis teju ikviens, bet teju neviens nezin tās izpildītāja vārdu. Tagad laiks to kaut nedaudz mainīt!

Ieraksts sākas ar dziesmu Adorable, kas ir diezgan interesants džeza un roka sajaukums. Jāsaka, ka ļoti sen neko tādu neesmu dzirdējis, un ir diezgan aizraujoši paklausīties labu mūziku, kuru ikdienā nedzirdi. Man par lielu pārsteigumu, sekojošā kompozīcija Beautiful Nature ir pilnīgs pretstats pirmajai – tā ir ļoti priecīga, un drīzāk izklausās pēc kaut kā no Toma Džonsa repertuāra, tomēr tas nemaz nav slikti. Lai vai kāds būtu viss, kas dzirdēts iepriekš, un lai vai kāds būs tas, kas būs pēc tam, trešais skaņdarbs Dice ir un būs tas, ko visi no šī diska atcerēsies. Vismaz man tā ir viena no mīļākajām dziesmām, kāda jebkad ir radīta, un uzskatu, ka tā ir viena no labākajām mīlestības dziesmām, kāda jebkad radīta. Žēl, ka tā nav pienācīgi novērtēta, nepelnīti. Nākamā dziesma Face To Face, kas ieturēta regeja ritmos ļoti ātri aizmirstās, jo, lai gan nav slikta, tomēr nespēj turēt līdz Dice līmenim, kas arī saprotams.

Living Without You ir diezgan parasta, nedaudz roķīga, dziesma, kas ne ar ko īpašu neizceļās. Klausoties ierakstu no A līdz Z tā tajā iekļaujas teicami, tomēr kā atsevišķa dziesma tā ir samērā garlaicīga. Daudz aizraujošāks ir nākamais skaņdarbs – ļoti klusā un mierīgā Lovers Return. kas man izpildījuma ziņā nedaudz atgādināja Demiena Raisa izcilo Blowers Daughter, tomēr tās kvalitāte bija augstāka. Nedaudz man nepatīk šīs dziesmas noveitojums, jo īpaši tas, ka pēc tam seko vēl viens regeja skaņdarbs Now And Forever. Arī šis ir diezgan klausāms gabals, vien kārtējo reizi saprotu, ka tik krasus pretstatus, manuprāt, likt blakus ir muļķīgi. Prieks, ka vismaz sekojošā kompozīcija Overcome ir ieturēta klasiskākā poproka manierē, kas šajā situācijā viennozīmīgi ir pozitīvs aspekts. Šī vienkāršā un melodiskā dziesma patīkami atšķirās no regeja daļas, un atkal labi iekļaujas kopējā ieraksta noskaņā. Arī Overriding Volunteer ir manām ausīm tīkams skaņdarbs, kas atkal atgriež pilnu interese par ripuli.

Noslēdzošo daļu iesāk kārtējais regeja gabals Pearls Of Wisdom. Saprotu, ka Finlijam, kurš kādreiz ar to nodarbojās pilnā apjomā tas joprojām ir mīļš un tuvs žanrs, tomēr neesmu drošs, vai tiešām roķīgā diskā tādas dziesmas vajadzētu likt. Regejs tomēr ir pārāk… savādāks žanrs, lai to jauktu kopā ar roku. Kā jau šeit tas ir ierasts, uzreiz pēc rega skan kaut kas ļoti kvalitatīvs poprokā, kas liek aizmirst par tikko dzirdēto. Un tā ir arī tagad, kad atskan dziesma Something To Say. Uzskatu, ka tā ir otrā labākā platē, uzreiz pēc Dice. Prieks, ka kā nākamo mēs izdzirdam dziesmu This Is How I Feel, kas atkal ir ieturēta džeziskās skaņās, gluži kā ievaddziesma. Un jau atkal Finlija vokāls izklausās teicami! Disks noslēdzas ar diezgan episko Waiting For You, kurā jau atkal ir dzirdami dažādi orķestra instrumenti, kā arī perfekts sieviešu bekvokāls. Lai vai ko teiktu citi kritiķi, uzskatu, ka balādes ir Kveja spēcīgākā puse.

Līdzīgi kā iepriekšējā recenzijā, man jāsaka, ka Much More Than Much Love ir visai labs albums, bet ar vairākiem “bet”. pirmkārt, tajā pietrūkst vienotības, un žanri, kas tajā dzirdami, manuprāt, ir pārlieku dažādi. Otrkārt, regejs tomēr neiet kopā ar roku, lai vai kā to gribētos. Treškārt, jau atkal jārunā par dziesmu izvietojumu, kas vietām bija īpaši neveiksmīgs. Bet neskatoties uz to, šeit ir dziesma, kas stāv pāri visam, un neļaus man aizmirst šo disku. Ceru, ka arī jums.

Dodu albumam 7 zvaigznes no 10.

full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1full_sm1none_smnone_smnone_sm

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: