Rokmūzikas apskati

26.08.2009.

Rooney – Rooney (2003)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 20:08
Tags: ,

Izrādās, ka slavenā futbolista uzvārdā tiek dēvēta arī kāda grupa. Turklāt ļoti laba grupa!

Manu kolēģu pārlieku lielā kūtruma dēļ pēdējā laikā portālā bijis ļoti maz rakstu. Tomēr tas nekas, cerams, ka tad, kad Raits atgriezīsies no brīvdienām, un Rūdolfs no Zaļumballes (lai gan tas notiks diezgan tuvu pie manas dzīvesvietas, pasākumu nerekomendēju) viss mainīsies. Tomēr kamēr viss ir pa vecam, es izlēmu, ka jāturpina Jūs izglītot nezināmu izpildītāju pasaulē. Šoreiz mana izvēle kritusi par labu Kalifornijas kvintetam Rooney (Latvijā, šķiet, vinīgā iespēja, kā kāds viņus varētu zināt ir no vienas seriāla O.C. sērijas), kas rada tiešām kvalitatīvu indie. Laikam jau jāpiekrīt apgalvojumam, ka ja daudzas iepriekšējo desmitgažu grupas spēlētu šodien, tās izklausītos tieši tā. Jo jau savā debijas albumā Rooney it kā vecas skaņas padara ļoti mūsdienīgas un patīkamas!

Disks sākas ar dziesmu Blueside, kurā jau no pirmajiem akordiem ir dzirdamas ļoti nepieradinātas ģitāras skaņas. Lai gan piedziedājumā tās kļūst “civilizētākas”, jāsaka, ka ievads ir ļoti patīkams, un atstāj paliekošu iespaidu. Stay Away jau ir daudz ierastākos toņos ieturēts indie, tomēr tas nemazina tā kvalitāti. Īpaši ņemot vērā to, ka gabals radīts pirms lielā indie buma, kas sākās ap 2004. gada vidu (šis konkrētais diskis izdots 2003. gada pirmajā pusē). Dziesma If It Were Up To Me ir vēl ierastāka un nedaudz lēnāka, bet šoreiz par to neesmu īpaši priecīgs. Ja neskaita piedziedājumu, kas nedaudz atgādina The Darkness vieglāko skaņdarbu skanējumu), tas ne ar ko neizceļās. Plates kopēja koncepcijā iederās, bet atsevišķi diez vai šo dziesmu kāds īpaši daudz drillē. Sekojošais I’m A Terrible Person ir šķietami veiksmīgākā izvēle šajā vietā – atraktīva, ātra kompozīcija, kurai ir vienkārši vārdi un lipīgs meldiņš. Patīkami!

Roķīgā balāde Popstars, manuprāt, neiederas šajā vietā. Atkārtošos jau kārtējo reizi, tomēr neuzskatu par pareizu izvēli likt kaut ko lēnu un smeldzīgu pēc kaut kā eksplozīva un atraktīva. Dziesmai nav ne vainas, bet ne šajā pozīcijā. Tomēr pēc Popstars izskanēšanas, sākas albuma labākais skaņdarbs (manuprāt, arī otrajā diskā nekas tik labs nav atrodams) I’m Shakin’. Spēcīgs gabals, kas reizē atraktīvs, interesants un ar viegliem vārdiem. Ko vēl vajag pilnai laimei? Diemžēl, šī ekstāze neturpinās ilgi – lai gan Daisy Duke man visādi patīk, tomēr jau atkal jāsūrojas par to, ka iegūtā albuma kulminācija tiek izlietota… Nekam. Atslodzes dziesmas reizēm ir vajadzīgas, tomēr neuzskatu, ka Rooney tas piestāv. Šādi vien viņi nedaudz nosit interesi par ierakstu.

Prieks, ka vismaz pēdējo ripuļa daļu iesāk kaut kas ašāks, kas rada kārtējo kontrastu, šoreiz patīkamu. Tā ir dziesma Sorry Sorry, kas, pēc manām domām, ir otrā augstākā virsotne diskā. Šķiet, ka Rooney to dara speciāli – That Girl Has Love jau atkal ir lēna balāde, vien atšķirībā no iepriekš dzirdētā, šoreiz mazāk kontrastē ar Sorry Sorry, un tāpēc kopējā bildē iederās labāk. Viss notiek gluži kā amerikāņu kalniņos – Simply Because jau atkal ir daudz augstākā tempā ieturēta kompozīcija, tomēr mani nedaudz neaizķer – lai gan konceptuāli diskā tas iederās labi, pati dziesma nekādas emocijas manī nerada. Disku noslēdz dziesma Losing All Control – kārtējā lēna balāde, manuprāt, viskvalitatīvākais no lēnajiem skaņdarbiem. Ne ar ko īpašu tas neizceļās, tomēr šoreiz tas arī bija nepieciešams, unpatīkami noslēdz ierakstu.

Rooney ir labs albums, kuram ir vērts pievērst uzmanību. Jā, tam ir daži trūkumui, no kuriem galvenais ir visai neparastais dziesmu izkārtojums, kas liedz pilnībā izbaudīt ierakstu, tomēr tas ir paciešams, jo viņu skanējums to kompensē. Ir grūti Rooney pielīdzināt kādam, jo pat tik grupām bagātā žanrā kā indie, viņi ir spēujuši atrast savu oriģinālo skanējumu. Par to arī priecāsimies!

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšstukšs

Un bonusā piedāvu jau atkal noskatīties un novērtēt neatkārtojamo Lūka dziedājumu augstākminētā seriāla epizodē.

2 komentāri »

  1. hahahaha, tas I’m Shakin izklausās pēc Metro Station grāvēja Shake It. Pilnīgs DARTZ!

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 27.08.2009. @ 00:18

  2. Nē, Treisa Sairusa grupele ir daudz krutāka.

    Komentārs by gribu_hujeet — 28.08.2009. @ 00:07


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: