Rokmūzikas apskati

02.09.2009.

Music from the OC: Mix 4 (2005)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Folkroks,Indīroks,Pankroks — normens @ 15:44
Tags:

Vasara jau ir teju jau galā, un ir laiks baudīt tās pēdējās dienās. Tieši tāpēc šoreiz apskatīšu īsti vasarīgu izlasi!

Ilgi nespēju izdomāt, kurš no sešiem lieliskajiem O.C. skaņu celiņa diskiem lai apskatu, līdz izvēlējos man tuvāko, ceturto izlasi. Pieļauju, ka daļu no šīs kompilācijas dziesmām jau būsiet dzirdējuši pirms tam (piemēram, pāris dziesmas iekļāvu savu Saulrieta dziesmu kolekcijā), tomēr tāpat šeit var iegūt diezgan daudz vērtīgas informācijas par izpildītājiem, kurus būtu vērts klausīties arī citās reizēs!

Disks sākas ar Sanderlendas pankroka grupas The Futurehead dziesmu Decent Days and Nights. Lai gan žanra piekritējs neesmu, šī dziesma labi ievada albumu, un ir diezgan laba, dejojama rokmūzika. Ieraksts turpinās ar vēl vienu Britu mākslenieci -Imogen Heap, un skaņdarbu Goodnight And Go, kas bija vienīgais, ko biju dzirdējis pirms izlases noklausīšanās. Lai gan Hīpas mūziku ne vienmēr spēju novērtēt, šī dziesma man patīk tīri labi, vien tā ir prātīgi jādozē, jo lielā daudzumā tā ātri apnīk. Tieši tāpēc ir dubults prieks izdzirdēt Sandjēgo puišus Pinback ar lielisko Fortress. Lai gan tā ir samērā dīvaina kompozīcija, tomēr manām ausīm ļoti tīkama, par šiem vīriem uzreiz rodas vēlme uzzināt vēl daudz ko. Lai gan A.C. Newman  izpildītā On The Table neturas Pinback skaņdarba līmenī, tomēr arī šī dziesma ir kvalitatīva, un kopējā bildē iederās labi.

Albuma otrā trešdaļa sākas ar lieliskā Sufjena Stīvensa skaņdarbu To Be Alone with You, kas, manuprāt, ir dziesminieka spēcīgākā un labākā dziesma. Perfekts papildinājums izlasei! Lai kā man tas nepatiktu, nākamā dziesma Play, ko izpilda Norvēģijas grupa Flunk visu sabojā – it kā tā nav slikta kompozīcija, bet galvenais vokāls, kas izklausās tiešām līdzīgs Bjorkas dziedājumiem mani uzrunāt nespēj. Nomainot dziedātāju, pēc manām domām, viss būtu daudz klausāmāk, lai gan tajā pat laikā pierastāk un vienkāršāk. Pēc Flunk seko ļoti tipisks Beka gabals Scarecrow. Arī par šo vīru var teikt, ka viņš, visdrīzāk, vai nu ļoti, ļoti patīk, vai arī tikpat ļoti nepatīk. Es īsti sevi nepieskaitu ne pie vienas no šīm kategorijām, lai gan drīzāk esmu tuvāk otrajiem. Ikdienā šo skaņdarbu neklausītos, tomēr ripuļa kopējā noskaņā tas iederās pārsteidzoši labi. Kā astotie seko Sietlas grupa Modest Mouse ar skaņdarbu The View. Lai gan par šiem indie roka izpildītājiem neko nebiju dzirdējis, lieliskā dziesma, kas izklausās pēc īstā indie (tā, ko klausījāmies līdz 2004/5 gadam, kad saradās ĻOTI daudz šī žanra izpildītāju), turpmāk viņiem sekošu līdz – man ļoti patīk mūzika, ko viņi spēlē, kā arī (vismaz man) par pārsteigumu viņus augsti vērtē kritiķi. Liels atklājums.

Pēdējo dziesmu kvartetu iesāk Hardcore Days & Softcore Night no grupas Aqueduct. Prieks, ka šī dziesma nepazūd pēc teicamās The View, un izceļas pati – tas, galvenokārt, ir dēļ diezgan interesantajiem instrumentiem, kas dziesmā izmantoti, samērā netipiskie bungu ritmi, kas papildināti ar klavierēm un elektroniku kopā rada neaprakstāmu, bet tiešām teicamu indie kokteili. Leiliskās mūzikas plejādi turpina blice The Reindeer Section ar Cartwheels. Lai gan šī trīsdesmit cilvēku blice nav kopā muzicējusi kopš 2002. gada beigām, viņi ir radījuši vairākus lieliskus skaņdarbus, kuri joprojām izklausās kā tikko radīti. Iespeājms, ka šo dziesmu jau dzirdējāt manā Saulrieta izlasē, tomēr jāsaka, ka oriģināls ir daudz labāks. Tomēr lai vai kā man patiktu iepriekšējās dziesmas, tieši vienpadsmitā kompozīcija Eve, The Apple of my Eye, ko izpilda īru rokgrupa Bell X1 ir OC: Mix 4 spēcīgākais gabals. Dziesma mani piesaistīja jau no pirmās reizes, kad to dzirdēju, un man ir ļoti, ļoti tuva. Man prieks, ka izlasē ir iekļauta tieši dziesmas klavieru versija – klipā pieejamā nedaudz roķīgākā versija zaudē savu šarmu, un vairs man nav tik tīkama. Diemžēl man jāsaka, ka portālā youtube ir atrodama tikai parastā versija (lejā piedāvāšu ko līdzīgu klavieru izpidldījumam, kas dzirdams šajā diskā), tāpēc ikvienam iesaku vismaz šo dziesmu nopirkt, vai sliktākajā gadījumā pameklēt visiem labi pazīstamajā thepiratebay.org portālā (sveiciens draugiem no LAMPAS, kas ir tiešām tīkami ļaudis, un kurus ciena ikviens blogeris! :)), jo šī dziesma ir to vērta! Lai gan plate jau šajā brīdī sasniegusi savu augstāko punktu, arī Matt Poun PA dziedātoOasis dziesmas Champagne Supernova kaverversiju nedrīkst nedzirdēt – tā ir vienkārši lieliska, un lai gan tā negadās bieži, uzskatu, ka šī versija ir labāka par oriģinālu! Diemžēl, arī šoreiz jāsaskaras ar skumjo patiesību – youtube arī šīs dziesmas nav.

Kā jau nopratāt iepriekš, par izlasi, jo īpaši tās otro pusi, esmu sajūsmā. Un tas ir tikai pelnīti – Music from the OC: Mix 4 ir ja ne labākā, tad viena no visu laiku labākajām kino mūzikas izlasēm. To neiesaku palaist garām!

Dodu albumam 9,5 zvaigznes no 10.

 pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspuse

P.S. Izmantojot dienesta stāvokli atgādinu, ka līdz ceturtdienas pēcpusdienai vēl ir iespējams nobalsot par Radio SWH Saulrieta dziesmām (to var izdarīt šeit). Ja vēl nezināt, par ko balsot, varat ieskatīties manā viedoklī par šo mūziku. Un neaizmirstat rīt pulksten 20.00 būt pie saviem radioaparātiem – tas būs tā vērts!

1 komentārs »

  1. […] kuram es atklāju šo blici – Hardcore Days & Softcore Nights, kas bija iekļauta ceturtajā O.C. mūzikas izlasē. Šīs kompozīcijas sakarā vēlos arī uzsvērt tās vienkārši perfekto […]

    Pingback by Aqueduct – I Sold Gold (2005) « Rokmūzikas apskati — 24.10.2009. @ 23:37


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: