Rokmūzikas apskati

04.09.2009.

Radio SWH Lielais vakars (2005 – 2009)

Filed under: Atkāpes no apskatiem,Muzikālās sēras — normens @ 18:38

Par laimi, ilgāku laiku nebija nekas jāraksta muzikālo sēru sadaļā. Diemžēl šodien tas atkal ir jādara…

Pieļauju, ka daudzi no šī bloga lasītājiem vakar klausījās Lielā vakara saulrieta dziesmu topu, un pēc brīnišķīgā vakara kā zibens no skaidrām debesīm bija Toma vārdi:

No visiem vakariem, kas pavadīti radio ēterā šis vakars paliks manā atmiņā ne tikai tāpēc, ka šis bija pēdējais vakars 2009. gada vasarā… Bet arī tāpēc, ka šis bija pēdējais Lielais Vakars, kas izskanēja ēterā!

Šie divi teikumi, šie vienkāršie vārdi pilnīgi visiem klausītājiem bija tas, ko viņi nekad negaidīja, tas, ko nevēlējās dzirdēt. Tomēr, lai arī cik ļoti to negribētos dzirdēt, ir skaidrs – Lielais vakars ir galā… To, kas un kāpēc šoreiz neķidāšu, jo nezinu aizkulišu lietas, tomēr visiem iesaku izlasīt Toma paša sakāmo par šo. šoreiz es par to, kāpēc visi klausītāji tā mīlēja šo pāraidi.

Tiem, kas nezin, nedaudz pastāstīšu par to, kas vispār bija šī pāraide. Tas bija Radio SWH dīdžeja Toma Grēviņa radīts un vadīts raidījums, kas fokusējās uz jaunu un līdz šim neatzītu mūziku. Vakari sākās 2005. gada sākumā (man pašam gan šķita, ka 2004. gadā, bet laikam esmu nedaudz sajaucis rēķinus), kad Grēviņš kopā ar Jāni Blūmu iesāka ikvakara raidījumus. Par laimi, pēc neilga laika Blūms atbira, un Grē palika viens. Tieši tad arī sākās tas, ko mēs visi atceramies, izdzirdot vārdu salikumu Lielais vakars – jauna, un lieliska mūzika, kā arī interesantas sarunas. Tieši šajā raidījumā pirmo reizi uzzināju par Arctic Monkeys, The Virgins, Vampire Weekend, kā arī neskaitāmiem citiem mūziķiem.

Pēc kāda laika Toms izveidoja arī programmu Pagrabs – nu ikvienam jaunajam mūziķim, kurš vēl neko profesionālu nebija ierakstījis, bija iespēja izpausties, un ideja atmaksājās ar uzviju – tieši Pagrabā pirmo reizi mēs izdzirdējām tādus nu jau atzītus vīrus kā Goran Gora un grupu Tumors.

Tomēr pats svarīgākais šī raidījuma aspekts bija tā varbūt nelielā, tomēr ļoti, ļoti uzticīgā klausītāju brigāde. Katru vakaru šiem cilvēkiem bija jāieslēdz SWH, kas arī tika izdarīts, un tieši cilvēciskums un savstarpējās attiecības, vismaz man, bija galvenais, kas piesaistīja. Ikvienam bija sajūta, ka tas ir MANS raidījums, un tas ir tiešām fantastiski! Šo cieņu lieliski apliecina arī daudzo fanu skumjas, kā arī Grē pateicība par atbalstu – tā ir abpusēja cieņa augstākajā pakāpē!

Laiks dziedē visas brūces, un pēc neilga laika arī visi pieradīs piet ā, ka Vakara cilvēks Toms skanēs darba laikā no pulksten 11.00 līdz 14.00. Tomēr Lielā vakara periodu ne Grē, ne VIŅA klausītāji nekad neaizmirsīs. Mēs turpināsim klausīties, tomēr ja Toms neatgriezīsies vakarpuses ētarā (es tomēr naivi ceru, ka kādreiz tas atkal notiks), šāds periods vairs nekad nebūs. Tomēr lai vai kā, Lielais vakars paliks mūsu sirdīs, un lai gan radio tiešām nav visa mūsu dzīve, tomēr diezgan svarīga tās daļa gan tā ir! Ar šo raidījumu kopā piedzīvots tik daudz, es, un arī citi, esmu izaudzis gan fiziski, gan arī garīgi, un par to, ka tas man palīdzēja augt esmu pateicīgs. Lai veicas arī turpmāk!

P.S. Biju domājis arī skumjās ziņas paziņojuma audio failu iekļaut šajā rakstā, tomēr pēdējais raidījums nav nopublicēts noklausīšanai. Un laikam jau labi, ka tā!

3 komentāri »

 1. Tas viss ir skumji, bet man interesē, diez kas notiks ar tādām sadaļām kā nedēļas albums, jaunā vismīļākā dziesma utt. Līdz gada beigām vēl noteikti iznāks vērā ņemami ieraksti (MUSE, The Big Pink, Sc.Johansson u.c.) Ceru, ka tomēr Gree turpinās apskatīt svarīgākos ierakstus savā jaunajā darba laikā un gada beigās kopā ar Arti uztaisīs kādu topu. Noteikti gribētos nobalsot!!

  Komentārs by Lauris — 04.09.2009. @ 22:19

 2. Piekrītu, tomēr man šķiet, ka tā visa nebūs – nav tas tomer tas formāts, kas patīk meistrīmam. 😦

  Komentārs by normens — 04.09.2009. @ 22:30

 3. Lielais vakars, tak bija daļa no dzīves. Ļoti skumji, ka tā 😦
  Bet nu Grēviņš nekur jau nepaliks un tas priecē 🙂

  Komentārs by Elīna — 05.09.2009. @ 12:05


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: