Rokmūzikas apskati

12.09.2009.

Jamie T – Kings And Queens

Filed under: 2000. gadi,Britpops,Folkroks,Indīroks — normens @ 22:42
Tags: ,

Pārvarējis lielu laika trūkumu un slinkumu, beidzot apskatu svaigāko no Jamie T.

Iesākumā atbildēšu kritiķiem – ar vadību (lasīt: Raiti) esam panākuši vienošanos, ka šeit varu apskatīt JEBKĀDU mūziku, tā kā viss ir ok! Nu, kā ierasts, nedaudz pastāstīšu par pašu izpildītāju. Džeimiju iepazinu 2006. gada vasarā ar lielisko debijas hitu If You Got The Money. Jāsaka, ka brits ir, iespējams, visnetipiskākā žanra izpildītājs pasaulē – nespēju iedomāties nevienu citu, kurš savā mūzikā spēj savienot indie, hip hopu, nedaudz roku, popu un regeju, turklāt to izdarot lieliski! Nu ko, jāapskata albums!

Plate sākas ar 368, kas man nedaudz atgādināja Pete, Bjorn and John dziesmu Nothing To Worry About, jo īpaši pēc muzikālā pavadījuma. Varbūt tā ir tikai sakritība, tomēr man liekas, ka T ir nedaudz iespaidojies no zviedriem. Lai vai kā, kompozīcijas kvalitāte no tā necieš, un jau no sākuma parāda, ar ko šajā ierakstā būs darīšana. Kā otrā atskan daudz agresīvākā un ātrākā Hocus Pocus. Dziesma tiešām labi uzmundrina, un pēc 368 šķiet ļoti… ierasta. Tomēr tikai vārda labākajā nozīmē, jo man tā patīk daudz labāk par ievadskaņdarbu. Jauks konservatīvisms! Pēc tam seko ļoti atraktīvais un pozitīvais gabals Sticks ‘N’ Stones. Manuprāt, lieliska dziesma, jo īpaši mājas ballītēm! Domāju, ka šo daudzi drillēs vēl ilgi. Pēc izcilās kompozīcijas mani ļoti sarūgtināja tas, ka tad atskan dziesma, kas ir ieturēta visrepīgākajās skaņās visā diskā – The Man’s Machine. Nesaku, ka man žanrs ir netīkams, tomēr konceptuālismam šī skaņdarba atrašanās vieta nepalīdz.

Emily’s Heart ir pilnīgs pārsteigums – tajā izmantota tikai akustiskā ģitāra, kā arī vokāls. Pieļauju, ka brīvdabas koncertos (vislabāk, kādā festivālā) tā izklausītos vēl labāk, kad Džeimijs, pēc saulritea, visu publiku apsēdinātu, un mier;igi to izpildītu… Ehh, kas par vīziju! Kārtējo pārsteigumu izkārtojumā rada otrais singls Chaka Demus. Uzskatu, ka tas ir vienā līmenī ar Sticks ‘N’ Stones, ja ne pat nedaudz labāks. Lai gan šī pozitīvās enerģijas deva būtu derīgāka nobeigumam, arī plates vidū tā skan neslikti. Spider’s Web jau atkal ir kaut kas daudz pieklusinātāks un mierīgāks, kas man šķiet pilnīgi nesaprotami – jā, tā izklausas teicami, tomēr vai tad nav neprātīgi izniekot cilvēku enrģiju liekot atslodzes gabalu pēc lielākā hīta? Nu nezinu, nezinu…

Ripuļa pēdējo daļu ievada vēl viens repa gabals Castro Dies. Tas ir kārtīgs britu hip hopa paraugs, un tas izskaa visu, jo tas tomēr ir pārāk specifisks žanrs, lai patiktu visiem. Sekojošais Earth, Wind & Fire ir dīvains skaņdabrs, jo tajā izmantoti vairāki sampli, mainās vairāki ritmi un muzikālie pavadījumi. Aizraujoši – jā, tomēr mani līdz galam nepaķer. Lai vai kā, reizēm to klausīšos labprāt. Vieņīgā īstā roka garā ieturētā dziesma ir British Intelligence, kas man atgādina septiņdesmito/astoņdesmito gadu britu pankroku. Interesanti! Disks noslēdzās ar miera mūzikas kategorijas cienīgo Jilly Armeen, kas atkal ir ieturēta patīkamā un ļoti mierīgā vokāla un ģitāras mērcē. Skaistas beigas!

Kings And Queens ir labs albums, tomēr tas ir radīts ne tuvu ne katram. Lai gan pieļauju, ka tas Džeimiju iznesīs A klases slavenības statusā (to arī novēlu), tam kaut kas nedaudz pietrūkst, visticamāk, konceptuālāka dziesmu sakārtojuma, jo šobrīd izklausās, ka tās būtu vienkārši samestas ierakstā, nedomājot par secību. Tas tomēr daudz ko ietekmē… Citādi – teicami!

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: