Rokmūzikas apskati

01.10.2009.

Hockey – Mind Chaos (2009)

Filed under: 2000. gadi,Bez kategorijas,Indīroks,Jaunais vilnis — normens @ 22:58
Tags: ,

Šo albumu es gaidīju jau kopš 2008. gada 23. decembra. Pēc nedaudz vairāk kā deviņiem mēnešiem Mind Chaos ieripo manā kompaktdisku atskaņotājā.

Kā jau teicu, par šiem Portlendas jauniešiem uzzināju jau diezgan sen – pērnā gada 23. decembrī ap pulskten 20.50, kad Toms Grēviņš Lielajā Vakarā pirmo reizi atskaņoja dziesmu Song Away, no grupas, kuru tieši todien bija atklājis (klausīt SWH arhīvu). Jau toreiz es sapratu, ka viņi man ir tiešām tīkami, un ka debijas disku es gaidīšu ar lielu nepacietību, un tā nu pēc deviņiem mēnešiem, 28. septembrī, Mind Chaos ir izdots! Skatīsim, vai gaidīšana bija tā vērta!

Jau ar pirmo dziesmu, kas reizē ir arī pirmais singls, Too Fake, ir dzirdams, ka vīri ir diezgan pamatīgi iespaidojušies gan no The Strokes, gan no LCD Soundsystem. Too Fake ir teicami apvienots elektroniskais indie ar ar diezgan klasisku žanra paraugu un mierīgākām skaņām. Perfekts diska sākums! Sekojošais 3am Spanish ir kaut kas pilnīgi negaidīts pēc spēcīgā un ļoti modernā Too Fake – šī dziesma ievadā ļoti atgādina astoņdesmito popmūziku, pat šķiet, ka tas ir cits disks! Jāsaka, ka arī šī ir moderna un ļoti elektroniska kompozīcija, lai gan tā pēc sākuma nešķiet. Tiešām interesanti! Arī Learn to Lose diezgan ievērojami atšķirās no priekšgājējām, šoreiz esot diezgan parasta popmūzika ar roka elementiem. Nedaudz neizprotu grupas lēmumu to padarīt par otro singlu, tomēr jebkurā gadījumā Hockey nebeidz pārsteigt! Work ir ļoti dīvaina dziesma, kura šoreiz papildināta ar tādu kā džezīgas noskaņas poppavadījumu. Kompozīcija noteikti izceļās, un nepamanīt to ir grūti.

Otrā albuma daļa sākas ar jau pieminēto Song Away, kas ir arī līdz šim svaigākais singls no plates. Izcila dziesma, izcils klips! Ne ko pielikt, ne atņemt! Skaņdarbs Curse This City izceļās ar teicamu solo ģitāras izpildījumu pantiņā, tādējādi radot efektu, ka gar mašīnas logiem slīd pilsētas nebeidzamās mājas un ielas. Vismaz tā es izjūto šo dziesmu, un ceru, ka kādreiz ieraudzīšu līdzīgu video. Wanna Be Black man nedaudz atgādina ievadgabalu Too Fake, jo arī šeit dominējošās skaņas pantiņā ir nākušas no elektroniskajām bungām. Piedziedājuma daļa ir nedaudz tumšāka, kas pat palīdz, jo padara Mind Chaos vēl daudzveidīgāku.

Diska pēdējā daļa iesākās ar visai mierīgo Four Holy Photos, kas man atgādina lēnās un klusās dziesmas no Arctic Monkeys repertuāra. Gan vokāla, gan izpildījuma ziņā. Šīs skaņas ir kā tāda miera oāze, kas klausītājam palīdz atpūsties no iepriekšējā, un sagatavoties turpmākajam. Prātīgs lēmums! Kā jau gaidīju, pēc Four Holy Photos sekos kas atraktīvāks, un tā arī ir – Preacher ir kaut kas pilnīgi negaidīts, te ir savienots sešdesmito roks ar rokenrolu, kopumā radot ko sen nedzirdētu, ļoti, ļoti, ļoti oldskūlīgu! Tomēr tas strādā un visu tikai vēl vairāk uzlabo! Šķiet, ka dziesma ar desmito kārtas numuru – Put The Game Down – visvairāk atbilst grupas new wave žanram. Neteikšu, ka par šo gabalu esmu sajūsmā, tomēr arī nopelt to negribētu. Diezgan labs vietas aizpildītājs, kas no kontesta ārā nekrīt, tomēr arī neizceļās. Ieraksts noslēdzas ar diezgan lēno un mierīgo Everyones The Same Age, kas šajā vakara stundā varētu darboties kā lieliskas miega zāles. Prieks, ka tieši ar pašu skaistāko un izjustāko dziesmu tiek noslēgts šis disks.

Mind Chaos ir visai spēcīgs ieraksts, ko ieteiktu noklausīties. Uzskatu, ka tam ir vieta starp gada labākajiem diskiem, un nešaubos, ka tas arī būs novērtēts pietiekami labi. Hockey ir visas iespējas kļūt par stadionu grupu, un to arī vņiem novēlu. Tomēr ar piezīmi – viņiem jāpakliek savā žanrā, jārada tas, ko viņi dara teicami, lai negadās līdzīgi kā The Killers – šobrīd nauda un slava ir, bet laba mūzika… Nu labi, katram savs, un novēlu Hockey visu to labāko!

Dodu albumam 8,5 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspusetukšs

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: