Rokmūzikas apskati

01.10.2009.

The xx – xx (2009)

Filed under: 2000. gadi,Drīmpops,Eksperimentālais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:17

2010. gada melnākā grupa piedāvā, savu 2009. gada MTV standartiem atbilstoši netīro albumu.

Kādēļ šāds ievads? Pirmkārt, es esmu dzirdējis no gudrām tantēm, ka The XX ir nākamās desmitgades muzikālie lāpneši. Otrkārt, grupa mēdz ģērbties melnās drēbēs. Bet visdīvainākkārt, šīs grupas mūziku es pirmo reizi izdzirdēju (par šo grupu, kā par ūberstiļigām un novatorisma novatoriem jau biju dzirdējis agrāk) slēgājot televīzijas pulti un apstājoties pie kanāla ar nosaukumu MTV, kur atskanēja grupas grāvējs Basic Space. Kādēļ šāda slava, nauda, kritiķu atzinība un blablablabla? Atbilde ir pavisam vienkārša grupa savieno drūmas indie klišejas ar drūmām shoegaze klišejām, pievienojot tām drūmu hip hopa bītu. Un visu to pasniedzot drūmi popsīgā minimālismā devā.

Bet ja pārtraucam citēt Puškinu, tad jāsaka atklāti, ka albumu iegāž otrā puse, kas ir gandrīz par pusi vājāka nekā tā pirmā daļa, kur ir sagūlušies viens pēc otra tādi ūbergrāvēji, kas noteikti pretendēs uz titulu gada trīsciklu simfoniju, pārsitot pat pašu Metjū Bļelamiju,  kā VCR, Islands un Crystalized. Arī Heart Skipped A Beat nav ne vainas. Diemžēl sekojošie skaņdarbi nobāl uz trīsciklu simfonijas fona, lai gna tie nebūt nav sūdīgi, pat visādi citādi lieliskais un līdzi dziedamais Basic Space starp šīm dziesmām neiederās un izklausās pēc kādas viedas Bon Jovi balādītes ko ir iespēlējis Ukrainas filhormonijas orķestris ar Okudžavu priekšgalā.

Albums, kas balansē starp ļoti labu ēposu un teicamu ēposu jeb Kūtris kliegs no sajūsmas, bet tomēr deviņas zvaigznes nebūs.

Albumam lieku 8.5 zvaigznes no 10.

Emocionālais trulums gluži nav tas pats, kas emocionālais spēks.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: