Rokmūzikas apskati

03.10.2009.

Labvēlīgais Tips 02-10-2009, Arēnā Rīga

Filed under: Koncerti — normens @ 12:01
Tags: ,

L-Tips ir nospēlējis pirmo koncertu no jaunās programmas Līzespasta Disnejlenda, un nu ir laiks koncerta apskatam!

Labvēlīgā Tipa ikgadējos koncertus Kongresu namā biju apmeklējis jau divus iepriekšējos gadus, tomēr man vienmēr šķitis, ka Kongresu nama zāle viņiem ir par mazu, tur trūkst vietas, kur stāvēt kājās. Par laimi, šoreiz viņi pirmo reizi izmēģināja laimi Arēnā, un noteikti nelika klausītājiem, kas bija sanākuši vidēji kupklā skaitā, kādi pieci vai seši tūkstoši, vilties.

Kā parasti, pirms šīs blices priekšnesumiem skatītājus jauki iekustināja Ufo, kurš pajokoja, un arī uzlika vairākas no šīs sezonas Radio Lāgas grāvējkompozīcijām, kas noteikti bija labs iesildošais materiāls. Paši Tipi uz skatuves uznāca laicīgi, kā paredzēts – ap 19.15. Koncertu viņi uzsāka ar jaunajām dziesmām kuras, lai gan nebija ļoti sliktas, par lab\am man arī grūti nodēvēt. Šķiet, ka pa lielam, no viņiem radošā mūza ir novērsusies, un vīri jaunas dziesmas komponē ar pārsteidzošām grūtībām, untās visas sanāk vienveidīgas un garlaicīgas.

Par laimi, pirmās daļas turpinājumā bija trīs lēnas dziesmas – viena jauna, no viņu repertuāra, viena kaverversija, kā arī Smilšu Krāsas Portfelīša remeiks. Jāsaka, ka šī versija bija izcila, tā perfekti noslēdza lēno kompozīciju trio, grupa šajā laikā izklausījās kā perfekts džeza ansamblis glaunākajā resturānā. Kārtējo reizi viņi pierāda, kāpēc ir tik teicami mūziķi!

Pēc nosacīti lēnās daļas, pirmajā pusē vēl noskanēja divas jaunas kompozīcijas, kā arī vienu no iepriekšējo albumu materiāla. Lai gan arī otrā no jaunajām nebija slikta, īpaši vēlos izcelt jauno Čiekurs, Egles Dēls, pēc manām domām spēcīgāko viņu garadarbu pēdējo gadu laikā. Vai esat kādreiz iedomājušies, ka L-Tips varētu spēlēt elektroniku? Es arī nebiju, tomēr šeit viņiem tas izdevās perfekti! Domāju, ka šī ir kompozīcija, kas pēc gadiem varēs noslēgt arī otro pasākuma daļu!

Pēc pārtraukuma grupa, kā jau ierasts, uzstājās ar jau zināmajām kompozīcijām, kas, protams, pamatīgi iekurināja pūli. Atskanēja gan Naukšēnu Disko, gan Himalaji, gan Tu Man Virsū Negāzies, gan neskaitāmi citi viņu hiti, kas, kā vienmēr, bija līmenī, arī izpildījumu pat nav vērts pieminēt. Pēc aptuveni pusstundas Labvēlīgais Tips, un uz videoekrāna parādījās multenes Nu, Pagoģi! vieta, kur Zaķis, bēgot no Vilka, ieskrien televīzoru veikalā, un dzied O Sole Mio. Pēc tam, kad šis fragments bija noslēdzies, uz skatuves iznāca Kaspars Tīmanis, Normunds Jakušonoks, kā arī Zigfrīds Muktupāvels. Trio nodziedāja trīs dziesmas (O Sole Mio, Questa Notte, un Biešu Lauks, kam vakar bija pirmatskaņojums), un devas nost no skatuves.

Pēc neilga brīža, uz tās atgriezās viss Tipa sastāvs, un nospēlēja vēl kādas piecas vai sešas vispārzināmas dziesmas, un vēlreiz devās nost no skatuves. Pēc tam, kad viss pūlis aptuveni divas minūtes bija skandējis viņu vārdu, mākslenieki atgriezās, un nodziedāja dziesmas Koki, Aija un Rīgas Sporta Pils, kuras laikā pacēlās videoekrāni un aizmugurē bija redzams salūts. Perfekts noslēgums! Liela daļa pūļa jau bija sākusi izklīst, daudzi jau bija izgājuši, kad Tips atgriezās pēdējo reizi un nodziedāja arī Omnibusu! Pēc šīs kulminācijas arī lieliskais vakars Arēnā beidzās.

Kā jau teicu, Tipam Arēna piestāv daudz labāk, nekā Kongresu nams. Koncerts bija ļoti spēcīgs, profesionāls, bet tā jau šai grupai ir ikdiena. Viss bija lieliski, un ja vien jaunā programma būtu labāka… Lai vai kā, ceru, ka arī pēc gada varēšu apmeklēt viņu koncertu Arēnā!

Dodu koncertam 9 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšs

Advertisements

4 komentāri »

 1. Super koncis!Tiesham profesionali.

  Komentārs by bimbambols — 03.10.2009. @ 15:11

 2. Čiekurs, Egles dēls noteikti tiks iekļauts seriāla OC Junior saundtrekā. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 03.10.2009. @ 20:34

 3. 9!

  Komentārs by gribu_hujeet — 03.10.2009. @ 21:03

 4. 9! 9! 9! 😮 😮 😮 DARTZ!

  Komentārs by Jānis Žilde — 04.10.2009. @ 14:06


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: