Rokmūzikas apskati

04.10.2009.

Dinosaur Jr. – Farm (2009)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 18:16
Tags: ,

Deminutīvformas dinozaurveterānu grupas jaunais albums ir makten lipīgs un piesātināts ar spēcīgiem ģitāras rifiem un solopartijām. Vai albums ir kā turpinājums ģeniālajam You’re Living All Over Me?

Šoreiz atbilde diemžēl ir noliedzoša, jo ja tomēr jāraksturo grupas jaunais albums ar vienu vārdu, tad tas noteikti būs garlaicīgs. Jā, tieši tā, lai gan albuma dziesmas ir visai spēcīgas, tomēr tām trūkst orģinalitātes un noizroka karaļiem (leģenda stāsta, ka tieši Dinosaur Jr. ietekmē Sonic Youth ierakstīja Daydream Nation, kas vairākās aptaujās ir atzīts par visu laiku labāko indie mūzikas albumu)  tik piemītošās vēlmes spēlēties ar ģitāras pedāļiem. Līdzīgi kā jau minētie Sonic Youth  Dinosaur Jr. mūsdienās izklausās pēc pensionētiem alternatīvā roka večiem, kas rada garlaicīgas tomēr pietiekoši labas dziesmas.

Principā, es esmu visu pateicis gandrīz visu ko es domāju par šo albumu. Bet tomēr aizmirsu izcelt pāris labākās dziesmas. Pirmā no tām noteikti ir Pieces, kas ir makten lipīga, ar jauku ģitāras solo beigās. Līdzīgi ir ar I Want You To Know. Bet mans absolūtais favorīts ir Over It, kas ar savu ievadošo noizģitāras rifu, man atgādina grupas 1987. gada albuma You’re Living All Over Me dziesmas, turpmākā dziesmas daļa, gan ir ieturēta grupas puslīdera Džī Mascisa (Dinosaur Jr. tiek uzskatīta par divu līderu Džī Mascisa un Lū Barlova sadarbības augli, diemžēl šī sadarbība izbeidzās pēc albuma Bug, pēc tam Džī turpināja izdot viduvējus albumus kā Dinozaurs, bet Lū Barlovs nodibināja vienu no ietekmīgākajām indie mūzikas grupām tās vēsturē Sebadoh. 2005. gadā grupa gan atkal apvienojās un izdeva divus cienījamus albumus) gaumē. Dziesmu vēl lieliskāku padara tāš videoklips, kur visi trīs grupas dalībnieki pārvietojās ar skeitbordiem un BMX riteņiem.

Ja tu esi Kurts Kobeins, Tarstons Mūrs vai arī vienkārš grupas fans DžBDž krekliņā, tad tu šo sauki par gada albumu.

Albumam lieku 7,5 zvaigznes no 10.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Jā, neslikts albums!

    Komentārs by normens — 04.10.2009. @ 19:20

  2. Vispār būtu licis par balli vai pusotru zemāku atzīmi, ja man pret šiem večiem nebūtu izveidojusies milzīga cieņa pēc You’re Living All Over Me, kas ir viens no maniem visu laiku mīļākajiem albumiem.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 05.10.2009. @ 00:08


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: