Rokmūzikas apskati

06.10.2009.

The Killers – Hot Fuss (2004)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks,Indīroks — normens @ 22:58
Tags: ,

Pēc pailga pārtraukuma recenzēšu arī ko vecāku kā šī gada diskus, un izvēle krita par labu The Killers debijas ierakstam Hot Fuss.

The Killers ir grupa, par kuras mūziku pēc Hot Fuss iznākšanas biju diezgan lielā sajūsmā, lai gan neko vairāk par singliem nebiju dzirdējis. Kad iznāca When You Where Young, tā man kļuva apr otro mīļāko grupu, pēc Samš Town tikai nedaudz zaudējot savas pozīcijas. Tomēr kad parādījās Day & Age, man viņi stipri sāka apnikt. Slikti nav, bet tas vairs nav tas… Bet nu ķeršos klāt pie recenzījas.

Ieraksts sākas ar diezgan agresīvo Jenny Was A Friend Of Mine, kas ir viena no tumšākajām un smagākajām diska dziesmām. Patīkams un atmiņā paliekošs sākums, kas rada par plati interesi arī uz turmpākajām dziesmām. Pēc tam seko grupas otrais singls Mr. Brightside. Domāju, ka komentāri lieki, vien no populārākajām un labākajām grupas dziesmām, kas, vismaz dažu klausītāju aptaujās, noteikti iekļūs dažādās desmitgades izlasēs. Arī kompozīcija numur trīs – Smile Like You Mean It – ir izdota kā singls, šoreiz kā ceturtā un pēdējā no ripuļa. Šķiet, ka tas ir mans mīļākais blices skaņdarbs pirmajā platē, tātad arī par šo esmu sajūsmā. Pēc kaut kā ultra pozivīva šoreiz seko kaut kas tumšs un diezgan agresīvs – Somebody Told Me. Tieši ar šo gabalu Slepkavas izcēlās, un tas ievadīja Hot Fuss panākumus – piecas Grammy nominācijas un vairāk kā 7500000 pārdoti kompaktdiski visā pasaulē – teju neticams sasniegums!

Pēc neticami spēcīgā sākuma seko ļoti indie stilā ieturētā All These Things That I’ve Done. Normāla kompozīcija, tomēr es to liktu vai nu ievadā vai arī noslēgumā, jo šī ir no tām dziesmām, kam prasīties prasās būt šajās vietās. Ļoti mierīgā un vienkāršā Andy, You’re A Star, ir, manuprāt, vājākais skaņdarbs ierakstā. Kaut kas trūkst. Nedaudz elektroniskākais gabals On Top ir jau kaut kas daudz klausāmāks. Uzskatu, ka tā ir labākā no singlos neizdotajām dziesmām, kas gan albuma kopējā koncepcijā, gan pati par sevi skan ļoti atzīstami. Uzreiz pēc On Top atskan posīgā kompozīcija Change Your Mind, kas ne ar ko īpašu neizceļās, tomēr arī kopējo ainu nebojā Pelēkā masa.

Arī Hot fuss noslēdzošo daļu ievadošais skaņdarbs Believe Me Natalie ne ar ko neizceļās, bet šoreiz kopējo iespaidu nedaudz pabojā. Labāk būtu to atstājuši “aiz borta”, manuprāt. Ņemot vērā, ka otrā diska puse ir ievērjamāki vājāka kā pirmā, uz šī fona ļoti izceļās arī vēl cits indie gabals – Midnight Show. Laba, interesanta dziesma. Ieraksts noslēdzās ar ļoti, ļoti eksperientālo Everything Will Be Alright, kas vairāk atgādina M83 vai Air ar citu vokālu. Jā, var sadzirdēt arī ģitāras, tomēr tas neizklausās pēc Killers. Nezinu, ko lai saku par šo, bet kritizēt roka necēļās!

Hot Fuss neapšaubāmi ir Killers spēcīgākais albums, kurā ir diezgan daudz lielu hitu, kā arī interesantas pārējās dziesmas. Tas nav perfekts, tomēr savu vārdu mūzikas anālēs ierakstījis spēcīgi un paliekoši. Debija izdevusies.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Advertisements

3 komentāri »

 1. Bļe, kādreiz, kad es biju alternatīvaks un nodirsu popmūziku kā tagad Muse, tad The Killers es smagi nodirsu. 😦
  Nu, bet cilvēki kļūdās. Izrādījās, ka slepkavas ir normāla best-of izlašu grupa, kas ir sarakstījusi pāris ūberkrutus skaņdarbus.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 06.10.2009. @ 23:03

 2. Retā popgrupa, kura nav homoseksuāļi. Tāpēc viņi arī hujē.

  Komentārs by gribu_hujeet — 07.10.2009. @ 11:48

 3. piekrītu, ka labākais albūms, bet tas viņu lielais singls Somebody Told Me man vnk nenormāli krīt uz nerviem 😀

  Komentārs by Mentols — 07.10.2009. @ 20:36


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: