Rokmūzikas apskati

09.10.2009.

Bombay Bicycle Club – I Had the Blues But I Shook Them Loose (2009)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — normens @ 22:51
Tags: ,

Jauna, maz zināma indie grupa. Šķiet, ir visi priekšnoteikumi, lai man tā patiktu, tāpēc iepazīstaties ar Bombay Bicycle Club.

Par šiem Londonas jauniešiem, kas tikko pametuši skolas solu, uzzināju pirms aptuveni divām stundām, kad man viņu albumu ieteica apskatīt kāds lasītājs (starp citu, ieteikumi, ko jūs gribētu, lai es recenzēju eRokā vienmēr ir vēlami), un es īpaši negaidīju, līdz ieguvu šo albumu. Vai arī šiem džekiem neapšaubāmi talantīgais producents Džims Abbiss būs palīdzējis radīt ko kvalitātes ziņā līdzīgu Arctic Monkeys debijas ierakstam Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not? Tūliņ noskaidrosim!

Ieraksts iesākas ar tikai 1,26 minūtees garo dziesmu Emergency Contraception Blues, kas kalpo kā labs intro, parādot, ka diskā būs dzirdamas diezgan spēcīgas ģitāras, bungu un arī sintezātoru skaņas. Pirmā īstā kompozīcija Lamplight ļoti patīkami pārsteidz ar teicamo ritmu, kas uzreiz iespiežas atmiņā, tomēr diezgan daudziem varētu nedaudz traucēt specifiskā solista Džeka Stedmana balss. Neskatoties uz to, man šis skaņdarbs liekas lielisks, un noteikti rada vēl jo lielāku interesi par to, kas sekos tālāk. Pirmais diska singls Evening/Morning (manuprāt, ne tā pati veiksmīgākā izvēle tieši pirmajam singlam) izceļas ar diezgan agresīvo bungu ritmu pašā sākumā, kas pēc tam saplūst ar daudz ierastākām ģitāras skaņām. Vienkāršā indie mērcē ieturēta dziesma, kas iekļaujas kopējā ripuļa koncepcijā. Šajā kompozīcijā vokāls jau šķiet daudz piemērotāks masām. Pirmo dziesmu kvartets noslēdzas ar Dust On The Ground, kas ir līdz šim mierīgākais un mažoriskākais gabals diskā. Man nepārāk patīk, tomēr tieši ši bija grupas izvēle par trešo singlu.

Lai gan Ghost ir tiešām vienkārša dziesma, tomēr man tā patīk. Reizēm tieši šāds askētiskums izklausas labāk kā eksperimenti ar ritmu un/vai vokālu. Pēc Spoka seko grupas otrais un līdz šim veiksmīgākais singls Always Like This. Tiešām dīvaina dziesma, kurā brīžiem tiek pielietota gandrīz deklamācija, brīžiem atskan deju mūzikai raksturīgā vārdu atkārtošana, tajā pat laikā pagriežot skaļāk muzikālo pavadījumu, un reizēm atskan arī indie. Visai interesanti, kas arī, domājams, ir šīs dziesmas galvenā panākumu atslēga. Enerģiskā un visai pozitīvās skaņās ieturētā Magnet jau atkal ir man tīkama dziesma. Uzskatu, ka tieši koncertos ir šīs kompozīcijas īstā vieta. šeit es grupā sadzirdu ietekmes no Stereophonics, tomēr, iespējams, tās ir tikai manas iedomas. Patīkami pārsteidz miegainā un klusā noslēguma daļa, tomēr to dzirdot nepamet sajūta, ka tieši Magnet būtu jāatrodas plates beigās. Cancel On Me jau atkal ir ļoti aktīva un atraktīva. Kvalitatīva un uzmundrinoša dziesma jebkurā piektdienas ballītē, kurā skan rokmūzika!

Ieraksta pēdējā trešdaļa sākas ar dziesmu, kura patiesi atbilst savam nosaukumam – Autumn. tiešām rudenīgās noskaņās ieturēta, manuprāt, teicams materiāls, ko klausīties lietainā dienā. Diezgan liels kontras izveidojas, kad sāk skanēt The Hill, jo šī atkal ir kārtējā ļoti enerģiskā kompozīcija, kādu platē netrūkst, tomēr katra no tām ar kaut ko izceļās, kas noteikti priecē. Sekojošā What If ir izteikta albumu pelākā masa – it kā laba un klausāma, kas teicami iederās I Had the Blues But I Shook Them Loose koptēlā, tomēr tajā pat laikā ne ar ko īpašu neizceļās. Disks noslēdzas ar ļoti kluso un mierīgo skaņdarbu The Giantess, kas, pavisam netipiski Bombay Bicycle Club, ir pavadīta tikai ar akustisko ģitāru. Teicamas beigas!

I Had the Blues But I Shook Them Loose ir tiešām labs albums, tomēr liekas, ka Bombay Bicycle Club nekad tā arī neizsitīsies līdz pasaules slavai. Viņi ir labi, interesanti, tomēr šai blicei pietrūkst kaut kā pavisam īpaša. Novēku viņiem veiksmi arī turpmāk, un  lai viņiem izdodas atrast ko savu, nepazaudējot to, kas jau ir!

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnstukšstukšs

Advertisements

3 komentāri »

  1. Nu man šķiet, ka ir grupas, kurām nemaz nevajag izsisties līdz pasaules slavai, ne?:)

    Komentārs by Maris Boss — 10.10.2009. @ 10:07

  2. Tas gan. Bet velreiz paldies par BBC, man loti patik! 🙂

    Komentārs by normens — 10.10.2009. @ 10:53

  3. izklausās interesanti, paldies!

    Komentārs by Mentols — 12.10.2009. @ 20:00


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: