Rokmūzikas apskati

09.10.2009.

The Beatles – Let It Be (1970)

Filed under: 1970. gadi,Blūzroks,Rokenrols — Gundars Latgalovičs @ 17:29
Tags: ,

Savu pirmo recenziju eRokā gribēju rakstīt par pavisam citu grupu, tomēr atklāju, ka šodien Džonam Lenonam šodien ir dzimšanas diena. Plāni mainās.

Daļa no albuma dziesmām tika ierakstītas bītlu pēdējā koncertā, kas notika uz viņu dibinātās “Apple Records” studijas jumta. Viss pārējais ir salikts no albuma ierakstu sesijām, kas bija diezgan haotiskas, jo bītli tajās paspēja nospēlēt veselu lērumu dziesmu, no kurām albumā iekļauta tikai retā.

Pirmā dziesma ir “Two of Us”, kas ir mierīgs folkroks. Jauka dziesma, cik jau nu folkroks vien var būt joks. Tālāk skan “Dig a Pony”, kas ir viena no jumta koncerta dziesmām. Diezgan īpatnēja, tomēr ļoti laba. Arī nākamais gabals ir Lenona – “Across the Universe”. Savdabīgs skanējums, atskaņas no viņu psihodēlijas perioda. Harisona “I Me Mine” ir mierīga pantos un agresīva piedziedājumā, kas ir kruta kombinācija. Starp divām īsdziesmām ir iebāzta “Let It Be”, kas ir viena no zināmākajām grupas dziesmām. Viena no daudzajām. Mans viedoklis ir paredzams, tāpēc pāreju uz otro pusi.

Otrā puse sākas ar manu mīļāko šī ieraksta dziesmu “‘I’ve Got a Feeling”.  Tāpat man ļoti patīk “One After 909” , kas skan tā, kā bītli spēlēja grupas pastāvēšanas sākumā. “The Long and Winding Road” ir iekļauts orķestris, kas jau tā skaisto dziesmu padara vēl skaistāku. Tomēr ir bijušas arī skaistākas. Blūzs iekš “For You Blue” ir blūzs. Un noslēgumā – “Get Back”, kas bija arī pēdējā dziesmā viņu pēdējā koncertā. Skaists punkts.

Lai arī šis nav nekāds normālais albums, bet vienkārši šādi tādi demo, kas tika iedoti producentam, kas salika to, ko es tikko klausījos, tas tik un tā ir lieliks. Šie četri vīri reti kad izdarīja kaut ko ne tā. Šis nav tas gadījums, kad es varētu paplosīties ar kritiku, bet gan jau es to sagaidīšu.

Dodu albumam 9,5 zvaigznes no 10

full_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smhalf_sm

2 komentāri »

  1. Sveicu jauno autoru ar pirmo recenziju, bļ.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 09.10.2009. @ 17:36

  2. […] kā gaidiet, kas sekos pēc tam. Otrs jaunais autors ir gundarsz, kurš jau paspējis izteikties šeit, šeit un šeit. Viņa niša būs līdzīga kā Raitim F. Ātrajam, kurš pēdējā laikā bijis […]

    Pingback by Paziņojums « Rokmūzikas apskati — 11.10.2009. @ 20:31


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: