Rokmūzikas apskati

06.11.2009.

Chad VanGaalen – Soft Airplane B-Sides (2009)

Filed under: 2000. gadi,Folkroks,Indīroks — Gots de Hujē @ 15:36
Tags: ,

Tāltālajā Kalgarī pilsētā dzīvo kāds dīvains kanādiešu puisis. Kļavu lapu zemē visi viņu pazīst kā Čedu Vangalenu, saltas folk/indie/kādastikvēlne mūzikas radītāju un gleznotāju, kura zīmējumus visvieglāk saprast, atrodoties reibumā. Par to gan citreiz, jo šī ir diena, kad ieklausīsimies viņa pēdējā EP, kas patiesībā ir Čeda pēdējā albuma Soft Airplane b-puses skaņdarbu sakopojums.

Šajā EP ir iekļautas 9 dziesmas, kuras ir ieturētas  šī mākslinieka ierastajā vangaleniskajā stilā – daudz mierīgas, akustiskas mūzikas, šur tur skanējumu papildinot ar elektronikas blāķi, popsīgu bītu vai trokšņmūzikas fragmentu. Protams, nevar aizmirst arī Vangalena īpatnējo balsi. Es to varbūt salīdzinātu ar čīkstēšanu šī vārda labākajā nozīmē.  Jau pirmajā dziesmā Stuffed Animal viņš atgādina par savām balss saitēm, stilīgi tās deformējot ar visādu datoraparātu palīdzību. Gabals ir konkrēti elektronisks, kopaina – žutko, kā teiktu Saļikā. Pēc tam gan Albertas puisis ir pateicis enough is enough un elektronikai paķēris klāt savu ģitāru. Tālāk seko jau daudz melodiskāki gabali, dziesmā Microscopic World pat atskan lirisku noskaņu uzdzenošas mutes harmonikas (laikam kāds nošāvis Čeda suni).  Atklāti runājot, tagad albums ieslīd tādā vienmuļākā gultnē, dziesmas ir jaukas, skanīgas, mierīgas, bet nav nekā tāda, ko varētu atrast mistera Vangalena zīmētajos videoklipus – wow, šitā nu gan ir štelle. Klusos vakaros gan nav nekā labāka kā klausīties tādus gabalus kā Soak In Visions vai Did You Find Peace? EP astotais skaņdarbs I Wish I  Was A Dog gan ir daudz interesantāks – skarbāks (cik nu tāda var būt Vangalena mūzika), runājot ne tā kā Saļikā – roķīgāks.  Iespējams, tieši nezināmas izcelsmes Džūlija un Freds, kas piedalās šajā dziesmā, atsvaidzina Soft Airplane skanējumu. Manuprāt, šo dziesmu Čeds gan varēja ielikt nopietnākā ierakstā, nevis iegrūst hrenviņzinkāda EP noslēgumā. Vēl izskan Corvette, kas skan tieši tā, lai varētu saprast, ka viss ir galā.

Katram savs, teica kāda leģendāra šīs vietnes personība, un, pēc manām domām, tas ir vislabākais noslēgums jebkuram aprakstam.  Dodu Čedam septiņas un vēl pusīti zvaignzes par šo veikumu, jo darbs patiešām ir neslikts.

full_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smhalf_smnone_smnone_sm

Starp citu,  Čeds Vangalens domā par nabadzīgajiem mūzikas mīļotājiem un piedāvā Soft Airplane B-Sides visiem par velti kā tādu… khem. http://www.softairplane.com/

Šis video ir veltīts dziesmai no mākslinieka pērnā gada albuma Soft Airplane. Atcerieties, ka Vangalens ne tikai pats raksta savu mūziku, bet arī veido vizualizācijas.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: