Rokmūzikas apskati

21.11.2009.

Johnny Foreigner – Grace and the Bigger Picture (2009)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — Gots de Hujē @ 13:04
Tags: ,

Pēdējā laikā eRoka staffs ir krietni slinkojuši – novembris jau steidz noslēgties, bet šī mēneša laikā ir izveidoti tikai 4 raksti. Mūsu attaisnojumi gan ir diezgan iespaidīgi – kāds ir ieguvis īpašus kontaktus ar sabiedrībā labi pazīstamu Armandu un ķēries klāt viasatelītiem, tāpēc šim apskatniekam tikai reizi pa reizei pietiek laika ieklīst kaut kāda Molko koncertā; kādam Lāčplēša novadniekam ir hroniskas problēmas ar intelektuāli attīstītu elektroniku, bet vēl divi gatavojas Ziemassvētku pasākumiem jeb nodarbojas ar alus bundžiņu kāršanu eglītes zaros.  Visai nopietni, vai ne? Taču nedrīkstam atstāt eRoku novārtā, tāpēc šodien apskatīšu kādu albumu, kas manā plašu atskaņotājā griežas jau vairākas nedēļas, proti, Birmingemas bastārdu trio Johnny Foreigner otro studijas albumu Grace and the Bigger Picture.

Kas  īsti ir jādara, lai pagatavotu Johnny Foreigner kokteili? Pamatsastāvdaļa ir labi daudz haotisku, ātru, griezīgi piesātinātu ģitāru, kas brīžam mēģina atdarināt matemātisko roku vai kādu ārtroka spļāvienu. Vēl nedaudz panka piešprices, pievilcīgas tumšmates vokāla un ģitārista smilkstošā rečetatīva, kārtīgi samaisam un ielejam nelielā stiklā glāzē, pieliekot klāt glītu papīra lietussardziņu atgādinājumam, ka šis viss tomēr ir popsa. Tāda, lūk, ir Johnny Foreigner veikmes vai tieši otrādi, neveiksmes, formula, un, stingri pieturoties pie tās, ir radīti arī šī albuma 15 skaņdarbi. Ironiski, bet ripuļa pirmā dziesma Choose Yr Side and Shut Up! sākas ar vārdiem and it starts like, un, ticiet man, albums kā sāk savu skanējumu, tā tādā pašā veidā arī beidz. Šķiet, grupa tomēr apzinās, ka īpaši radikāli viņu dziesmas neatšķirās, tāpēc mēģina albuma rutīnu pārtraukt ar akustiskiem, lielu laika periodu neaizņemošiem gabaliem. Tiesa, šādas dziesmas kā I’llchoosemysideandshutup, Alright (jā, es uzrakstīju visu pareizi) un (Graces) es nosauktu par nelielu elpas ievilkšanu, lai atkal ienirtu ņirbošajā, enerģijas pilnajā mūzikā, kur neartikulēti bļāvieni ievada melodisku piedziedājumu un otrādi. Kāds varbūt nogurst no hiperaktīvā Džonija, taču attiecīgās mūzikas piekritējiem un grupas faniem Grace and the Bigger Picture noteikti būs īsta medusmaize. Iespējams, pat kāda no albuma dziesmām būtu cienīga saukties par tādu, kurai vajadzētu ārdīties par radioviļņiem, bet tas lai paliek augstāsk stāvošu cilvēku ziņā.

We’ll throw parties in the yard – manuprāt, tā ir galvenā šī albuma atziņa, ko varētu gūt no Johnny Foreigner dziesmu tekstiem un no viņu mūzikas vispār. Starp citu, alkohols un trakošana, mīlestība un sekss, nākamā rīta grūtā galva – tas parasti raksturo ikdienišķu ballīti, un tā pat apzīmēsim arī Grace and the Bigger Picture.

1 komentārs »

  1. Autors pilnīgs lohs bez humora izjūtas. Turklāt šādus īmo dranķkus klausās tikai kaut kādi ēzeļi no Rīgas pievārtes.

    Komentārs by Jānis Žilde — 23.11.2009. @ 22:01


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: