Rokmūzikas apskati

25.11.2009.

Guided By Voices – Bee Thousand (1994)

Pēc pauzes, kuras laikā es sešas reizes ātri nobeidzu pie Mailijas Sairusas dziesmām, izdzēru puslitru ābolu sulas un nodarbojos ar citām ikdienišķām lietām. Tādēļ nolēmu beigt dzīt mēslu un apskatīt, kādu ierakstu par kuru ne sūda nav dzirdējis neviens, ja pieņemam, ka eDisko adminstrācija veido Latvijas protomelomānu kontingentu.

Rezultātā nolēmu apskatīt, kaut kādu sūdīgi ierakstītu sešdesmito gadu Bītlu būtlegu, kas radīts tālajā 1994. gadā, kad pasauli bija pārņēmis tehno, Smashing Pumpkins un post Skrundas lokatora iemītnieki tarakāni. Vairāk par grupu. Es par to ne sūda nezinu, tikai zinu to, ka viņi līdz līgumam ar inku invāzijas milžiem Matador Records radīja Dead Kennedys tipa porno dziesmas, bet tad dažādu sešdesmito gadu britu hipijkrutaku ietekmēti paņēma savus diktafonus un savas mājas tualetē ierakstīja 20 ļoti īsas dziesmas. DIY, y0 bļe, Tokio Hotel, AlexzisonzfireZ,” kā saka Varakļānos.

Jāatzīst jābūt vairākiem aspektiem, lai šo albumu tu tiešām nopirktu, ieliktu savā audioālajā atverē, vai arī pārrakstītu kasetē un drilētu to 60 reizes dienā. Pirmkārt, tev ir jānoklausās gejgeizotā Sonic Youth diskogrāfija. Otrkārt, nedaudz jāpārzin lo-fi mūzikas vēsture. Treškārt, jāsāk smēķēt karts (atvasinājums no amerikāņu slenga vārda pot). Kad tu beidzot tu visu izdari, un kļūsti par pilnvērtīgu galvascilvēku (no angļu val. – headman), tad tu ieslīgsti tiešām melodiskās popdziesmās, kuras lai iegūtu savu hipsterisko nokrāsu ir ierakstīts caur Āņa dibenu un slaidots caur krutāko lo-fi producentu krāteriem, kas nozīmē tikai to, ka tu pats esi sava albuma producents. Protams, katrs var izcelt savus favorītus. Es izcelšu savus. Un tie ir melodiskie brīnumdarbi Hardcore UFOs, Echos Myron, dziesma par robotiem Gold Star For Robots, Mincer Ray, A Big Fan Of The Pigpen, Queen of Cans and Jans. Bļe, principā visi skaņdarbi, jo šajā albumā nav tā saucamo filleru. Vēl kā plusu var minēt albuma konceptuālo spēku, kas kā Lāčplēsa ausis tevi ierauj Andreja Pumpura eposa.

Konceptuāli spēcīgs un nenormāls darbs, kas spēj noturēt savu uzmanību, jo tas ir sasodīti īss. Vienīgais mīnuss ir tāds kā Kūtris saka, ka katram savs. Jābūt spēcīgi sagatavotam, lai kaut ko tādu klausītos. Domāju, ka albums it īpaši nepatiks pilsētas snobiem, jo atkāti sakot, tas smird, jo kā jau es teicu, tas tika ierakstīts no pakaļas.

Albumam lieku 9,5 zvaigznes no 10.

Tu tu tu tu, Kicker of Elves.

 

1 komentārs »

  1. Nu nezinu, nezinu.

    Komentārs by gribu_hujeet — 25.11.2009. @ 20:02


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: