Rokmūzikas apskati

26.11.2009.

Big Black – Songs About Fucking (1987)

Filed under: 1980. gadi,Noisroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 17:54
Tags: ,

Proto industrālie peteņi piedāvā vienu no brutālākajiem albumiem noisroka vēsturē. Noklausoties šo albumu, tev liekas, ka tevi ir izvarojis pats Stīvs Albini un pēc tam aplējis ar vircu.

Runājot par pašu Stīvu, kurš sāka savu spožo muzikālo karjeru kā šīs grupas ģitāritsts un vokālists, tad viņš iespējams ir viens no spilgtākajiem un ievērojamākiem producentiem pasaulē, ne tikai starp trokšņaina pankroka dīvaiņiem. Viņš ir producējis labākos albumus tādām supergrupām kā Pixies, The Wedding Present, Mogwai. Tāpat producējis tādas leģendāras grupas kā The Stooges, Superchunk, McLusky u.t.t Protams Stīvam Albini ir arī melnie punkti kā Nirvanas pēdējais albums In Utero, kas nepavisam nebija slikts, bet tomēr tas tiešām izklausījās pēc grupas pēdējā albuma, amerikāņu proto īmo post grandžerus Bush. Bet tagad laiks ķerties klāt pašam albumam, kas ir atzīts par piekto skaļāko albumu pasaulē.

Protams, albumā un grupas skanējumā ir dzirdamas Džonija Sapuveņa mazāk slavenās death-disco grupas Public Image Ltd. ietekmes, bet Stīvs un kolektīvs ir vēl pārdrošāki, skaļāki un brutālāki, kā arī lielisku humorizjūtu, kas parādās vācu sintīkrautroka Kraftwerk grāvēja The Model kaverversijā un Cheap Trick dziesmas He’s a Whore kaverversijā. Tāpat jāatzīst, ka balāžu cienītājiem šoreiz nebūs iespēja dzirdēt akustisku noisroku, kas papildināts Maraijas Kerijas vokālu (protams ir mierīgākās gotu apkāpītes, kas izklausās pēc sonicjūtota kjūra), tā vietā šos Bon Jovi fanātus sagaida 30 minūtes garš punk out trips, kas papildināts ar primitīvu bungmašīnas bungāšanu, kura kā jau rakstūrīgs Albini darbiem ir izvirzīta priekšplānā, tā haotisko noisroku padarot muzikāli melodiskāku, līdz ar to grupas 2 faniem pievienojās vēl viens.

Nobeigumā es nerunāšu par grupas milzīgo ietekmi industriālā roka radīšanā, vienkārši ielikšu 9 zvaigznes unStīvu Albini  nosaukšu par savu tēti, kas man nekad nav bijis.

Albumam lieku 9 zvaigznes no 10.

Trīs briļainie un elektriskai Kūtris.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: