Rokmūzikas apskati

01.12.2009.

24 Ziemassvētku skaņas

Filed under: Atkāpes no apskatiem,Muzikālie saraksti — normens @ 23:42
Tags:

Ir sācies gada vislabākais, Ziemassvētku laiks. Gaidot šos svētkus, es Jums piedāvāju šo izlasi.

Ziemassvētki ir mani gada mīļākie svētki, un šogad esmu to izlēmis gaidīt kopā ar eRoku. Šajā topikā, gluži kā adventes kalendārā, katru dienu pievienošu pa vienai, manuprāt, dienai atbilstošai Ziemassvētku dziesmai, vai vismaz tādai, kas  man saistās ar šiem svētkiem, tāpēc apmeklējiet šo rakstu katru dienu. Ceru, ka Jums patiks, jo likšu, manuprāt, ļoti labas dziesmas. Starp citu, būtu jauki, ja arī šeit būtu komentāri par to, kā Jums ideja patīk. Lai labi skan!

24.12
Rooney – Merry Xmas Everybody

Nu ko, ir pienākusi ilgi gaidītā Ziemassvētku diena, un savu izlasi noslēdzu ar šo kompozīciju. Priecīgus svētkus!

23.12

Billy Mack – Christmas Is All Around Me

Kā jau vakar solīju, šodien jau atkal izlasē iekļāvu dziesmu no filmas Love Actually. Manuprāt, tā ir lieliska, tāpat kā filma, un patiešām ikvienam iesaku šodien 22.00 to skatīties pa LNT!

22.12

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Tā kā rīt LNT rādīs,  manuprāt, visu laiku labāko Ziemssvētku filmu Love Actually, kurai ir arī burvīgs skaņu celiņš, nolēmu, ka šodien un rīt ir jāpiedāvā divas kompozīcijas tieši no šīs lentes. Tā kā šī kompozīcija, kas ir viena no manām mīļākajām šajā izlasē, pēc manām domām labāk iederas skaistā un ziemīgā dienā, uzskatīju, ka tai jāskan šodien.

21.12

Instrumenti – Zemeslodes

Jāatzīstas, ka iepriekš biju domājis šeit iekļaut citu dziesmu, bet tas, ka pēc daudzu gadu pārtraukuma kāda dziesma (turklāt laba) debitēja SWH topa pirmajā vietā, lika man izvēli mainīt. Ja vēl neesat to dzirdējuši, iepazīstaties ar oficiālo Ziemassvētku topa dziesmu numur viens Lavijā!

20.12

Leona Naess – Christmas

 Šodien ir ceturtā advente, kā arī akcijas Enģeļi pār Latviju noslēgums, kā rezultātā izdomāju, ka tieši šodien jāliek, manuprāt, visskaitākā dziesma no visām, ko iekļāvu šajā izlasē. Ceru, ka domājat līdzīgi, kā arī vismaz reizi esat piezvanījuši uz ziedojumu tālruni.

19.12

Kārlis Kazāks – Tu Neguli

Iespējams, ka šodienas izvēle ir liels pārsteigums lielākajai daļai lasītāju, tomēr uzskatu, ka drīkstēju iekļaut arī šo dziesmu. Pērn, tieši 19. decembrī auto avārijā mira kāda man ļoti tuva drauga mamma, ko pazinu jau kopš man bija kādi četri gadi. Tieši tāpēc šodienas dziesma ir kā piemiņa viņai.

18.12

Eels – Christmas Is Going To The Dogs

Tā kā šodiena bija tiešām jauka, saulaina un vēsa diena, manuprāt, šī Eels dziesma būs tieši laikā!

17.12

The Wombats – Is This Christmas?

Pērn, tieši 17. decmebrī (nezinu, kāpēc man tik ļoti ir iespiedies atmiņā šis datums), pirmo reizi SWH konkursā laimēju kādu ierakstu. Tas notika tāpēc, ka Artis Volfs izlozēja stundas priekā vienu no manām visu laiku mīļākajām Ziemassvētku dziesmām, ko izpilda The Wombats. Ceru, ka arī Jums patiks!

16.12

Kārlis Kazāks – Sniegs

Šodien, ejot uz mājām sniegputenī, kad mans telefons bija nosēdies, un līdz ar to arī radio nebija pieejams, klausījos iPodu, un pilnīgi negaidot sāka skanēt tieši šī dziesma. Tas bija gluži kā dežavū, jo arī pērn, tieši 16. decembrī, kas ir viena diena pēc tam, kad Kārlis savus diskus izdaīja Upē, sniegputenī klausījos šo kompozīciju. Jauki!

P.S. Tā kā pats izveidoju savu pirmo video youtube, nezinu, kad vido paādīsies.

P.P.S. Joprojām varat minēt dziesmu, ko izvēlēšos 24.12.

15.12

Paul McCartney – Wonderful ChristmasTime

Arī šodien īsti nespēju izdomāt, ko lai piedāvā, bet neko modernu negribējās, tāpēc izlēmu, ka klasiskais Pola Makkārtnija singls šodien iederēsies labi.

14.12

The Killers – A Great Big Sled

Sveicot visus ar īstas ziemas atnākšanu, nolēmu, ka šodien derētu piedāvāt ko nedaudz atrkatīvāku, un tāpēc piedāvāju šo 2006. gada The Killers Ziemassvētku singlu.

13.12

Frank Sinatra- Let It Snow!

Lai gan iepriekš biju ieplānojis šodien piedāvāt citu dziesmu, pēkšņi uznākušais, tomēr sen gaidītais sniegs, lika mainīt izvēli. Nu ko, lai snieg vēl ilgi!

Tā kā izlase ir jau pusē, piedāvāju Jums “unikālu” iespēju – uzminēt, kādu dziesmu un kā izpildījumā es izvēlēšos 24. decembrī. Varu pateikt, ka šī kompozīcija ir ļoti populāra ar neskaitāmām kaverversijām, bet tās izpildītāju vai izpildītājus esmu recenzējis eRoka. Tam, kurš uzminēs, apsolos atrast kādu foršu dāvanu Ziemassvēkos, tomēr esmu diezgan drošs, ka pareizo atbildi nesaņemšu. Lai vai kā, katrs drīkst minēt vienu reizi, un balvu iegūs pirmās pareizās atbildes autors (iespējams, arī otrais un trešais, bet to nesolu). Lai veicas ar minēšanu!

12.12

Sufjan Stevens – That Was The Worst Christmas Ever!

Kā jau, ļoti iespējams, zināt, vienmēr esmu bijis sajūsmā par Sufjena mūziku. Iespējams, ne pārāk piemērota dziesma priekš šī topa, viņam ir arī priecīgākas Ziemassvētku dziesmas, bet man tāpat tā ļoti patīk.

11.12

Low – Just Like Christmas

Arī adventes kalendārā reizēm gadās, ka kādā diena “netišām” atnāk vaļā arī nākamās reizes saturs. Līdzīgi gadījies arī  man, jo zinu, ka rīt pie datora netikšu, tāpēc jau šodien piedāvāju šo visnotaļ savādo, bet foršo Ziemassvētku dziesmu.

10.12

Chris Rea – Driving Home For Christmas

Šodien vismaz man prasījās noklausīties ko jauku un lirisku, tāpēc nav pārsteidzoši, ka izvēle krita par labu Krisam Rī ar šo kompozīciju. Izbaudiet to!

9.12

Jimmy Eat World – Last Christmas

Jā, zinu, ka viena Last Christmas versija šeit jau bija atrodama, bet… Man ļoti, ļoti patīk arī šī versija, tāpēc uzskatu, ka vienas dziesmas atkārtošana šajā topā nav nekas slikts. Ceru, ka piekritīsiet.

8.12

Coldplay – Have Yourself A Merry Little Christmas

Šodien aiz loga bija redzamas pirmās sniegpārslas decembrī, vismaz tur, kur dzīvoju es. Sniga lielām, skaistām pārslām aptuveni stundu, līdz tas pārvērtās slapjā sniegā, kas vairs nav jauki. Bet lai vai kā, šī dziesma Coldplay izpildījumā šodien iederās lieliski!

7.12

John Lennon – Happy Xmas (War Is Over)

Jau pirms izlases izveidošanas biju drošs, ka kaut kad kompozīcija tiks pie ievērības. Liekas, ka diena, kura vismaz man izvērtās ļoti laba, bet kurā nav sniega, jāieliek kaut kas šāds. Baudam!

6.12

Gary Jules & Michael Andrews – Mad World

Šodien ir otrā advente, un tajā prasās ielikt kādu ļoti mierīgu un lirisku dziesmu. Jau sākumā teicu, ka šeit ne visas būs īstas Ziemassvētku kompozīcijas, tomēr šī, manuprāt, der. Ziemassvētku miers pārņem mūs!

5.12

The Darkness – Christmas Time

Izdomāju, ka šī sestdiena ir īstais laiks, lai iesaistītu izlasē arī ko nedaudz roķīgāku, un, manuprāt, 2003. gada Darkness Ziemassvētku singls šeit būs tieši laikā!

4.12

Ron Sexsmith – Maybe This Christmas

Šodienas dziesmas izvēle man nāca samērā grūti un smagi, jo nespēju izlemt, kas šodien izklausītos vislabāk. Vairākkārt pārskatījis dziesmu, kas ir kandidātes uz iekļūšanu izlasē, bibliotēku, nonācu pie secinājuma, ka Maybe This Christmas šodien nebūtu ne vainas… Ceru, ka arī Jūs tā domājat!

3.12

BTH – Last Christmas

Ir diezgan savādi, ka vienīgie Latvijas izpildītāji, kas iekļuvuši britu pārdotāko singlu top 100, ir ieši šie puiši, kuri pie mums īpašā cieņā nav. Manuprāt, nepelnīti, un gaidot sniegu un salu, kam vajadzētu pienākt tuvāko dienu laikā, klausamas šo izcilo kaverversiju!

2.12

Bryan Adams – Christmas Time

Kā otro šīs izlases dziesmu izvēlējos tieši šo Braiena Adamsa 1985. gada kompozīciju. Uzskatu, ka šajā joprojām tumšajā un diezgan drūmajā laikā, kad Ziemassvētku noskaņas visiem pa īstam vēl nav pienākušas, tā lieliski atgādina, ka nāk svētki! Radam noskaņu sevī!

1.12

Band Aid 20 – Do They Know It’s Christmas Time?

Pirmā dziesma, pēc manām domām, lieliski ievada decembri un Ziemassvētku gaidīšanu. Komentāri ir lieki, jo vai Tu zini, ka klāt ir Ziemassvētku laiks?

Advertisements

18 komentāri »

 1. Vajadzēja sākt ar Sūzenu Boilu.

  Komentārs by gribu_hujeet — 01.12.2009. @ 23:45

 2. Kāpēc? Turklāt, neviens Tev neliedz veidot savu topiku! 😉

  Komentārs by normens — 01.12.2009. @ 23:46

 3. […] This post was mentioned on Twitter by Normunds, Ints Megnis. Ints Megnis said: RT @normens https://eroks.wordpress.com/2009/12/01/24-ziemassvetku-skanas/ […]

  Pingback by Tweets that mention 24 Ziemassvētku skaņas « Rokmūzikas apskati -- Topsy.com — 01.12.2009. @ 23:48

 4. Boila ir šī gada Ziemassvētku brīnums, varēji ar tādu arī iesākt. 🙂 Bet nu katram savs.

  Band Aid 20 singla kavers gan ir visbriesmīgākais, kāds jebkad Ziemassvētkos ir redzēts.

  Komentārs by gribu_hujeet — 01.12.2009. @ 23:51

 5. Mans tops būs ziemassvēcīgāks.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 01.12.2009. @ 23:55

 6. Jauna dziesma katru dienu – laba ideja! Iespējams, piesaistīs jaunus klikus katru dienu.

  Komentārs by Artis — 02.12.2009. @ 20:00

 7. patīk ideja!

  domāju, ka pašā Z-svētku vakarā visatbilstošākā kompizīcija būtu Korn- Christmass story vai Jingle Bells 🙂 lol

  Komentārs by Mentols — 02.12.2009. @ 21:35

 8. BTH veiksme TOP100 (tiesa, 93 vieta, ja kas) vairak izskaidrojama ar precizu trapijumu – dziesma, laiks u.t.t. Un par to BTH zetons!
  Kopuma gan BTH dailrade ir nomacosi viendabiga, un Ralfa istais talants atklajas nevis BTH dziesmas, bet gan specialos remiksos. Katra zina es nezinu nevienu BTH gabalu, kurs butu parspejis Braithouse SO MUCH FUN.:)

  Kas attiecas uz LV muziku vispar, tad es neredzu NEVIENU potencialu UK TOP 100 kandidatu uz doto momentu.
  Popmuzika Latvija, maigi izsakoties, pasaules meroga ir loti konkuretnespejiga, toties alternativ/rock kategorija noverojama smaga atpaliciba (ar daziem iznemumiem, tapec gribu aicinat autorus aplukot Tribes of the City plati par zelta sapna recepti.

  Komentārs by MarisBoss — 04.12.2009. @ 11:38

 9. Traibi jau ir nopelnījuši vietu manā gada krutāko albuma topā. Tātad raksts īsāks vai garāks būs.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 05.12.2009. @ 01:08

 10. John and Yoko – Happy xmas the War is Over, stabili mana svētku dziesma
  vai arī Austrian Death Machine – Jingle Bells

  Komentārs by t_funk(a.k.a azisnomarsa) — 05.12.2009. @ 17:34

 11. Starpcitu, nebūtu pārskatāmāk, ja dienas video liktu augšgalā? Zini, kamēr 24. tīšu uz leju lapu, citi jau būs dāvanas atvēruši! 😦

  Komentārs by Es — 06.12.2009. @ 01:34

 12. Jā, video vajadzētu likt dilstošā secībā, savādāk normāla Ziemassvētku putra sanāk.
  Un kad beidzot būs Sūzena Boila? 😦

  Komentārs by gribu_hujeet — 06.12.2009. @ 13:35

 13. Social comments and analytics for this post…

  This post was mentioned on Twitter by normens: https://eroks.wordpress.com/2009/12/01/24-ziemassvetku-skanas/

  Atsauces paziņojums by uberVU - social comments — 06.12.2009. @ 15:54

 14. Kā tad be Lenona. 🙂
  Mad world un Happy xmas (war is over) pagaidām ir jaukākais šeit.

  Komentārs by cilvēks — 07.12.2009. @ 22:16

 15. Kūtri, tā ir Hallelujah?

  Komentārs by Gundars Latgalovičs — 13.12.2009. @ 00:32

 16. Līdz 24.12 ne apstiprināšu, ne noliegšu, vien norādot dziesmu, norādi arī izpildītāju.

  Komentārs by normens — 13.12.2009. @ 00:52

 17. Rufus Wainwright izpildītājs

  Komentārs by Gundars Latgalovičs — 13.12.2009. @ 20:22


 18. Kūtri, ja tu šito neieliksi, es apvainošos un pasūdzēšos Žildem.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 16.12.2009. @ 19:29


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: