Rokmūzikas apskati

01.12.2009.

Scorpions – Humanity: Hour I (2007)

Filed under: 2000. gadi,Jaunais vilnis,Smagais roks — Gundars Latgalovičs @ 21:48
Tags: ,

Pēc Rūdolfa lūguma, kuram kāds ne pārāk laipns cilvēks ieteica noklausīties Scorpions diskogrāfiju, recenzēju viņu jaunāko albumu, lai viņam rastos priekšstats.

Īsam ieskatam – Scorpions ir vācu rokgrupa, kas vislielāko popularitāti sasniegusi ar ļoti pārbaudītu forumu – balādēm laika posmā starp 1980. līdz 1989. gadam ieskaitot. Par “Rock You Like a Hurricane” es nerunāju. Kurš gan to dara?

Pirmā dziesma, kas ir pustituldziesma, rada iespaidu, ka mierīgie un pedantiskie vācieši īstenībā ir riktīgi metaļugas, kam patīk kapāt ģitāras, bungas un sīvo. Tomēr jau pēc otrās dziesmas es nomierinos – te jau parādās Skorpionu ierastais melodiskums, kurš spiežas cauri pat agresīvajās dziesmas daļās. “We Were Born To Fly” nosaukums liek cerēt, ka tas būs Džona “Bon Džovi” Bon Džovi cienīgs melodisks stāsts. Kaut kas līdzīgs arī ir, tomēr Džons to lietu māk nodarīt nedaudz maigāk, tā sakot, bez sāpēm. Šī dziesma pat nav stadionroks. “The Future Never Dies” ir mēģinājums radīt ko episku. Kaut kas līdzīgs Muse, nebaidos šo vārdu! Tā vien liekas, ka dziesmas komponēšanā un ierakstā (klavieres) piedalījies pats Metjū Belamijs. Nākamā dziesma(vienalga kā tur viņu sauc) izārda manu sirdi ar savu agresīvi mļelodisko piedziedājumu. “321” atsauc Mailiju Sairusu. Nezinu kāpēc, ļoti daudz viņu neesmu klausījies, tāpēc varbūt tā liekas tikai man, tomēr – Rūdolf, noklausies šo dziesmu, vismaz tās piedziedājumu noteikti!

Šī dziesma liekas tik svarīga, ka sāku jaunu atkāpi.  Tālāk ir viena sirdi plosoša balāde, šoreiz ar akustisko ģitāru, kas šoreiz neizskaidrojamu iemeslu dēļ beigās nepaliek izteikti smagāka. “We Will Rise Again” sākas kā riktīgs metālgabals, tomēr pēc tam atkal paliek melodisks. Skorpionu klasika. “Your Last Song” – atkal potenciāls sirdi plosošs gabals. Pēc vēl viena standartgabala nāk pats labākais – “The Cross” ar pašu, pašu slavenāko alternatīvā roka plikgalvi – Billiju Korgānu. Viens riktīgs gabals un Korgana dziedātās rindas ir kā mūzika manām ausīm. Visticamāk labākā dziesma šajā albumā.

Secinājums: To, ka viņi ir “Heavy Metal”, Vikipēdijā ir ierakstījuši viņi paši, lai izskatītos krutāki.

Lieku 6,5 zvaigznes no 102 komentāri »

  1. Jēee, Sema labākais raksts. Izlasīju ar prieku. Tikai 6,5 par to, ka albuma krutākajā dziesmā dziesmā ir piedalījies Billijs, ir šarlatānisms, blefs vai cita huiņa.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 01.12.2009. @ 21:58

  2. Video skaidri pierāda, ka Korgs daļu savas apgaismības zaudēja jau 90to beigās.

    Komentārs by gribu_hujeet — 01.12.2009. @ 22:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: