Rokmūzikas apskati

03.12.2009.

Neon Indian – Psychic Chasms (2009)

Filed under: 2000. gadi,Sintpops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 17:15
Tags: ,

Robotiskie kovboji ne no Kandavas piedāvā stipru instrumentālvokālisku albumu labākās latvju multfilmas skaņu celiņa tradīcijās.

Kā zināms Neon Indian ir Teksasas zēna Alana Palomo garāžas elektropopa projekts. Jau šī gada vasarā Neona Indiānis satracināja pasauli ar grāvēju Deadbeat Summer, kas varbūt no sākuma izklausās pēc kārtējā Kūtra OC saundtreka sūda, bet laika gaitā dziesma ar savu low fidelity skaņu un lipīgo meldiņu iesēžas galvā. Jāatzīst, ka tieši šī dziesma ir augstākā albuma virsotne un būtu dīvaini, ja tā nebūtu.

Bļaģ, principā tagad es varētu teikt, bet ja piemin albuma lielākos plusus, tad Alanam ir izdevies savienot visus elektropopa klišejus. Šeit ir dzirdams gan Daft Punk robotiskums, gan mūsdienu garāžas drīmdisko orģinalitāte (jāatzīst, ka kopā ar Washed Out viņš ir šīs jaunās kustības lāpnesis), gan Simian Mobile Disco debijas albuma valša reivs. Bet vis pārsteidzošākais salīdzinājums ir mūžsenās latviešu multfilmas Fantodroms ievadtitru skaņdarbs un ja kādam ir izdevies atdarināt šo ģeniālo skaņdarbu, tad jau viņš ir pelnījis tikai labus vārdus. Runājot par albuma mīnusiem, tad tomēr tas dažbrīd konceptuāli iekrīt, piemēram, pēc ievadošā trokšņa minūtes garumā (AM) seko galvenais grāvējs Deadbeat Summer. Arī pārējās dziesmas nav vienoti savienotas, bet tomēr šādam mājās radītam elektro popam, tas ir piedodami.

Kopumā neslikts elektro popa albums ar zemu ieraksta kvalitāti un vienu ģeniālu dziesmu, un vairākām tīri labām dziesmām.

Albumam lieku 7,5 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: