Rokmūzikas apskati

03.12.2009.

Owl City – Ocean Eyes (2009)

Filed under: 2000. gadi,Sintpops — Gots de Hujē @ 22:51
Tags: ,

Vai tev jau ir apnikuši vecie kraķi Depeche Mode un Pet Shop Boys, bet vēl joprojām gribas dzirdēt saldi saldu sintpopu? Varbūt tu visu laiku lamā The Postal Service, kuri tālajā 2003. gadā uzsmērēja vienu albumu, bet tad izklīda pa visādām grupelēm, kuras tagad nodarbojas ar tāda šedevra kā Twilight skaņu celiņa labskaņošanu? Protams, var jau klausīties visādus elektriskā popa underground šmurguļus, bet tādus parasti kauns rādīt draugiem un kur nu vēl vecākiem. Taču nu tavas lūgšanas ir uzklausītas – iepazīstieties, šis ir Owl City un viņu supersintpopa ieraksts Ocean Eyes.

Zem Owl City slēpjas Adams Jangs, 23 gadus vecs Minesotas elektrizēts džeks.  Ocean Eyes, iespējams, tāpat kā viņa pirmais albums būtu nevienam nevajadzīga plate, ja vien tajā nebūtu iekļauts skaņdarbs Fireflies, kurš šogad ir izdarījis praktiski neiespējamo – veselas divas nedēļas no jenķu karstāko hitu topa izsitis melnādainos reperus un r’n’b palaistuves. Par Fireflies uzrakstīšanu Jangs droši vien ir izpelnījies savu Makdonaldu un amerikāņu mūžīgu mīlestību, un tieši tāpēc Fireflies iet pa priekšu Owl City, atstādams pašu mākslinieku drūmā ēnā.

Atklāti sakot, tas pats ir jāsaka arī par šo albumu. Minētais hits glābj Ocean Eyes, jo pārējie skaņdarbi nav pārāk aizraujoši, ar neko īpašu neizceļas un būtībā ir tikai tāds smuks fons Fireflies. Kā jau normālā komercMTVproduktā, dziesmas ir radītas pēc klasiskiem popa kanoniem, stingri pieturoties pie lipīgām melodijām, kaut kur jau dzirdētiem akordiem un bītiem. Un jā, tam visam vēl ir jāizklausās ārkārtīgi mīļi un jauki. Tiesa gan, nākamo Numur Viens šeit īsti neredzu, taču varbūt Owl City dienās kļūs par lielu grandu un tāpat kā Pet Shop Boys varēs pārdot viduvējus vai pat dranķīgus gabalus par lielu naudu, tikai piekarinot sava skaistā zīmola brendu. Protams, albums ir pat ļoti labs, ja mēs uz to skatāmies kā uz darbu, kura mērķis ir drillēties radio stacijās un piedabūt ietiepīgas meitenes mīcīties skaistā vasaras naktī, taču ja esi kūtri alternatīvais un cilvēks, kurš gūst kaifu no tā, ka citi brīnās tavu nevienam nezināmo indie gaumi, noklausies Ocean Eyes, bet uz brīnumiem neceri.

Novēlu Adamam Jangam nepārtraukt savas muzikālās gaitas sintpopa jomā un nepieļaut savu skaņdarbu iekļaušanu Twilight saundtrekā.

Advertisements

3 komentāri »

  1. Sasniegumi ASV tiešām apsveicami 😀

    Komentārs by gundarsz — 03.12.2009. @ 23:01

  2. Bļe, es šodien redzēju, ka pitchforks Fireflies ir ielicis vienu balli. 😀

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 03.12.2009. @ 23:13

  3. Nu bet pičforks taču ir domāts kūtri alternatīvajiem.

    Komentārs by gribu_hujeet — 04.12.2009. @ 14:44


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: