Rokmūzikas apskati

05.12.2009.

The Troggs – Wild Thing (1966)

Šī recenzija atkal top pēc Ausmkrēšļa ieteikuma. OK, vismaz laikam varēs izmantot kategoriju “Britu invāzijas ietekmēts mēsls”.

Albums sākas ar “Wild Thing”. Šī dziesma ir kaverēta ellīgi daudz variantos un neko jaunu tur īpaši nevar izdomāt. Šeit vēl parādījās kaut kāda psiha flauta. Šī it kā pat skaitās viszināmākā versija. “From Home” ir kaut kāda rokenrolpsihodēlija un vispār viss šis pasākums sāk atgādināt “The Velvet Underground”. Grupas līdsingers Regs Preslijs acīmredzot ir iedomājies ka ar savu kruto uzvārdu(turklāt tas ir pieņemts uzvārds) ir pietiekami kruts, lai kopētu Lū Rīdu. Nē. “I Just Sing” ir vēl viena šāda dziesma. Sekojošā “Hi Hi Hazel” jau drīzāk ir bītlu tipa dziesma, turklāt ne tā labākā bītlu perioda. Tāda smuka dziesmiņa, varētu spēlēt bērnam pirms gulētiešanas – sīkais atslēgtos no garlaicības. “Lost Girl” – vēl viens bītlisks gabals, baigi smird pēc “Twist and Shout”. Bet ģitāras solo smuks, nav ko teikt. “Evil” ir garākā albuma dziesma, veselas 3 minūtes un 15 sekundes. Šeit ir mēģinājumi atdarināt Elvisu. Ritms īpaši piemērots Elvisa gurnu gorīšanai.  Apriebās pēc minūtes.

“With A Girl Like You” falšais Preslijs dzied īpaši kaitinošā balsī, šķiet, ka viņš ir aizspiedis degunu un ākstās. Nākamā dziesma man kaut ko atgādina, tātad plaģiāts. Vispār jau tagad gribas teikt “bļe” un beigt klausīties šitos sviestainos atdarinājumus/kaverversijas, bet atbildības sajūta man liek pabeigt šo albumu. “Jingle Jangle” ir kaut kāds psihs psihodēliskais pops. Patiesībā, šī ir viena no albuma normālākajām dziesmām, šai es pat nevaru(diemžēl) piesiet plaģiātismu. Nu, vismaz es nevaru. “When I’m With You” – tik uzkrītoši špikot no bītliem jau ir riktīga bezkaunība. “Your Love” ir jūtams nedaudz no garāžroka. Špikots no The Kinks un jo īpaši no viņu hīta “You Really Got Me”. Noslēdzošā dziesma ir kaut kas tik ļoti līdzīgs “Wild Thing”, ka nāk smiekli. Beidzot šis sviests beidzas.

Mans kolēģis Raitis reiz teica, ka šī laika albumos esot vismaz viena episka dziesma. Šeit tādu nedzirdēju. Nebija! Nekā tāda, ka pat Ausmkrēslis sāktu kliegt “Epik, bļ!” un zvērētu mūžīgu uzticību Metjū Belamijam. Vienkārši nav. Toties plaģiātisma gan te netrūkst…

Dodu 5 zvaigznes no 102 komentāri »

  1. Labāk varēji ielikt With A Girl Like You videoklipu, tad būtu epik, bļ

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 05.12.2009. @ 22:36

  2. Ieliku. Lai valda ePISkums, bļ

    Komentārs by gundarsz — 05.12.2009. @ 22:43


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: