Rokmūzikas apskati

09.12.2009.

Desmitgades Kūtrumu Apskates 25 zemākie punki jeb kāda subjekta objektīvi vārgs viedoklis par desmitgades labākajiem albumiem. Pirmā daļa. Populārās mūzikas konsigāts numur 25, numur 24, numur 23, numur 22 un numur 21.

Filed under: 2000. gadi,Muzikālie saraksti — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:46

Bļ, tā kā visi pēdējā laikā ir kruti, tad es arī nolēmu būt reāls un izteikt savu ūberobjektīvi aprēķināto topsi par desmitgades spēcīgākajiem popalbumiem.

Runājot par topu kopumā, tas būs ļoti komerciāli orientēts, jo šajā topā nebūs iekļauta neviena frīdžeza izlase, nenormāla astoņdesmito gadu noisroka atrauga vai Džona Bon Džovi neizdoto dziesmu demoversiju ieraksti. Tā vietā tiks piedāvāti ieraksti par kuriem jūsmo miljoniem cilvēku visā pasaulē. Voila, prozit vai vienkārši pizda. Sākam, bļ.

25. vieta.

Asobi Seksu – Citrus (2006. gada 30. maijs)

Viltotā japāņu neogeizinga blice piedāvā klišejām pārbagātu šūgeizalbumu, ko drīzāk var dēvēt par drīmpopalbumu. Bet tam visam piemīt tāds šarms, ka grupai muzikāli līdzīgie franči M83 mierīgi var iet uz mājām, it īpaši ja grupas arsenālā ir tik perfekta Ņujorkas japāņu 4. simfonija kā Thursday. Arī pārējās dziesmas izceļās ar kādu odziņu un ir savā ziņā unikālas sapņainās popmūzikas dziesmas. Un šajā gadījumā man ir pilnīgi pohuj, ka grupas dalībnieki ir pilnīgi īmo.

Gotiski popsīgi, bļ.

24. vieta.

Band of Horses – Everything All the Time (2006. gada 21. marts)

Sietlas negrandžīgie viltotā kantrī pārstāvji 2006. gadā ierakstīja vienu no komerciāli skaistākajiem un melanholiski piepildītākajiem albumiem šajā desmitgadā. Šeit ir gan sagūlūšies Kūtra Šmucāna cienīgi arpedžiski brīnumdarbi kā The Funeral, gan Mercury Rev, Built to Spill blablabla cienīgi ģeniāli ciklojumi kā The First Song, gan līdzi plaukšķināmie depresīvā kantrī paraugi kā dziesma The Great Salt Lake. Tāpat albumā ir arī kaudze ar vienkāršām, bet skaistām akustiskām dziesmām. Un mani pilnīgi nepiš, ka grupas mūzika visiem saistās ar seriālu saundtrekiem, kas nav nekāds kvailitāte garants.

Šmucānīgi, bļ.

23. vieta.

Sigur Ros – Agaetis Byrjun (Lielbritānjā iznāk 2000. gada 11. augustā)

Jāatzīst, ka manas domas par Sigur Ros nav mainījušās. Tā ir lieliska fona mūzika, lai gan jāatzīst, ka ļoti garlaicīga. Tomēr es uzskatu, ka katram sevis cienīgam āzim ar kaut vai ar niecīgām zināšanām skaņas jomā savā muzikālajā kolekcijā  ir jābūt kādam Uzvaras rozes dziesmu kopojumam. Un es ieteiktu grupas otro albumu, kas bez maz vai ir teju nevainojams. Un man ir pilnīgi pohuj, ka Sigur Ros pārdevās pēc albuma Takk.

Praidistiski spēcīgi, bļ.

22. vieta.

Air France – No Way Down (2008. gada 26. jūnijs)

Domāju, ka ir ļoti patīkami aiziet ar 2008. gada Jāņu pohām uz mūzikas veikalu un nopirkt ļoti vasarīgu, sempliem pārbagātu, vieglu chill-out elektronikas ierakstu. EP jeb mazā platīte No Way Down ir 6 dziesmu konceptuāli spēcīgs kopums ar vienu tiešām desmitgades cienīgu skaņdarbu Collapsing at Your Doorstep. Jāatzīst, ka salīdzinot ar citiem sievišķīgiem lounge mūzikas ierakstiem šis EP izklausās pēc Arvo Pārta 82. simfonijas un tas arī ir galvenais iemesls, kādēļ šis albums atrodas šajā sarakstā.

Sievišķīgi, bļ.

21. vieta

Queens of the Stone Age – Songs for the Deaf (2002. gada 27. augusts)

Varbūt Raitis vai Gundars to noliegs, bet rokmūzika 21. gadsimtā ir atstiepusi kājas. Ļoti reti kad mūsdienās iznāk kāds tiešām kvalitatīvs klasiskās rokmūzikas albums. Skatoties no šāda skatu punkta ASV stoner-roka Kyuss aizsācēju turpinājumgrupas Queens of the Stone  Age trešais albums tiešām ir viens no desmitgades albumiem. Teicami rifi, agresīvais rokmūzikas krutums, Hommes pediņiskais vokāls, kas kontrastē ar Olivieri skarbo skrīmošanu. Un visam pa vidu krutais albuma koncepts. Par kuru jūs izlasīsiet kaut kur citur, ne šeit.

Gundarīgi, bļ.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: