Rokmūzikas apskati

15.12.2009.

Emily Osment – All the Right Wrongs EP (2009)

Filed under: 2000. gadi,Popkors — Gots de Hujē @ 17:21
Tags: ,

Latvija pēdējās nedēļas laikā ir krietni izmainījusies –  uzsnidzis sniegs un uznācis kārtīgs ziemas sals, bet, šķiet, tālajā Amerikā viss noris ierastajā gultnē. Ar šo ierasto gultni domāju mierīgās popa pasaules grāvējus – Disneja paspārnē esošos tīņu popkōra māksliniekus. Šajā gadā tie visi kā viens ir nolēmuši pazīmēties dārgās Kalifornijas ierakstu studijās. Un arī Emīlija Osmenta, kuras oktobrī iznākušais EP All the Right Wrongs pašreiz ir nonācis manās rokās, nav nekāds izņēmums.

Lai arī attēlā 17 gadus vecā kaliforniete Emīlija, kādreizejā kases grāvēja Spy Kids zvaigzne, izskatās satriecoši laimīga, patiesība var izrādīties gluži savādāka. Šajā skarbajā laikmetā blondām meitenēm iet diezgan grūti – stilīgākās lomas filmās novāc tumšmatainas vienaudzes (lasīt Mailija Sairusa un Selena Gomeza), dziesmu čārtus arī aizņēmušas tumšmates, šoreiz jau nedaudz vecākas (lasīt Keitija Perija un Rianna), un diemžēl, lai, esot blondam, tu vispār varētu gūt kaut kādus panākumus, tev ir jābūt biseksuālam hermofrodītam ar nejēdzīgu repertuāru (lasīt Lady Gaga). Bet ko darīt, tāpēc jau Emīlija neies uzreiz pārkrāsot savas žilbinošās cirtas un publicēt savas vannas istabas bildes! Galu galā, vēl taču paliek šī visa procesa galvenā būtība – pati mūzika.

Bet arī šis komponents nav Emīlijas spēcīgākā puse. Osmentas jauko sejiņu ar uzviju varētu pārdot pirms kādiem pieciem gadiem, un tas pats jāsaka arī par viņas skaņdarbiem un izpildījumu. All the Right Wrongs visas sešas dziesmas nebūt nav sliktas kvalitātes vai pavirši izstrādātas, taču tās ne tuvu nav pirmā svaiguma. Klausoties EP, ne brīdi nepameta sajūta, ka ausīs džinkst Hilarijas Dafas, Avrilas Laviņjē vai Nickelback melodijas. Par dziesmu Found Out About You kanādiešu pseidopankmeiča Avrila 100% varētu sūdzēties ziemeļamerikāņu AKKA/LAA analogam. Es gan plaģiātismu neuzskatu par neko ārkārtēju, jo mūzikas industrija nopietni ražo jau 60 gadus un nav nekāds brīnums, ka vienkārši iestājas ideju trūkums, taču lūdzu kopējiet vismaz kaut ko aktuālu. Protams, tīnei, kas poproka veidā cilvēkiem pasniedz savas skumjas par kārtējo izšķiršanos ar draugu un citām mīlestības epopejām precīzi iestrādātā Nickelback formā (hahah, ieraksta nosaukums pat ir līdzīgs kanādiešu rokeru 2005. gada albumam) , vienmēr atradīsies piekritēji un klausītāju auditorija, taču bez plikumiem, emopopa piešprices vai starptautiska skandāla nekas diži lielāks šeit nesanāks.

Emīlija Osmentai gan tomēr liels paldies! par centību un to smieklīgo naivumu, kas vēl sastopams mūsdienu mauciskajā popmūzikā. Nākamreiz lūdzu tomēr kaut ko interesantāku, ja vien Emīlijai nav vēlēšanās doties pie nevienam nevajadzīgajām dafām un simpsonēm.

Advertisements

1 komentārs »

  1. “Es gan plaģiātismu neuzskatu par neko ārkārtēju, jo mūzikas industrija nopietni ražo jau 60 gadus un nav nekāds brīnums, ka vienkārši iestājas ideju trūkums, taču lūdzu kopējiet vismaz kaut ko aktuālu.”
    Tieši manas domas, bļ. 😀 Nevar visi konstanti ražot Bon Jovi Runaway līmeņa gabalus, tādēļ vajag kaut ko nozagt no Bon Jovi Runaway līmeņa gabaliem.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 15.12.2009. @ 20:44


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: