Rokmūzikas apskati

20.12.2009.

Kas mūs sagaida 2010. gadā?

Filed under: Atkāpes no apskatiem — Gots de Hujē @ 16:50

Gadu mija vienmēr ir bijusi zīlēšanas un pareģošanas laiks. Pār pasauli nāk mistiska migla, kad cilvēkiem beidzot ir iespēja ielūkoties nākotnē, lai redzētu to, ka ļautiņus sagaida nākamā gada laikā. Tiesa gan, es nezinu, vai laimīšu liešana dos precīzu ieskatu 2010. gada spicākajos māksliniekos, bet mēģināts nav zaudēts. Tāpēc tagad, apbruņojušies ar stikla bumbām, kārtīm, kafijas biezumiem un Ekstrasensu Cīņās iegūtu maģisku pieredzi, mēģināsim iezīmēt 2010. gada muzikālos notikumus, kas visi kā viens notiks spalvainā Tīģera zīmē.

Zīmīgi, bet Kortnija Lova ir tieši tā māksliniece, kuru varēs saukt par šī gada ievadītāju. Jau 1.janvārī iznāks viņas otrais solo albums Nobody’s Daughter, un, lai gan, visticamāk, tas vēsturē neatstās īpašas pēdas, man ir prieks, ka 2010. gads sākas ar pēc alkohola un narkotikām dvakojošu albumu.

Malacis, Kortnij!

Malacis, Kortnij!

Janvārī gaidāma Vampire Weekend otrā plate Contra, un tajā noteikti būs atrodami vairāki karstākie 2010. gada singli un pašu albumu tieši pēc gada misters Žilde varēs droši ievietot sava topa pirmajā pieciniekā. Protams, EHR auditorijai daudz interesantāki varētu likties gaidāmie Ke$has un Dženiferas Lopesas albumi.

Zīlēšanas kārtis man sola muzikāli ļoti interesantu februāri – gaismā nāks The Streets pastāvēšanas it kā noslēdzošā plate Computers and Blues un tvīkora blices Los Campesinos! radītais Romance is Boring. Diezgan spožs solās būt arī konceptalbums Here Lies Love, kas ir Fatboy Slim un Talking Heads onkuļa Deivida Bērnsa kopražojums.

Kafijas biezumi rāda, ka martā atgriezīsies nedaudz apputējušie reperi Cypress Hill un atkal kopā uzdziedās īru Boyzone.  Vēl nedaudz vēlāk atkal varēs uzgavilēt EHR auditorija, jo ir gaidāmi tādu mākslinieku kā Eminem, Nellijas Furtado, Britnijsa Spīrsas un citu veikumi. Tiesa gan, dažos gadījumo konkrēti datumi un albumu nosaukumi ir nesalasāmi kafijas sliktās kvalitātes dēļ.

Vasaras ballīšu himnas noteikti nāks no MGMT otrā albuma Congratulations. Vēl vienu Electric Feel diez vai kādam vajadzēs, bet ir dzirdēts, ka skaņdarbs ar nosaukumu Brian Eno varētu sajaukt prātus par visrūdītākajam metaļugam.

Vientuļi bērni ar melnām šķipsnām 2010. gadā varēs pat nedaudz uzsmaidīt, jo klajā nāks Panic! at the Disco un My Chemical Romance albumi. Mazāk emocionālie pseidoroķeri varēs ārdīties pie Limp Bizkit vai Linkin Park gaidāmajiem hitiem.

Kuš, mazais emo bērns!

Diezgan miglaini, bet stikla bumbā ir saskatāms tas, ka ar jauniem darbiem varētu atgriezties Ņujorkas grupas  The Strokes un Interpol, kuru vokālisti šogad ir mēģinājuši izsisties ar solokarjerām. Vismaz es ceru, ka šāda nākotne varētu piepildīties. Gaidāms ir arī Monreālas puišu Arcade Fire trešais dziesmu sējums. Radiohead jau ir apsolījuši jauna albuma nākšanu pasaulē 2010. gadā, un, iespējams, arī šoreiz par tā klausīšanos nevienam nenāksies maksāt.

Šur tur ir dzirdēts arī par jauniem King of Leon un Keitijas Perijas albumiem, bet, kā zināms, zīlēšana ne vienmēr ir precīza, taču, ja nu mūsu ausīm tomēr paveiksies, 2010. gadā varēsim baudīt kārtējos I Kissed A Girl un Sex On Fire.

Kādi jauni un uzlecoši māklinieki? Par to gan vēl neviens neko nezina, taču es kā cilvēks, kurš mēdz interesēties par amerikāņu popkōru, gaišu nākotni paredzu Heidenai Penetjērai, seriāla Heroes zvaigznei. 2010. gadā gaidāms viņas debijas albums Falling Down, un, iespējams, viņa pat varētu izkonkurēt trīs gadus jaunāko Mailiju Sairusu.

Protams, viss šeit uzskaitītais noteikti nebūs visas interesantās lietas, kas notiks mūzikas virtuvē nākamgad. Daudz kas ir neparedzams, un pazustu taču visa jautrība, ja mēs visu jau iepriekš zinātu. Gaidam divi tūkstoši desmito!

P.S. Ja kāds tomēr ir pārlieku sagruzījies, tad informācija tomēr tika ņemta no dažādiem interneta avotiem, nevis no manas kafijas krūzītes biezumiem.

Un noslēgumā papriecāsimies par Heidenas Penetjēras sejiņu un kājiņām. 🙂

Advertisements

5 komentāri »

 1. es nezināju, ka nākamais ir tīģera..
  un ar Kortniju vairs nav tik traki:@

  Komentārs by jaunā mājsaimniece — 20.12.2009. @ 17:20

 2. Ringo Stārs, bļ. Ringo Stārs, bļ.
  Galu galā visi taču runā par jauno Massive Attack albumu, kas iznāks nākamā gada februārī. :@

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 20.12.2009. @ 17:43

 3. Pirmo reizi esmu izlasījis rakstu!

  Komentārs by Vperjod, Saļik! — 21.12.2009. @ 14:57

 4. Starp citu, Kampesinosu albums jau ir pieejams nozagšanai.

  Komentārs by Vperjod, Saļik! — 22.12.2009. @ 10:48

 5. Kur, kur, kur?

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 22.12.2009. @ 12:26


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: