Rokmūzikas apskati

21.12.2009.

Blue Cheer – Vincebus Eruptum (1968)

Filed under: Blūzroks,Metāls,Psihodēliskais roks,Smagais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:38
Tags: ,

Kamēr mani daudz zinošākie kolēģi klasiskās rokmūzikas jomā ietur pauzi, piemēram, apskatot dažādus astoņdesmito gadu sintezātoru popa dīvaiņus vai arī vienkārši mērdē savu laiku klausoties dažādas jaunā viļņa dūdiņas ar milzīgām krunkām zem acīm un vēl milzīgākām frizūrām, es nolēmu šo to labot.

Iedomājieties šādu ainiņu sēž sešdesmitajos kaut kādi džeki pie upes un rij tolaik pilnīgi legālo LSD un grib radīt kaut kādu smagu blūziņu. Rezultātā viņi rada pirmo īsto heavy metal albumu vai vēl pizdatāk, ja drīkst tā teikt pirmo noizroka albumu pasaulē. Jā, bļ, šie LSD rijēji ir Black Sabbath/Led Zeppelin un Mission Of Burma/Sonic Youth krustojums sešdesmitajos. Vēl brīnumaināks ir tāds fakts, ka albums guva arī kaut kādus komerciālos panākumus. Vienpadsmito vietu amerikāņu čārtā par acīs skatīšanos un The Troggs kaverversijām nedod. Tāpat viena no sešdesmitajos tik ierastajām kaverversijām šoreiz ūberslavenajam Summertime Blues ieguva 14. vietu amerikāņu čartos un 4. vietu Kanādas čartos.

Rezumējot albumu jāsaka, ka albums savu plusu jau nopelna par faktu vien, ka tajā nav iekļautas nevienas Boba Dilana kaversijas. Rezultātā puiši ir ielikuši blūza karaļa BīBī Karaļa Lietuvas čārtu rīkļu rāvēja Rock Me Baby kaverversiju un džeža veča Mozusa Alisona kaveru dziesmai Parchment Farm. Vē protams ir vasarīgais blūzs, ko tiešām var uzskatīt par plates labāko dziesmu un dziesmas nobeigums bezmaz vai krietni modernāko Sonic Youth garā vispār ir pizģets. Vēl onkuļi ir ielikuši trīs savus orģinālos gabalus, no kuriem narkotiku himna Doctor Please un aušu plēsošā bungu himna Second Time Around ir īpaši spēcīgi. Vēl par albuma plusiem var uzskatīt tā sūdīgo skaņu, domāju ja tas būtu pa kapeiku labāk producēts, tad par grupu mēs varētu smīkņāt un saukt viņus par proto-scorpions, proto-iron maiden un proto-bon jovi. Bet tomēr ar šādu skaņu grupa pelna plusus un tiešām izklausās pēc krutiem dēliķiem, kas nav nekādi Sanfrancisko puķudēli Jefferson Airplane vai vēl krutāk kā teiktu kaut kāds vecis “sūdīga kompozīcija”

Kopumā ietekmīgs melndēlijas un trokšņroka albums, kas tomēr nedaudz ir par vienveidīgu. Domājams, ja tajā būtu vēl pāris dziesmas, tad mēs varētu runāt par mokošām stundām uz tualetes poda. Bet tomēr KŠ deviņas zvaigznes, tas ir pelnījis.

Albumam lieku 9 zvaigznes no 10.

Jējējē, mēs esam stilīgāki par 666 procentiem citiem pasaules metaļugām, roķeriem un zilā uzmundrinājumu rijējiem.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: