Rokmūzikas apskati

23.12.2009.

Love Actually OST (2003)

Filed under: 2000. gadi — normens @ 23:05
Tags:

Dienu pirms Ziemassvētkiem beidzot izlēmu atkal veikt kādu recenzīju, un šoreiz izvēlējos visu laiku labākās Ziemassvētku filmas skaņu celiņu.

Kā jau noteikti esat ievērojuši manā Ziemassvētku dziemsu izlasē, man ļoti patīk šī filma un tās skaņu celiņš. Uzskatu, ka šajā pirmssvētku laikā, kurā vismaz man pēdējais puzles gabaliņš līdz pārpilnai svētku sajūtai ir filmas noskatīšanās, arī skaņu celiņa dzirdēšana kādu lieku reizi pa ļaunu nenāks. Ceru, ka arī Jums šķiet līdzīgi! Starp citu, apskatīšu Apvienotās Karalistes diska versiju.

Disks sākas ar Girls Aloud skaņdarbu Jump (For My Love), kas, manuprāt, ir diezgan laba popdziesma, tomēr  diska koptēlā iederas ne pārāk veiksmīgi. Pēc tam seko Too Lost In You no Sugababes, kas ir daudz zināmāka par iepriekšējo, arī lēnāka, un kopumā man patīk labāk. Līdzīgu lēnu un lirisku noskaņu ietur arī Kellija Klarksone ar savu The Trouble With Love Is, kas, pēc manām domām, ir viņas augstākais muzikālais lidojums. Jāatz”ist, ka šī diezgan džezīgā dziesma ir viena no manām mīļākajām skaņu celiņā. Pirmo skaņdarbu kvartetu teicami noslēdz Dido ar Here With Me. Vienkārši lieliska dziesma no lieliskas mākslenieces, manuprāt, viena no nenovērtētākajām kompozīcijām pēdējās desmitgades laikā.

Otrā plates daļa sākas ar manis veidotās svētku mūzikas izlases vienu no kompozīcijām Billija Maka Christmas Is All Around Me. Filmas smieklīgākajam tēlam un vienam no labākajiem britu aktieriem manā vērtējumā ir izdevusies tiešām jauka dziesma! Arī pēc tam seko kaut kas patiešām labs – brīnušķīgās Noras Džonsas skaņdarbs Turn Me On. Teicama mūziķe, teicama dziesma, kura turklāt šeit iederās perfekti, relaksējot pēc atraktīvā Maka gabala. Diezgan līdzīgā lēnā noskaņā izskan arī Songbird no Evas Kasidijas. Diezgan laba fona mūzika, tomēr nekas vairāk, atmiņā šis skaņdarbs ilgi nepaliek. Kā astotā atskan Sweetest Goodbye, ko izpilda viena no šīs desmitgades sliktākajām grupām (tiesa, neatceros kā vērtējumā) Maroon 5. Lai gan mannepatīk lietot šo vārdu, Sweetest Goodbye ir normāla dziesma. Neko īpaši vairāk pateikt par to nevaru. Arī nonākot ieraksta ekvatorā, līdzīgi kā iepriekš, ir visai laba un vienkārša dziesma – Texas ar I’ll See It Through.

Plates otrā puse sākas ar Džonijas Mitčelas izpildīto Both Sides Now, kas ir visklusākā un intīmākā ripuļa kompozīcija. Otis Redings ar White Christmas nedaudz atdzīvina kopējo noskaņu, tomēr to tāpat saglabā visai mierīgā līmenī. Īpaši jāuzteic tas, ka šajā dziesmā ir izmantotas netipiskas un ļoti interesantas skaņas, kas rada diezgan savādu, bet tajā pat laikā jauku noskaņu. Take Me As I Am no Vaiklifa Džina un Šarisas ir vienīgā kompozīcija, ko neiekļautu šajā filmā tad, ja to veidotu es. Manuprāt, kopējā noskaņā tā neiekļaujas. Kā nākamā atskan viena no manām mīļākajām Ziemassvētku dziesmām All I Want For Christmas Is You tomēr šoreiz to izpilda nevis Maraija Kerija, bet gan Olīvija Olsone, un izpildījums ir tieši tāds pats kā kino lentē. Uzksatu, ka pēc šīs teicamās kompozīcijas The Beach Boys ar God Only Knows iederas ne pārāk labi. Uzskatu, ka tik vasarīgai grupai vispār nevajadzētu būt šādās izlasēs. Paliels mīnuss manās acīs.

Pēdējo skaņdarbu kvartets iesākas ar slaveno All You Need Is Love, tomēr arī šai kompozīcijai tā ir kaverversija, ko izpilda Laindens Deivids Hals. Nekas īpašs šajā versijā nav, tomēr arī nekas nav sabojāts. Pēc tam seko Gabrielle ar Sometimes – nesliktu, tomēr vienkāršu bez gala, balādi. Man daudz’labāk patīk Glasgow Love Theme, ko izpilda Kregs Ārmstrongs – tiešām spēcīgs un ļoti labs instrumentālais skaņadarbs, par to nevaru teikt nevienu sliktu vārdu. Ļoti romantiski, arī filmā to rāda tiešām romantiskā brīdī. Ieraksts noslēdzas ar citu Krega Ārmstronga instrumentālo skaņdarbu – PM’s Love Theme. Atkal varu teikt tikai to labāku, lielisks ieraksts noslēgums.

Kā jau nopratāt, man ļoti patīk gan filma, gan skaņu celiņš. Man būtu grūti ielikt tam sliktu atzīmi, tomēr tas arī nav nepieciešams – uzskatu, ka šo vērtējumu tas nopelna godam. Iesaku ikvienam, bet nu ejam skatīties filmu!

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: