Rokmūzikas apskati

28.12.2009.

Gaygaze kompilācija 89 (2009)

Filed under: 2000. gadi,Gejgeizings — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 15:39
Tags: , , ,

Pēdējā laikā tautas prātus ir apskaidrojis balts šķīdums. Vai tam ir kāda saistība ar latvju gaygaze scēnu? Domāju, ka nē.

Jāatzīst, ka tieši šis 2009. gads ir bijis bagāts ar vairāku intresantu žanru rašanos un prieks, ka viens no pēdējās piecdesmitgades spožakajiem muzikālajiem iedalījumiem gaygaze ir radies Latvijā. Kā zināms gaygaze ir vairāku žanru kopums, kas vis kopā ir sagejeizots jeb krietni palēnināts. Vēl šai huiņai tiek pa virsu uzmesti visādi tremolo, reverb, delay efekti tā radot asociācijas ar shoegaze žanru.

Šajā kompilācijā ir iekļauti divu daudzsološu gaygaze mākslinieku skaņdarbi un viena jau sevis pierādījuša mākslenieka komponēta simfonija. Tā kā es uzskatu, ka kompilācijas konceptuāli nedrīkst vērtēt, tādēļ man nāksies izmantot veco labo skolotāju metodi, ko mainstrīmā sauc par vidēji aritmētisko huiņu.

1. dziesma. Are Shite – J Mascis Techno Song

Dziesmai lieku 7 zvaigznes no 10.

Are Shite ir trīs Dinosaur Jr. fani no kādas Latvijas mazpilsētas tās centrā. Dziesma ir precīzi minūti garā, tajā netiek dziedāts. Tā ir ieturēta ziemassvētcīgos toņos. Pamatā palēnināts sintezatora rifs un zvaniņi fonā. Daudzsološa debija.

2. vieta. Freddy Bļnekurij – Kandavas Ūpis

Dziesmai lieku 7,5 zvaigznes no 10.

Fredijs ir kāds iespaidīgs dzērājs no Kandavas. Tas arī lieliski atspoguļojas šajā dziesmā, kas ar savu wah wah efektu rada asociācijas ar pašu Ričiju Samboru. Vēl Fredijs sevi parāda kā šobrīd labāko gaygaze dziedātāju Latvijā.

3. vieta. Sūda Ānis – Es gribu tev piederēt, Monsieur Metjū

Dziesmai lieku 9 zvaigznes no 10.

Ānis jau ir sevi pierādījis latvju gaygaze ārtists. Muso Muso Muso jau var uzskatīt par superhīta. Pēc zudušā EP, kas nebija ieturēts gaygaze žanrā, Ānis gribēja atgriezties pie saknēm un radīja jaunu gaygaze meistardarbu. Šoreiz tas ir trīsdesmit minūtes tīra brūnā trokšņa. Kā teica pats Sūda Ānis : “Ja iepriekš man bija fani, kam patiešām patika Muso Muso Muso, tad ar Es gribu tev piederēt… viņu skaits strauji saruks”

Lādējiet veseli, inspektori sukāri.

http://rapidshare.com/files/326982343/G.C.89.rar.html

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: