Rokmūzikas apskati

29.12.2009.

Sonic Youth – The Eternal (2009)

Filed under: 2000. gadi,Alternatīvais roks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 17:04

Kā reiz teica Andris Kivičs – pasaulē ir tikai divas stilīgas grupas Sonic Youth un Z-Scars. Par pirmajiem arī šoreiz būs šis stāsts.

Sonic Youth sāka kā ūberstilīga no wave jeb neviļņa (primitīvs noizroks ar nihililistiem tekstiem) blice. Vēlāk viņi uztrenēja savu skillu un izdeva noizroka (noizroks atšķirībā no neviļņa ir pārbāzts ar visādām gudrām un krutām dinamikām un citām pārgudrām huiņām) triloģiju Evol/Siter/Daydream Nation, no kuras Daydream Nation kļuva par vienu no visu laiku labākajiem pasaules mūzikas albumiem. Pēc tam grupa noslēdza līgumu ar kādu no lielajām mūzikas kompānijām, izdodot Goo, kas bija labs un pietiekami psihs albums un Dirty, kuru var uzskatīt par komerciālāko Sonic Youth albumu, kaut vai ir vērti Smells Like Teen Spirit līmeņa grāvēji 100 % un Sugar Kane. Grupa pēc Dirty turpināja izdot lieliskus albumus, līdz 2009. gadam.

Jā, jā, tieši tā. Jaunais Sonic Youth albums, varbūt nav draņķis, bet tomēr pirmais patiešām neievērojamais grupas, bet kā zināms katram meistaram gadās kāda laža, pat Bītlu katalogā ir albums Yellow Submarine, kur pat pāris dziesmas ir sacerējis grupas melnā avs un internacionālais izsmiekla objekts Ringo Stārs. Jaunajā albumā grupa izklausās pēc 50 -60 gadus veciem blūzmeņiem, nevis pēc 50 – 60 veciem noizroķeriem. Tas ir izteikti haotisks un tajā nav nevienas īstas A līmeņa dziesmas, lai gan jāatzīst ka nav arī F līmeņa dziesmas. Grupa jau savu nogurumu sāka parādīt ar savu iepriekšējo albumu Rather Ripped, kas bija izteikti popsīgs, lai gan ļoti labs albums. Šoreiz grupa centās atsvešināties no šī popskanējuma, bet vai tas bija vajadzīgs? Iedomājieties, kas notiktu, ja Anal Cunt astoņdesmit gadu vecumā no sava akustiskā grindkora pārietu uz savu unikālo stilu. Nekas labs nenotiktu.

Bet tomēr albums nav pilnīga izgāzšanās. Tas ir nostalģisks albums, kas liek notīrīt putekļus no savas Sonic Youth diskogrāfijas un uzlikt to uz sava kasešu magnetafona. Un tas priecē sirdi.

Albumam lieku 6 zvaigznes no 10.

Jē, man šodien paliek 60.


Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: