Rokmūzikas apskati

29.12.2009.

Wolfmother – Cosmic Egg (2009)

Filed under: 2000. gadi,Blūzroks,Smagais roks — Gundars Latgalovičs @ 14:40
Tags: ,

“Cosmic Egg” rakstu biju plānojis uzrakstīt jau kādu mēnesi atpakaļ, tomēr dažādu iemeslu dēļ(galvenokārt mana slinkuma) tas notiek tikai tagad.

Rokmūzika mūsdienās dalās vairākās daļās. Ir emo poproķeri. Ir tizlais alternatīvais roks, ko spēlē “popsūdi ar ģitārām”. Ir klausāmais alternatīvais roks, ko spēlē normālie rokeri ar ģitārām. Nu, tā kā DFE. Izlaižot stāstu par to, cik viņi ir kruti un kā iedalās indie, nonākam pie klasiskā smagā roka. To spēlē tie roka dinozauri, kas vēl nav apmiruši, sakāvušies vai aizbraukuši uz Tibetu. Tas nozīmē, ka pārāk daudz viņu nav. Tāpat vēl paliek pāris grupas, kuru dalībnieku sejas vēl nav pārāk krunkainas, bet kuras ir izdomājušas, ka septiņdesmito gadu mūzika ir gana laba, lai spēlētu to arī tagad. Viena no šīm grupām ir Wolfmother.

Pirmo albumu recenzēja mans gados vecākais kolēģis Raitis, iebāžot tam 10 zvaigznes, kaut gan reāli to varēja vērtēt uz 9 vai 9,5. Šis ieraksts ir līdzīgs – tas ir lielisks, bet ne izcils. Kāpēc gan kaut kam vajadzēja mainīties – grupas galvenais radošais spēks Andrejs Stjokdelis(savu izcelsmi slēpj zem pseidonīma Endrjū Stokdeils), lai arī palicis vienīgais no orģinālā sastāva, arī viens spēj radīt labu mūziku. Būtu slikti, ja viņš nespētu – tikai otrais albums un jau vairs nav ideju. Jāsaka, ka sākotnējais sastāvs bija stipri labāks – pret jauno basistu un ritma ģitāristu man nav iebildumu, bet bundzinieks ir ļoti resns, tā ka jācer ka viņš koncerttūrē nepaģībs no slodzes. Ja viņš izrādītos nederīgs, Wolfmother droši varētu pieaicināt Kūtri Šmucānu, ja vien viņš nebūs aizņemts Sūda Āņa tūrē. Bet cerēsim uz to labāko.

Ak jā, labākie gabali ir singli un tituldziesma, ja kādam interesē.

Lieku albumam 9 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: