Rokmūzikas apskati

30.12.2009.

The Temper Trap – Conditions (2009)

Par manu šīs desmitgades pēdējo albuma apskatu ir kļuvis The Temper Trap debijas ieraksts Conditions.

Samērā ilgi domāju, ar kuru albumu lai noslēdz recenzījas šajā gadā, līdz atminējos, ka vēl neesmu apskatījis šī Austrālijas kvarteta pirmo disku. Par grupu uzzināju salīdzinoši nesen, kaut kad šī gada rudens sākumā, kad SWH diezgan aktīvā rotācijā nonāca tās singls Sweet Disposition, kas dzirdams arī filmā (500) Days Of Summer (visai labs, tomēr, manuprāt, nedaudz pārvērtēts gabals, ja vien neskaita Džozefa Gordona Levita tēlojumu). Pēc minētās filmas iznākšanas arī grupa ieguva palielu popularitāti un šobrīd aktīvi koncertē Austrālijā, tomēr jau pavisam drīz uzsāks arī Eiropas koncertturneju.

Ieraksts sākas ar kompozīciju Love Lost, kas to lieliski raksturo – līdzīgi kā viss albums, arī šī dziesma ir pozitīva un priecīga, tomēr tajā pat laikā vietām nopietna. Lai gan sākumā šķiet, ka tā ir ļoti primitīva, piedziedājumā tiek uzsvērti visi instrumenti, tādējādi skaņdarbu padarot aizraujošāku. Rest, kas seko kā otrā, ir ieturēta popsīgās alternatīvā roka skaņās, tomēr, manuprāt, tai kaut kas pietrūkst, lai aizrautu klausītāju. Albumam der, bet tikai kā vietas aizpildītāja. Pēc tam atskan albuma pirmais un galvenais singls Sweet Disposition. Ļoti laba un pozitīva dziesma, kas ir teicama grupas vizītkarte. Tā ir blices augstākais lidojums debijas ripulī un nav nekāds pārsteigums, ka kompozīcija arī Lielbritānijas singlu topā aizkļuva līdz pat 6. pozīcijai.

Plates otrā daļa sākas ar visai interesanto Down River, kas vismaz man uzreiz atgādināja singlu, kuru veiksmīgi varētu iesaistīt teju jebkuras romantiskās komēdijas skaņu celiņā (nē, tas nebūt nav slikti). Conditions garākā dziesma ir lēnā balāde Soldier On. Lai gan tās pirmā daļa, kuras fonā tiek izmantota tikai akustiskā ģitāra, man šķiet diezgan laba, tomēr kulminācija, kurā tiek iesaisīti arī citi instrumenti man vairs nešķiet tik saistoša. Klausītāju atkal atmodina un uzmundrina šobrīd aktuālais singls Fader, kas ir izdevies gandrīz vienā līmenī ar jau pieminēto debijas gabalu. Fools, kas seko pēc tam ir ieraksta intīmākais skaņdarbs, un vismaz manuprāt, tas teicami iederās gandrīz jebkuru romantisku vakariņu fonā. Lieliska fona mūzika!

Plates pēdējā daļa sākas ar The Temper Trap samērā netipisko un nedaudz agresīvo Resurrection. Lai gan tā atskan kā paliels pārsteigums pēc iepriekšējā popsīgā romantisma, jāatzīst, ka šajā skaņdarbā kaut kas ir, un grupai derētu tādus spēlēt biežāk. Arī Science Of Fear, kas ir Conditions otrais singls, ir ieturēta alternatīvā roka stilā, tomēr nav tik izdevusies kā iepriekšās dziesma. Ripulis noslēdzas ar instrumentālu skaņdarbu, kas man kā bundziniekam šķiet ļoti saistošs – Drum Song. Tā pilnībā atbilst nosaukumam, un ir viena no labākajām 2009. gada instrumentālajām dziesmām. Lielisks veids kā nobeigt ierakstu.

Puiši no Melnburnas ir debitējuši labi, tomēr ne izcili. Viņiem ir, ko pielikt savā sniegumā, un to arī novēlu sasniegt ar nākamo disku – lai dziesmas ir daudzveidīgākas un labākas.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

half_sm

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: