Rokmūzikas apskati

02.01.2010.

Los Campesinos – Romance is Boring (2010)

Filed under: 2010. gadi,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 00:26
Tags: ,

Vūvī zūvī jaunais gads ir klāt. Un šo ūberhujējoši muzikālo gadu (tāds tas tiek paredzēts pēc mana kolēģa kafijas biezumiem) es gribēju iesākt ar tvīkora aizsācējiem, Bono soloturnejas iesildītājiem un Gota de Hujē mīļāko grupu Lossss Campessssinos.

Sākotnējie post roķeri. Los Campesinos jeb zemnieki mani spēja uzrunāt jau ar  savu debijas albumu Hold on Now, Youngster, kas bija pārpildīts ar vairākiem indie-pindie grāvējiem un dziesmām ar asprātīgi nūģiskiem dziesmu nosaukumiem. (We Are Beatiful, We Are Doomed arī bija tik pat labs albums)  Protams, muzikāli grupas 21. gadsimta kanādiešu tvīpopa, post hārdkora un Pavement estētikā ieturētā indie sakausējums bija spožs un speja dot kaut nelielu elpas dvašu pūstošajam britu rokam. Nu, un tad mēs nonācām līdz grupas trešajam ripulim.

Smejies vai raudi mans sākotnējais iespaids, kad es uzzināju, ka tāds iznāks bija diez gan skeptisks. Uzaicinot visādas slavenības no tādām nevienam nezināmām grupām kā Ksjū Ksjū (Xiu Xiu), Parentitikal Girls (Parenthetical Girls) un Ded Saiens (Dead Science) šķita muļķīgs solis tuvāk Arctic Monkeys augstumiem, bet beigās izrādijās tas bija tikai mans muļķīgais stereotips ar kuru nav jālepojas, bet tā kā es esmu pamuļķis, tad šādu muļķigu lepošanos jūs man taču piedosiet, ne? Vispār principā es te aizpisos ar visādiem beztēmas mēsliem un aizmirsu pateikt, ka grupa no enerģijas dzērienu pārdozējošiem The New Pornographers ir pārtapuši par grupas lielāko elku (spriežot pēc izpildīto kaverversiju skaitu grupas koncertos un studijas ierakstos, kas sasniedz neaizsniedzamo skaitli 2) Pavement daļeju klonu. Lai vai kā, bet atsauces uz Pavement trešo albumu Wowee Zowee ir jūtamas visa albuma garumā. Sākot ar pirmo dziesmu In Medias Res, kas līdzīgi kā Wowee Zowee We Dance ir skaņdarbs akustiskās ģitāras pavadījumā, kas albuma pirmajai dziesmai ir diez gan netipiski. Tāpat kā Pavement albums šis ir izteikti eksperimentālāks par saviem priekšgājējiem un pats galvenais tik ekletisks, ka Pink Floyd fani noteikti tagad aiz dusmām vēl ieslīgst lielākā klasiskā roka stagnācijā. Šajā albumā ir gan kampesīniem tipiski psiho gabali, ņirgāšanās par īmo sērgu un pats dīvainākais Xiu Xiu vai Animal Collective eksperimentālā popa monstrojumi. Protams ja es labi gribētu atsauces uz peivmentu es vēl atrastu, kaut vai malkmusīgu ģitāras solo albuma labākajā dziesmā Romance Is Boring.

Varbūt sākumā albums liekas sūdīgāks par saviem priekšgājējiem, jo tajā nav tādi grāvēji kā You! Me! Dancing! vai Broken Heartbeats Sounds Like Breakbeats (varbūt There Are Listed Buildings vai Romance Is Boring tiem tuvojas, bet arī tikai pēc rūpīgas Baškerkostānas republikas ūdenstorņu izpētes), bet tā pavisam nav. Man pat liekas, ka šis ir grupas labākais darbs un iespējams brāļu un māsu kampesīnu mūža meistardarbs.

P.S. Ja Wowee Zowee es liktu 9,5 zvaigznes vai pat visas 10 zvaigznes, tad šis ir pelnījis KŠ spēku jeb katram savs…..

Albumam lieku 9 zvaigznes no 10.

full_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smfull_smnone_sm

Bļ, man vajag Kortniju, gotēn.

Advertisements

3 komentāri »

  1. Bļ, recenzējot vēl neizdotu un nozagtu albumu, tu vēl izsauksi pretpirātisma dauzoņas no sagrabējušiem Rīgas birojiem. 🙂 kūl

    Komentārs by gribu_hujeet — 02.01.2010. @ 11:46

  2. Pohuj. Man ir pazīstams Kūtris, viņš ar savām paziņām mūs visus izglābs.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 02.01.2010. @ 14:07

  3. Prīmā labums.

    Komentārs by Vperjod, Saļik! — 02.01.2010. @ 21:39


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: