Rokmūzikas apskati

03.01.2010.

Courtney Love – Nobody’s Daughter (2010)

Filed under: 2010. gadi,Grandžroks — Gots de Hujē @ 13:24
Tags: ,

Sāksim ar to, ka sveicu Jūs visus 2010. gadā! Jā, varbūt nedaudz novēloti, bet tā nu ir sanācis, ka pirmā atzīmēšanās eRokā jaunajā Tīģera gadā sanāk tikai šodien, 3. janvārī. Gadu iesāksim ar vienu no rokmūzikas pretrunīgākajām, skandalozākajām un slavenākajām sievietēm – Kortniju Lovu, kurai nupat gadu mijā klajā nācis otrais solo albums Nobody’s Daughter.

Vai kāds jau šo gadu laikā ir paspējis aizmirst ņipro grunge skuķi Kortniju? Diez vai, jo viņas muzikālās un nemuzikālās izdarības vienmēr ir piesaistījušas gan roku mīlošas ausis, gan tabloīdu dzeltenuma kāras acis. 90. gados Lova kārtīgi ārdījās amerikāņu grupā Hole solistes amatā, savu karjeras virsotni sasniedzot 1998. gadā, kad tika izdots veiksmīgais albums Celebrity Skin. Starp citu, kādu laiku tika runāts, ka Nobody’s Daughter būs Hole atkalapvienošanās ieraksts, taču Kortnija izlēma cigarešu paciņu izpīpēt viena pati. Kā jau minēju, Lova ir bijusi regulāra dzeltenās preses mīlule – viņas krutuma sarakstā ietilpst Kurta Kobeina sievas gods, daudz alkohola un narkotiku, mātes tiesību atņemšana, visādas tiesu prāvas, rehabilitācija un tā tālāk un tā vēl joprojām. Šī nu jau 45 gadus vecā sieviete vienmēr ir piesaistījusi sev uzmanību, tāpēc ar interesi sāku klausīties Nobody’s Daughter. Lai gan atceroties viņas pirmo solo albumu America’s Sweetheart, kuru, šķiet, Kortnija Lova veidoja smagās paģirās, klausoties 2004. gada superhitus American Idiot un This Love, un kurš arī komerciāli izgāzās kā piedzērušās grandžmeitenes pēc koncertiem, lielas cerības par Nobody’s Daughter neloloju.

Un aizdomas arī apstiprinājās. Neesmu pārliecināts, vai no Lovas īsti varēja sagaidīt to nebēdnību un ārprātu, kuru viņa piekopa Hole laikos un vēl pāris gadus atpakaļ, taču to šeit nevarēja saklausīt. Protams, Kortnija ir un paliks grunge lēdija, taču, šķiet, viņai ir nedaudz apnicis šokēt cilvēkus. Skaņdarbi ir daudz mierīgāki, pilni ar cigarešu dūmu piepūstu melanholiju un tie pauž grandžisku smeldzi. Tiesa, daudzveidībai albumā ir tādas dziesmas kā Loser Dust un Dirty Girls, kuros valda panciski  ģitāru rifi, straujāks temps un vienkārši teksti, kas tās padara par visnotaļ labām roka dziesmām, taču tomēr tās ir tikai atblāzma no kādreizējās Kortnijas Lovas.  Akustiskā ģitāra un pat klavieres tagad nosaka galveno toni viņas darbos, ne velti albuma noslēgumā ir pieejama dziesmas Sunset Marquis klavieru versija. Liekas, ka Kortnija ir sasniegusi briedumu un nolēmusi visam pieiet mierīgāk, lieki neuztraucot savas iedragātās nieres un aknas. Stilu un attieksmi pret notiekošo Kortnija ir saglabājusi tādu pati kā savos ziedu laikos, taču izpildījums ir mainījies.

Kopumā albums ir labs, taču šodien, kad mūzikas ir tik daudz, ka tā plūst pāri malai kā tikko attaisīts un sakratīts aliņš, Nobody’s Daughter ne ar ko īpašu neizceļas. Ja tas nebūtu Kortnijas Lovas darbs, šaubos, vai to kāds vispār ievērotu. Taču tā ir lieliska mūzika, lai sēdētu piepīpētā bārā un sūktu vēsu Brenguli. Jā, tieši šādā atmosfērā, manuprāt, Kortnijas lieliskais vokāls atklātos visā pilnībā un to varētu tā pa īstam arī izbaudīt.

3 komentāri »

 1. Got, tu man piesējies, ka es apskatu neizdotus albumus, šis albums arī nav oficiāli izdots, un tā nav tikai vikipēdijas muļķība.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 06.01.2010. @ 22:40

 2. Nu pajāt, tāpat lielākā daļa no šīm Kortnijas dziesmām ir legāli (!) pieejamas jau kopš 2007. gada.

  Komentārs by gribu_hujeet — 07.01.2010. @ 00:03

 3. Shis albuums nav domaats pieduumotaa baaraa, shis albuums ir domaats vienatnei… Manupraat, Kortnijas Lovas masterpiece. Es tik labi saprotu visas dziesmas un man ljoti zheel, ka daudzas kaa piemeeram car crash vai happy ending story un veel daudzas citas netika ieliktas albuumaa.

  Katraa zinjaa Cortnijai Lovai veel ir ko teikt.
  Un starpcitu, izlmaboshu; “nobody’s daughter” nav miss lovas solo albuumS.
  Tas ir Hole, pat ja sastvaavs ir mainiijies.

  Komentārs by grunge_lady — 30.07.2010. @ 19:54


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: