Rokmūzikas apskati

05.01.2010.

Editors – In This Light And On This Evening (2009)

Filed under: 2000. gadi,Sintpops — normens @ 15:10
Tags: ,

Grupas, kas agrāk bija slavena kā indie ar post panka ievirzēm nu ir atgriezusies pēc divu gadu pauzes ar pilnīgi citādu ierakstu.

Šīs desmitgades vidū Editors, pēc lieliskajiem The Black Room un An End Has A Start, bija viena no manām mīļākajām grupām, saukti arī par janajiem Joy Division, viņi baudīja gan kritiķu, gan fanu mīlestību. Blice, kura par The Black Room saņēma prestižās Mercury balvas nomināciju, ko piešķir par labāko Lielbritānijas vai Īrijas albumu, pēc otrā ieraksta izdošanas sāka saņemt pirmo kritiķu pārmetumus par to, ka viņi neko jaunu vairs necenšas izdomāt, tā vietā radot dziesmas, kas ir tieši tādas pašas kā debijas ripulī dzirdamās. Grupa šo kritiku uzklausīja, un kā 2008. gada vidū atzina tās līderis Toms Smits, ja viņi turpinās spēlēt tādu pašu mūzikā kā iepriekš, Editors ilgi nepastāvēs… Tika pieaicināts producents Flūds, kurš iepriekš sadarbojies ar tādām blicēm kā Depece Mode un The Killers, un pārmaiņas varēja sākties!

“Pārmaiņas” ir īstais vārds, kas raksturo jauno Editors skanējumu. Vairs nav skaklausāmas ātras un spēcīgas ģitāras partijas, kas iepriekš bija gluži kā blices firmas zīme, to vietā galvenais ģitārists Kriss Urbanovics sācis spēlēt sintezātoru… Ja pēc pirmā singla no šī ieraksta, Papilon, man šķita, ka pārmaiņas iet uz labo pusi, noklausoties visu disku domas mainās. Papilon ir vienīgā dziesma, kura patiešām izceļas, un kuru pēc In This Light And On This Evening var atcerēties, pārējā ir pelākā masa, kas gandrīz ne ar ko neatšķirās no teju jebkura cita sintpopa ieraksta.

Ja iepriekšējos Editors diskus drillēju neskaitāmas reizes, esmu drošs, ka trešo skaņuplati tuvākajā nākotnē manā mūzikas atskaņotājā neatrast. Kaut kas vairs nav tā… Ja vien neesi sintpopa fanāts, šo ierakstu ieteikt nevaru.

Dodu albumam 6,5 zvaigznes no 10.

half_sm

2 komentāri »

 1. hahahaha, flūds, bļe. 😀

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 05.01.2010. @ 17:35

 2. Tu zini, es sovasar dzirdeju Editors dzivaja un vini speleja jauno materialu. Nemaz tik slikti neizklausas, kaut gan man skiet, ka sada muzika labi skan klubos (Andrejsala butu ideali), nevis uz lielam skatuvem.

  Kas attiecas uz jauno skanejumu – tas tiesam ir savadaks, un ne tik pieliposs, tapec noteikti dalju fanu vini zaudes. Man pasam ar diez ko neiet pie sirds, iznemot paris gabalus.
  Tomer es loti labi saprotu vinus, jo izdot treso albumu tada pat stila butu nebeidzama sevis atkartosana.
  Principa viniem bija 2 celi:

  1) Iet to pasu celu, ko Kings of Leon un The Killers, kuri pec lieliskajiem debijas ierakstiem izvelejas nevis eksperimentus, bet totalu mainstream un pop, kas principa vinus izmainija neatgriezeniski un par to – puiblisks fui. Ja, masas pavelkas, bet ar kvalitati un nozmigumu ir dirsa. Var jau spriedelet ka SWH, kuri jauki zino, ka The Killers ir superkvalitativi popseri, jaunie Pet Shop Boys mantinieki, bet nu piedodiet – jaunais albums ir totals popchart mesls. Pat Sam’s Town ir krietni labaks.
  Labi, ka Editors neizvelejas neko lidzigu.

  2) Otrs cels bija tas, ko izvelejas Editors. Ta ka trash metal vai country vini nevareja sakt spelet, sintipops&electro bija logisks solis. Ka tas ir izdevies, pagaidam gruti spriest. Man skiet, ka vini visu laiku ir domajusi par to, lai neskan parak popsigi, tapec ari ir maz melodiskuma u.t.t.

  Kopuma – labak, ka Editors izdeva sadu ierakstu, nevis 3. The Back Room. Albums nepavisam nav izcils, bet to, vai dzeki iet pareiza virziena, pavisam noteikti paradis 4. albums.

  P.S. Koncertos gan viniem ar steigu jaizdoma kkas, jo jaunie gabali loti disharmone ar vecajiem hitiem gan noskanas, gan tiri uzbuves zina, tapec koncis sanak it ka saraustits.

  Komentārs by MarisBoss — 06.01.2010. @ 17:36


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: