Rokmūzikas apskati

07.01.2010.

Beach House – Teen Dream (2010)

Filed under: 2010. gadi,Drīmpops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 21:17
Tags: ,

Reiz kāds Latvijā pazīstams populārās mūzikas pārstāvis (ne jau tas kurš Jānis Sproģis) man teica, ka drīz pasauli apvīs ar savām miega pūžņa stīgām tāds deviņdesmitajos populārs žanrs kā drīmpops. Un viņam izrādijās taisnība, bet diemžēl tikai retajam albumam izdodas sasniegt to augsto garīgo lidojumu, kādu mums deviņdesmitajos rādija Slowdive vai Mazzy Star. Vai jaunais neprecētā Baltimoras pāra albums ir kāds no šiem retajiem albumiem?

Manuprāt, jā, grupai tiešām gan noskaņiski, gan muzikāliski ir izdevies izdot albumu, kas aizrauj un aizved tevi uz kādu no paralēlajām pasaulēm. Šķiet, ka grupas uzslavas no dažādiem populāriem mūziķiem no tādiem indie/pindie smagsvariem kā The Strokes, MGMT un Grizzly Bear un atgriešanās pie vecajām labajām narkotikām ir grupu atgriezusi tajos laikos, kad džekus vērtēja pēc flaneļu krekla krutuma, nevis bikšu zaļainuma. Tieši pēdējie minētie Grizzly Bear var uzskatīt par grupas brāļu grupu, abas grupas skan līdzīgi un abu grupu sadarbības rezultātā tapa, manuprāt, diez gan viduvējais grāvējs no tādas jaunatnes labākpārdevuma filmas kā New Moon jeb Jauns Mēness, lai gan manuprāt ar jauno albumu pludmales māja ir apsteigusi savus brāļus.

Lielākais albuma pluss ir tā vienotā koncepcija un ja vēl starp šāda iegansta spēkiem spēj ieplūst isti grāvēji, kādi ir mūsdienu drīmpopa klasika Norway un pirmais singls Used To Be, kurā grupā izklausās pēc ļoti narkomāniskiem MGMT sapņainā mērcē, tad albumu var uzskatīt par triumfālu panākumu cīņā pret mūsdienu jaunatnes absolūto deģenerāciju un savas valodas aizmiršanu. Protams, mēs nedrīkstam aizmirst grupas muzikāli lielāko trumpi un tas ir grupas vokālistes un galvenās ērģelnieces Viktorijas ārkārtīgi skaisti savdabīgais vokāls. Ja jums tas kaut ko izsaka, tad mēs varam runāt par Niko un Neila Janga vokālu krustojumu. Protams viņas vokālu perfekti paspilgtina otrs grupas dalībnieka Aleksa ģitāras, kas izklausās pēc astoņdesmito gadu kjūriskuma un sešdesmito gadu barokālā popa krustojuma un viņa ieprogramētās bungmašīnas skaņas, kas šo grupu padara intresantāku citu acīs, jo šis instruments visiem asociējās ar ziedošajiem astoņdesmitajiem.

Kopumā albums ir ieturēts labākajās deviņdesmito gadu drīmpopa tradīcijas un to droši var uzskatīt par vienu no šīs desmitgades pirmajiem īsti labajiem albumiem. Kaut kas starp ļoti labi un teicami.

Albumam lieku 8,5 zvaigznes no 10.Ļoti slavenīgi…

Advertisements

3 komentāri »

  1. Intriģējoši, tagad pēc šī izlasīšanas ir radusies liela vēlme noklausīties šo albumu. 🙂

    Komentārs by klausiitaajs — 07.01.2010. @ 21:28

  2. Neizlasot kārtīgi virsrakstu, normāli sapisos un nodomāju, ka Beach Boys pēkšņi atgriezušies.

    Komentārs by gribu_hujeet — 07.01.2010. @ 21:43

  3. Pie Bīčboju atgriešanās tiek strādāts.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 07.01.2010. @ 21:51


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: