Rokmūzikas apskati

07.01.2010.

Vampire Weekend – Contra (2010)

Filed under: 2010. gadi,Indīroks — normens @ 23:17
Tags: , ,

Iespējams, gada aprunātākais ieraksts ir klāt!

Vampire Weekend puiši savu popularitāti ieguva 2008. gada pašā sākumā, kad izdevas debijas plati ar tādu pašu nosaukumu kā grupai. Teju visi speciālisti Ņujorkiešus iekļāva savos fada topos, plati augstu vērtēja gan kritiķi, gan klausītāji, jo blice piedāvāja ko pilnīgi jaunu – tika sajaukts indie ar pasaules mūziku, ar nelielu regeja piedevu, kas kopā radīja ko tiešām negaidītu, nedzirdētu. Nedaudz atpūtusies, pērnā gada oktobra sākumā grupa izlaida singlu Horchata, ko jebkurš interesents varēja noklausīties viņu mājaslapā bez maksas. 17. novembrī kā singls tika izdota dziesma Cousins, bet kopš 2010. gada 3. janvārā viss albums bez maksas ir dzirdams viņu oficiālajā myspace lapā.

Lai gan lielākā daļa mūzikas fanu, arī es to skaitā, Contra gaidīja ar lielu nepacietību, vismaz tas sagādāja nelielu vilšanos… Gaidīju ko citu, ko aizraujošāku. Lai gan diska kopgarums ir nepilnas 37 minūtes, man to laikā vairākkārt kļūst jedaudz garlaicīgi. Vienīgā kompozīcija, kas patiesi patīk ir Giving Up the Gun, arī Cousins nav ne vainas, bet tas arī viss. Pārējie gabali īpaši atmiņā nepalika. Uzkrītoši ir tas, ka pāris skaņdarbos ir saklausāmas skaņas no teicamā Rostama Batmanglija sānsoļa Discovery, tomēr ierakstā LP šāda veida skaņas izklausījās pārliecinošāk. Vienīgā lieta, ko patiešām gribas uzsvērt un izcelt ir tas, ka šoreiz ļoti labi dzirdamas visas bungu partijas, kas neliek vilties.

Iespējams, ka savos spriedumos esmu nedaudz par bargu, bet es no šī diska gaidīju ko vairāk. Šķiet, ka Vampire Weekend ir pārcentušies, un lai gan ripulis nav slikts, tas noteikti nav arī gada labākais albums. Vampire Weekend bija labāks.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

half_sm

Advertisements

3 komentāri »

  1. No sākuma likās draņķis, bet ar laiku atlasās favorīti un sāk pat šķist, ka tas ir cienījams turpinājums debijas albumam. Turklāt jaunās dziesmas daudz labāk skan dzīvajā, vismaz man tā šķiet apskatot dižā Mistera Interneta piedāvātos videomateriālus.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 07.01.2010. @ 23:26

  2. Keipkods, A-Punk un Oxford Comma tomēr ir krutāki.

    Komentārs by gribu_hujeet — 07.01.2010. @ 23:31

  3. līdz galam neesi sapratis to domu, autor! vieglāk gan jau bija uzcept debijas plates turpinājumu tādā pašā stilā, bet ir mūziķi, kas negrib gulēt uz saviem vecajiem lauriem 😉

    Komentārs by sesks — 27.01.2010. @ 01:03


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: