Rokmūzikas apskati

13.01.2010.

Ringo Starr – Y Not (2010)

Filed under: 2010. gadi,Folkroks,Rokenrols,Soulmūzika — Gundars Latgalovičs @ 21:34
Tags: ,

Lai arī Džordžs Harisons bija klusais bītls, daudzi domā, ka tieši Ringo vajadzēja biežāk turēt muti ciet un netuvot savu rijamcaurumu mikrofonam. Es nepiekrītu, jo psihodēlijas himna “With A Little Help From My Friends” ir tik kruts gabals, cik vien krutu tolaik varēja radīt ar maksimālu daudzumu narkotiku. Bet tagad par viņa jauno “soloalbumu”.

Pirmkārt, uzsākot šo recenziju, vēlos pateikt, ka vienmēr esmu apbrīnojis Ringo un viņa fantastisko prasmi grabinot tamburīnu, marakasu un vai ko nu viņam attiecīgajā reizē iedeva. Un viņa apbrīnojami spēcīgi izbļautais “I got blisters on my fingers” iekš “Helter Skelter” ir kļuvis par katra dusmīga bundzinieka mīļāko saukli. Tomēr kļūsim nopietni un pievērsīmies konkrētajam albumam.

Šī ieraksta dziesma nr. 1 skaitās “Walk With You”, kuru Ringo dzied kopā ar Polu Makartniju, kurš, starp citu, ir dzīvs. Vispār šī dziesma ir pat viena no švakākajām, jo mēģinājums uztaisīt kaut ko skaistu ir apstājis kaut kur pusceļā un tas nu nav forši. Praktiski visi gabali ir pārāki un Stāra ieturētais soulroka/folkroka/kantrīroka/ringroka albums ir pat tik labs, ka tā noklausīšanās otrreiz pat neatgriezeniski nesabojātu tavas smadzenes. Un tas jau ir kvalitātes rādītājs[parādu uz augšu paceltu īkšķi un tizli laimīgu sejas izteiksmi pakratu galvu].  Tā ka galu galā Ringo var arī sagādāt smaidu arī ar kvalitatīvu mūziku, nevis tikai tad, kad par viņu pasmejies. Priekš 69 gadus veca vīra tas ir ievērojams sasniegums. Protams, netrūkst arī vienas izcili kaitinošas dziesmas, kā titulgabals, bet tas tomēr ir Ringo – kaut kas vienmēr ir jāsalaiž d….

…irsā.

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.Pēdējā pusballe ir aiz lielās cieņas pret šo mūziķi. Viņš tomēr uzrakstīja dziesmu par astoņkāji. Vēl es gribētu izkliegt paziņojumu: Bītli vislabākie! Tomēr postroķeris Rūdolfs, ko es saucu par savu kolēģi, jau ir sagatavojis lodi ar manu vārdu uz tās un gatavojas savai recenzijai par “Y Not”, tāpēc es atturēšos.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Ja jau albums ir tik labs pēc Guntara domām, tad es labāk to neapskatīšu.

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 13.01.2010. @ 21:52

  2. Kā jau teicu, pusballe aiz cieņas, turklāt ārpus raksta palika analīze par to, ka vēl pa vienai ballei tika pieplusots par Makartnija līdzdalību(kurš mans iecienītākais bītls un nekas, ka šī dziesma bija sūds) un vēl viena par ūberkruto albuma vāciņu. Reālo atzīmi izrēķini pats 😛 :@

    Komentārs by Gundars Latgalovičs — 13.01.2010. @ 22:02


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: