Rokmūzikas apskati

15.01.2010.

Delphic – Acolyte (2010)

Filed under: 2010. gadi,Elektro roks — normens @ 23:35
Tags: , ,

No manas puses erokā pasen nav bijusi kāda dejiska ieraksta recenzīja, tāpēc jālabojas! Ipazīstaties – Delphic!

Delphic ir trīs puiši no Mančestras, Lielbritānijā, kas spēlē sevī apvieno deju un rokmūziku, tādējādi radot to, ko jau labu laiku neviens nav spēlējis. Grupa bieži tiek salīdzināta ar citiem Mančestriešiem New Order, un lai gan šāds salīdzinājums ir diezgan precīzs, man vēl gribas piemetināt līdzības ar Hockey un Block Party, ko saklausīju. Iespējams, tās ir manas iedomas, taču tā šķita. Starp citu, trio prestižajā BBC Sound Of 2010 ieguva augsto trešo pozīcīju, kas lika gaidīt Acolyte ar vēl lielākām cerībām.

Noklausoties ierakstu, ko producējis Evans Pīrsons, kurš iepriekš ir radījis neskaitāmus remiksus pasaulslaveniem singliem, uzreiz ir dzirdams tas, ka grupa smagi strādājusi, lai radītu viendabīgu plati ar viendabīgu skanējumu. Viss ir plūstošs, secīgs, nekas nelec ārā. Tas ir gan ripuļa lielākais pluss, gan lielākais mīnuss vienlaikus – neskatoties uz saskaņotību, trūkst izteiktu singlu materiālu. Vienīgais skaņdarbs, kurš patiešām izceļas, un kuru es redzu kā potenciālo hitu ir šobdrīd aktuālais singls Doubt. Pārējais… Jā, ir interesanti gabali ar shogaze ievirzi, piemēram, Ephemera un Acolyte, ir vienkārši patīkams albuma materiāls, tomēr nav nekā īpaša.

Kopumā disks ir labs, bet ne izcils. To klausīties var diezgan daudz, vienmēr atrodot ko jaunu, bet stipri šaubos, vai gada beigās tas tiks atzīmēts starp gada labākajiem. Vīri ir pierādījuši, ka spēj radīt labu mūziku, tomēr ceru, ka otrā plate būs vēl labāka. Viņiem ir visas iespējas to izdarīt!

Dodu albumam 7,5 zvaigznes no 10.

half_sm

Advertisements

4 komentāri »

 1. Keša, Vampire Weekend, tagad Delphic. Kūtri, tu atpaliec no Žildes plāna un neesi apskatīju Lauru Veirsu un Omarion. 😀 Bet tas jau tikai ļauns joks.

  Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 15.01.2010. @ 23:40

 2. Tev ir zināmi svarīgāki šī gada ieraksti, kas jau būtu izdoti? Kaut kā neesmu manījis, iespējams, esmu palaidis garām.

  Komentārs by normens — 15.01.2010. @ 23:48

 3. Man sis albums loti patik.
  Piekritu autoram, ka albums nav izcils, bet uz kopeja fona – Grizzly Bear, Animal Collective u.t.t – ir atradusies dzeki, kas spele vienkarsu, uztveramu, bet vienlaikus ari kvalitativu un nepavisam ne noniveletu muziku.
  Katra zina manas balliitees sis disks tiek spelets uz nebedu:)

  Komentārs by MarisBoss — 19.01.2010. @ 11:36

 4. Lai butu skaidrs:
  Iepriekseja komenta Grizzly Bear un Animal Collective netika nosaukta par nekvalitativu un noniveletu, bet gan par kompleksu un ne visiem uztveramu muziku. 60. gadi ir laba lieta, bet nu vajag jau tomer mazliet iet laikam lidzi un piedavat kko jaunu, nevis tikai smelties pagatnes apcirknjos:)

  Komentārs by MarisBoss — 19.01.2010. @ 11:38


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: