Rokmūzikas apskati

16.01.2010.

Calories – Adventuring (2009)

Filed under: 2000. gadi,Indīroks — Gots de Hujē @ 16:43
Tags: , ,

Iepazīstieties, tie ir Calories! Izrakti no pārblīvētā Lielbritānijas rokmūzikas baseina, kurš mutuļo no wannabe indie grandiem un dažādiem potenciālajiem garlaicībā izmirkušajiem Arctic Monkeys, šie trīs Birmingemas puiši plašajai pasaulei piedāvā savu debijas plati Adventuring.

Mēs nezinam viņus, un viņi nezina mūs. Varbūt citās reizēs tas izglābtu albuma klausītāju no liekiem aizspriedumiem, bet šoreiz ir savādāk. Calories nāk no tām grupām, kas pēdējo gaidu laikā Britānijā ir saradušies kā mazas meitenes veikalā pie Hannah Montana penāļiem, cerībā uz slavu un lielu naudu, kuru viņiem varētu nodrošināt cilvēku lielā mīlestība pret visu indīgo. Protams, tas viss tiek darīts, cītīgi pārņemot skanējumu no saviem muzikālajiem elkiem. Šo Birmingemas post-punk džeku gadījumā noteikti par lielākajām ietekmēm varētu nosaukt amerikāņu rokgrupas Hot Snakes un R.E.M., tāpat Calories brīžiem pārāk uzkrītoši atgādina Biffy Clyro bez uzjautrinošā skotu akcenta, Weezer vai tādus Birmingemas trio līdzgaitniekus kā Tellison un DARTZ!.  Kopumā tāds pamatīgs kokteilis, kuru dzerot noteikti sev uzdosi jautājumu, vai esi tādu jau kaut kur baudījis.

Skaidrs ir viens, Calories noteikti varētu saukt par vienu no muzikālās sabiedrības pelēkās masas pārstāvjiem. Tomēr nav tā, ka pats Adventuring būtu nelietojams mēsls. Plates neapšaubāmi lielākais pluss ir tās garums – nieka 23 minūtes. Kamēr citi atvēlēto laiku mēģina aizpildīt ar viena skaņdarba atreferējumu 5 dziesmu garumā, Calories velti negaida un sper pa taisno bez aplinkiem. Calories pusotras minūtes garu dziesmu piestampā ar neatlaidīgi asām ģitāru partijām, nesliktu bunģiera darbu un ārkārtīgi lipīgām melodijām, kuras galvā mēdz iesēsties uz vairākām dienām un kuras koncertu laikā noteiktu liktu pacelt rokas daudziem, protams, ja vien Calories būtu tikpat populāri kā Džons Bon Džovi. Adventuring atrodami gan enerģiski un pat agresīvā tonī ieturēti skaņdarbi kā Oh K.S.S.T., gan tādas dziesmas kā Forests of Varg, kura pauž mierpilnu harmoniju, kas noslēdzas nomierinoši ūjinošos vokālos.  Par veiksmīgāko Calories veikumu es nosauktu dziesmu Drugged, kuras trumpis ir daudzbalsīgi bļaujošie vokāli (eu, šo gan pirms Calories ir izmantojušas tikai kādas…. 500 blices?), turklāt, par spīti Drugged skarbumam, šī kompozīcija noteikti liktu dziedāt arī Hannah Montana fanēm.

Calories nemēģina atklāt jaunu Ameriku vai vēlreiz izgudrot riteņa mehānismu. Ejot pa jau iestaigātu taku, viņi ir radījuši diezgan veiksmīgu debijas albumu, taču diemžēl tas pilnīgi ne ar ko neatšķiras no citu britu skanošo rokgrupu veikumiem. Tāds nu ir wannabe indie mūziķu lāsts. Nav ne mazāko šaubu, ka gan Adventuring, gan citos Mančestrā, Liverpūlē, Birmingemā, Londonā, Glāsgovā un Belfāstā radītos albumos varētu atrast lieliskas dziesmas, taču ej nu un izsities līdz nolādētajam Glāstonberijas pūlim.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: