Rokmūzikas apskati

17.01.2010.

Flight Of The Conchords – I Told You I Was Freaky (2009)

Komēdiju un parodīju albumi parasti nav mūzika, kas izceltos ar īpašu kvalitāti, tā parasti ir stipri viduvēja un sekla. Kā vienmēr, arī šoreiz ir viens “bet” – FotC nav parasta grupa.

Pieņemu, ka liela daļa no eRoka lasītājiem nav dzirdējuši, kas šie par “kadriem” – Flight Of The Conchords ir divi Jaunzēlandieši, kas sākumā radīja komisku mūziku, tad viņi kādu laiku BBC Radio 2 plēsa jokus par Londonas dzīvi, līdz 2007. gada televīzija HBO palaida šāda nosaukuma situāciju komēdiju par FotC un pāris draugu piedzīvojumiem Ņujorkā. Pēc šī seriāla parādīšanās abi vīri ieguva visai plašu slavu, un “Bijušais Jaunzēlandes ceturtais populārākais ģitāras digi-bongo akapella-repa-fanka-comēdijas folka duets” (tā viņi paši sevi dēvē) pērn izdeva jau otro ierakstu ar mūziku no filmas.

Kā jau nopratāt sākumā, neesmu komēdijas žanra fans. Jā, kādreiz man ļoti patika Wierd Al Yankovich, bet tie laiki jau sen ir garām.Kad iepazinu FotC biju pārsteigts, bet viņi man patiešām patīk, un uzskatu, ka tieši šis ieraksts ir viņu augstākais lidojums – tajā ir tik ļoti filigrāni jokots par hiphopu, r’n’b un popmūziku, šie joki ir tik izdevušies, ka neieklausoties vārdos izdodas aizmirsties un šķiet, ka klausies ko augstvērtīgu no šiem žanriem. Klemēns un Makkenzijs ir veikuši vienkārši apbrīnojamu darbu, radot šīs dziesmas.

Klausoties disku ikkatra dziesma šķiet īpaša, tā paliek atmiņā ar kaut ko savu, tomēr, kā jau parasti, daži skaņdarbi izceļas pat no izcilības. Šeit noteikti jāpiemin Hurt Feelings, kas ievada ripuli un izcili pasmejas par hiphopa kultūru un to, cik jūtīgi šie cilvēki ir. Pēc tam seko virkne gabalu, kas parodē r’n’b, repa un popa klišejas, līdz diska noslēguma daļā atskan Friends. Diezgan savāda dziesma, kuru komentēt ir grūti, tomēr tā acumirklī aizrauj. Tomēr I Told You I Was Freaky augstākā virsotne, manuprāt, ir Carol Brown. Dziesma par to, kā 50 veidos meitenes pametušas mūziķus – izcili!

Nedaudz vairāk kā 33 minūtes, kuru laikā izskan viss ieraksts, paskrien vēja spārniem. Lai gan kombinētas kā atsevišķi fragmenti, visas 13 kompozīcijas kopā veido teicamu muzikālo puzli, kas lēzeni un mierīgi pāriet no vienas dziesmas otrā, tajā pat laikā izceļoties un atšķiroties cita no citas. Flight Of The Conchords ir radījuši lielisku ierakstu!

Dodu albumam 9 zvaigznes no 10.

2 komentāri »

  1. 9! 9! 9!

    Komentārs by Es — 17.01.2010. @ 01:08

  2. Leģendāra atzīme.

    Komentārs by gribu_hujeet — 17.01.2010. @ 01:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: