Rokmūzikas apskati

18.01.2010.

These New Puritans – Hidden (2010)

Filed under: 2010. gadi,Ārtroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:36
Tags: ,

Reiz grupas Klaxons puiši kādā MTV intervijā palaida baumu, ka viņu draugu grupas These New Puritans līderis Džeks Bārnets dzīvo mežā kokā būdiņā. Beigās izrādijās, ka tās nav tikai baumas.

Pēc iepriekšējā albuma, kurā Barets un pārējie rotaļājās ar Šefieldas un Berlīnes sintezatoriem, deviņdesmito gadu alternatīvā roka milžu Sonic Youth un Yo La Tengo drouniem, tehno māsteru Underworld bītiem un galu galā Wu Tang Clan cienīgu repiņu, grupa ir gājusi vēl tālāk neprātā un ir atmetuši savu lielāko mīnusu – leģendāro The Fall kopēšanu un no MTV līmeņa popgrupas ir kļuvusi par pirmo grupu britu ciemā. Daudzas grupas sapņo izdarīt to, ko savā mūzikā dara puritāņi. Viņi skumīgu, filmas Ozas pilsētas burvis cienīgu pūšamo instrumentu grupu ir sapludinājusi ar hip hopa, post panka un kāda tik vēl ne žanra efektiem, protams, nedrīkst aizmirst japāņu bungas, dažādus zobenus, runā ka grupa dažbrīd kā perkusiju izmantoja melones un krekeru saškaidīšanas troksni, tā imitējot galvas nociršanas skaņu.These New Puritans jaunais albums nav liekams rāmjos, tas pārkāpj visas līdz šim dzirdētās muzikālās klišejas.

Ja iepriekšējā albumā grupa savā mūzikā runāja par visādiem šausminošiem maģijas pesteļiem, tad šoreiz viņi endorfīno maģiju ir nomainījusi pret karu, tikai šoreiz grupa iestājas nevis pret karu, bet gan par. To jau skaidri var nojaust plates pirmajā singlā We Want War, kurā grupa septiņas minūtēs ir apvienojušas visus savus muzikālos arsenālus, radot plates labāko skaņdarbu. Protams, nerīkst aizmirst arī plates aizraujošo konceptu pēc ievadošās čilauthiphopa daļas, seko dziesmas Fire-Power un Orion, kurā divās dziesmās Bārnets gluži kā pats Marks Edvards Smits ir sapludinājis kaudzi ar sempliem, kur var sadzirdēt visas albumā iekļautās dziesmas un vēl visādu ritmunblūza klasiku, kas visticamāk nav tiesa.

Nobeigumā es neieslīgšu filozofiskās atziņās par to, ka šis iespējams būs un ir jau viens no gada labākajiem albumiem, bet tikai ielikšu ūberaugstu atzīmi.

Albumam lieku 9.25 zvaigznes no 10.

pilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspilnspuse

1 komentārs »

  1. Perfekts muzikālā veikuma apraksts, melones vien ir ko vērtas.

    Komentārs by gribu_hujeet — 19.01.2010. @ 10:15


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: