Rokmūzikas apskati

26.01.2010.

Yeasayer – Odd Blood (2010)

Filed under: 2010. gadi,Pops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:29
Tags: ,

Zēni un meitenes gada labākais popmūzikas albums…. šoreiz nav iznācis. 😦

Par jauno Bruklinas eksperimentāļu jauno albumu mūzikas fanātu domas dalās. Tie kuri jūsmoja par grupas debijas albumu, jauno albumu sauc par baigo sūdu, bet tie kuriem grupas pirmais albums bija par cietu kumosiņu, Odd Blood dievina un dēvē par galveno pretendentu uz gada albuma titulu. Kā jau noprotat, es sevi drīzāk varētu pieskaitīt pie tiem pirmajiem.

Kāda tad ir vaina jaunajam grupas albumam Odd Blood? Jau laikus grupa solīja, ka viņi atteiksies no sava sarezģītā eksperimentālās popmūzikas skanējuma pietuvojoties vairāk klasiskam popmūzikas sodas dzērienam. Un tieši tā ir problēma. Kā zināms popmūzikā ir zināms gadījums, kad astoņdesmitajos populārā un saldi cukurotā blice Talk Talk deviņdesmito gadu sākumā atteicās no sava new romantic tēla un sāka spēlēt kaut ko pilnīgi eksperimentālu un ļoti drūmu. Tieši grupas 1991. gada albums Laughing Stock tiek uzskatīts par pasaulē pirmo post roka albumu. Ar Yeasayer notika otrādāk. Grupas albuma jaunās dziesmas ir samocīts mēģinājums atdarināt Animal Collective Merriweather Post Pavillion veiksmes formulu. Grupas jaunās melodijas ir īpaši neskanīgas un pēc parastās popmūzikas standartiem producētas perfekti, lai gan šāds perfekts skanējums grupai īsti nepiestāv, jo es uzskatu ka Yeasayer vokālista balss pamatīgi krīt uz nerviem, pirmajā platē šo zāģīgo Blanta vokālu pamatīgi čakarēja mūžsenais gaygaze draugs reverb efekts, bet šoreiz šo mūsdienīgumu grupa ir aizmirsusi izmantot.

Kopumā plate man nepatika, bet kā jau es teicu sākumā tā noteikti daudziem patiks un arī platē nav nevienas izteikti vājas dziesmas (nav arī nevienas izteikti spēcīgas dziesmas) Ja subjektīvi es platei liktu 3 zvaigznes, tad objektīvi tā ir pelnījusi vismaz sešinieku, ja ne pat visu septiņnieku. Tādēļ…

Albumam es lieku 5 zvaigznes no 10.

Pirmā dziesma ir no Odd Blood, bet otrā no All Hour Cymbals. Kura ir labāka?

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: