Rokmūzikas apskati

01.02.2010.

Hot Chip – One Life Stand (2010)

Filed under: 2010. gadi,Pops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 22:22
Tags: ,

Jāatzīst, ka man sen jau bija briedis, bet tikai tagad šis briedis ir gatavs izlīst no savas dusmu un pesimisma kamola un uzsprāgt dusmu, rupjību un dažādu citu perversību pilnā recenzijā. Respektīvi, vai Bono ir pametis Īriju un pārvācies uz Londonu, lai spēlētu kaut kādu pseido elektro teicamā popgrupā?

Šoreiz laikam nē, jo grupa Hot Chip, kas iepriekš izdeva divus furāru saceļošus albumus ar A+ līmeņa grāvējiem kā One Pure Thought un Ready For The Floor no Made In The Dark, kā arī ar Over And Over, Boy From School un Colours no The Warning, savu mūziku ir pārsātināt ar edžiskiem delay efektiem, tā vietā piedāvājot 10 fona mūzikas dziesmas astoņdesmito gadu vissaldākā popa garā.

Skaidrs, ka astoņdesmito gadu sintezātorpops attiecīgā stāvoklī spēj izraisīt ne mazums jautru brīžu un arī jaunais Hot Chip albums ir šāds gadījums, tikai no šiem džekiem mēs gaidam kaut ko vairāk, nevis neskaitāmas atsauces uz dažādiem. Ja plati vērtē pēc smieklīguma, tad plates labākā dziesma ir numur viens, tā man atgādina mūžseno bērnības filmas  un Latvijas Neatkarīgās Televīzijas iemīlētās mākslas filmu Bezgalīgais stāsts titulskaņdarbu, bet ja pēc muzikālās kvalitātes, tad plates labākā dziesma ir noslēdzošā Take It In, kas jāatzīst gan ir blāva atblāzma no The Warning un Made In The Dark labākajiem hitiem.

Runājot par vispārējo pozitīvismu, tad vismaz vienu labu lietu es šajā albumā es spēju saskatīt. Pirmās plates 9 dziesmas noteikti ir pelnījušas iekļūt Radio Skonto rotācijā, bet šajā iezīmē mēs varam saskatīt arī vairākas ēnas puses, jo grupa Hot Chip kuru agrāk klausījās ūberstilīgi ūberpacanēni un ūberpacanēnes ir mainījusies un līdz ar to mērķauditorija ir pārvērtusies pa visiem 100 grādiem, tagad visticamāk par grupu jūsmo piecdesmitgadīgi traktoristi no Balvu rajona ar apmatjomu starp augšlūpu un degunu un ironiski hipsteri, kas One Life Stand liek iknedēļas nogales izlašu plauktiņā ar Coldplay, Ringo Stāra un Europe ierakstiem. Ļoti žēl. 😦

Albumam lieku 6 zvaigznes no 10.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: