Rokmūzikas apskati

03.02.2010.

Toro Y Moi – Causers Of This (2010)

Filed under: 2010. gadi,Sintpops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 16:22
Tags: ,

Dāmas un kungi viens no pirmajiem lielajiem čilveiva (chillwave) albumiem ir iznācis.

Kas tad īsti ir chillwave? Tas ir relatīvi jauns sintīpopa paveids ar lēna tempa disko bītiem, dažādiem sempliem, vienkāršām melodijām un šūgeiza, ambientās mūzikas sakausētām sintezātoriskumiem. Dziesmu teksti parasti ir par pludmali, bērnības atmiņas un citām lietām, kas vēlīnajam tīneidžerim vai agrīnajam divdesmitgadniekam uzdzen nostalģiju. Pērn savus albumus izdeva šī žanra milži Neon Indian (apskatīts eRokā) un Memory Tapes (manuprāt, viena no pērnā gada labākajām platēm. Īpaši izceļams ir singls Bicycle), bet šogad noteikti tiks izdots šīskustības slavenākā pārstāvja Washed Out debijas albums.

Toro Y Moi jeb Čezviks Bandiks ir kādas nevienam nezināmas klasiskā indīroka grupas The Heist and the Accomplice dalībnieks. Mācoties Ziemeļkarolīnas universitātē par grafisko dizaineri Čezviks sadraudzējās ar Ernestu Grīnu, tieši Ernests zem segvārda Washed Out kļūst par šīs kustības lāpnesi. Visticamāk, ka tieši Ernesta ietekmē Čezviks sevi pārdēvē par Toro Y Moi un sāk spēlēt sintezātorpopu.

Platē nav neviena izteikti spēcīga hitsingla kā pērnā gada Neon Indian vai Memory Tapes albumus (Kanji Vestu gan sajūsmina dziesma Talamak), bet tā vietā tiek piedāvāts savā noskaņā ļoti vienots un sabalansēts darbs.  Platē nav izteikti vāju vai spēcīgu skaņdarbu. Klausoties šo albumu, it kā paliek labāk ap sirdi un fonā veiktie darbi rosās daudz labāk. Tādejādi Causers Of This var uzskatīt par labu noskaņu albumu ar paaugstinātu stilīgumu un aktualitāti.

Ja Passion Pit nolemtu kopēt un padarīt saprotamākas My Bloody Valentine sludinātās idejas ar sintezatoru palīdzību, viņi nokrāsotu savu līderi melnā krāsā un nosauktu par Toro Y Moi.

Albumam lieku 7,5 zvaigznes no 10.

half_sm

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: