Rokmūzikas apskati

13.02.2010.

Valentīndienas tops 2010

Filed under: Atkāpes no apskatiem,Muzikālie saraksti — normens @ 22:55
Tags: ,

Jau rīt būs šī gada mīlētāju svētki, un tiem par godu nolēmu sarūpēt mazu pārsteigumu no sevis Valentīndienas topa izskatā.

Jau uzreiz vēlos pateikt, ka šis tops ir visai subjektīvs un veidots tīri pēc manas gaumes. Pāris dziesmas arī neatrodas tajās pozīcijās, kurās tās vēlējos likt tāpēc, jo viena pēc otras tās izklausījās slikti. Bija milzum daudz kompozīciju, no kurām izvēlēties savu trīsdesmitnieku, un vakar ilgi domāju, kuras 7 no aptuveni 30 dziesmām iekļaut kā pēdējās 30 skaistāko mīlas dziesmu sarakstā. Ļoti ceru, ka Jums patiks, un ka arī izbaudīsiet no šiem skaņdarbiem veidoto mixtape, ko pievienoju raksta beigās. Starp citu, publicēju to jau šodien tādēļ, lai rīt ikvienam ir iespēja izmantot manu izlasi un atskaņot to savu romantisko vakariņu laikā. Ceru, ka patiks!

30. vieta Bryan Adams – (Everything I Do) I Do It For You

Kā pēdējo, bet ne tuvu ne sliktāko izvēlējos tieši šo klasisko, 1991. gada Adamsa hitu. Robina Huda filmas galvenā tēma jau daudzus gadus skan valentīndienā, un skanēs vēl ilgi!

29. vieta Oasis – Stop Crying Your Heart Out

Jau ilgāku laiku Oasis vairs nepastāv, bet tas, ko brāļi Galaheri ir paveikuši mūzikā ir nenovērtējami. Skumja, tomēr ļoti laba kompozīcija!

28. vieta U2 – With Or Without You

Nezinu, kāpēc tā sagadijās, tomēr tieši With Or Without You bija pēdējais skaņdarbs, ko šeit iekļāvu. Ilgi domāju, kur to novietot, un šeit nedaudz iezagās subjektīvisms, tomēr tādu dziesmu atstāt aiz svītras nevarēju!

27. vieta Norah Jones – Come Away With Me

Arī par Noras skaņdarbu ilgi prātoju, jo nevarēju izlemt, kuru šeit iekļaut. Beigās nolēmu, ka jāliek nu jau klasiskā un izcilā Come Away With Me.

26. vieta Coconut Records – West Coast

Džeisons Švarcmens ir teicams aktieris un arī tikpat labs mūziķis. Uzskatu, ka tieši šī ir blices visu laiku labākā dziesma, un tieši tā ir pelnījusi atrasties skaistāko mīlas dziesmu kolekcijā.

25. vieta The Perishers – Trouble Sleeping

Jau ierasts, ka Skandināvijā top izcila, tomēr, lielākoties, mazzināma mūzika. Līdzīgi, turklāt, manuprāt, ļoti nepelnīti, ir arī ar The Perishers. Ceru, ka nu vismaz kāds par viņiem uzzinās!

24. vieta Ray Lamontagne – Let It Be Me

Nedaudz rudenīga, sērīga, tomēr ļoti aizkustinoša kompozīcija. Lielisks pavadījums vakaram pie kamīna.

23. vieta James Morrison – You Give Me Something

Lai gan šī dziesma jau no paša sākuma atradās topā, beigās ilgi prātoju – iekļaut to vai arī nē. šķiet, nekļūdījos!

22. vieta Scarlett Johansson – Last Goodbye

Viena no manām mīļākajām aktrisēm ir arī ļoti jauka dziedātāja. Jāsaka, ka tieši šī Džefa Baklija skaņdarba kaverversija ir tā, ko no viņas klausos visbiežāk, un uzskatu, ka Last Goodbye godam ieguvusi vietu topā!

21. vieta Meat Loaf – I Would Do Anything For Love

1993. gada sākumā pēc vairāku gadu pauzes Meat Loaf triumfējoši atgriezās slavas zenītā ar šo kompozīciju. Sliktas dziesmas 28 valstīs par singlu numur viens nekļūst!

20. vieta Keane – Somewhere Only We Know

Nekad neesmu slēpis to, ka man ļoti patīk Hopes & Fears. Tajā var atrast vairākas izcilas dziesmas, tomēr tieši Somewhere Only We Know ir tā augstākā virsotne!

19. vieta Whitney Houston – I Will Always Love You

Pieļauju, ka daudzuprāt šo vajadzēja likt daudz augstāk, tomēr manā topā tā ierindojas 19. vietā. Lai vai kā, šī viena no slavenākajām mīlas dziesmām, kāda jebkad radīta.

18. vieta Aerosmith – I Don’t Want To Miss A Thing

Jau piektā dziesma sarakstā, kas ir ieguvusio popularitāti caur filmu. Protams, ir nekorekti teikt, ka tieši Armagedons iecēla I Don’t Want To Miss A Thing slavas saulītē, tomēr zināma loma tam noteikti bija.

17. vieta Lenny Kravitz – I’ll Be Waiting

Iespējams, galvenais iemesls, kāpēc šis gabals ir iekļauts topā ir 2008. gada vasarā notikušais izcilais Lenija koncerts. Joprojām spilgti atceros, kā aptuveni 7 minūtes tika skandēts “I’m the one who really love you baby”. Skaisti un spēcīgi!

16. vieta Katie Melua – If You Were A Sailboat

Gruzīņu izcelsmes dziedātāja tā paša 2008. gada nogalē mums piedāvāja vienu no skaistākajiem, ja ne skaistāko koncertu, kādu Arēna Rīga jebkad ir piedzīvojusi. Vismaz mani tieši šī izcilā dziesma uzrunāja līdz pašiem sirds dziļumiem. Vienkārši, bet skaisti.

15. vieta Rufus Wainwright & Dido – I Eat Dinner

Topa pirmo piecpadsmitnieku ievada viens no diviem tajā atrodamajiem duetiem. Tiešām uzrunājošs skaņdarbs!

14. vieta Minnie Riperton – Loving You

Nezinu, kāpēc, bet 14. februāris vismaz man katru gadu iezīmē laiku, kad ziema jau tūliņ beigsies, un sāksies pavasaris. Domāju, ka “pavasarīgākas” dziesmas par šo nav!

13. vieta Coldplay – Scientist

Domāju, ka esat jau lasījuši to, ka, manuprāt, Kriss Martins un ko pēdējos gados ir ļoti zaudējuši tās pozīcijas, ko viņi bija izcīnijuši 21. gadsimta pašā sākumā. Tieši tāpēc topā ir atrodams klasiskais singls Scientist, nevis kāds no viņu svaigākajiem darbiem.

12. vieta Joseph Arthur – Honey And The Moon

Līdzīgi kā ar Miniju Ripertoni, arī Honey And The Moon man saistās ar pavasari, ar kaut ko vieglu un gaistošu. Skaisti!

11. vieta Sufjan Stevens – To Be Alone With You

Gandrīz katrā reizē, kad veidoju kādu izlasi, tajā atrodu vietu arī amerikāņu dziesminiekam Sufjenam Stīvensam. Šoreiz piedāvāju, pēc maniem ieskatiem, skaistāko viņa mīlestības dziesmu.

10. vieta Celine Dion – My Heart Will Go On

Pirmo desmitnieku ievada, iespējams, visu laiku vispopulārākā Valentīndienas dziesma. Starp citu, rīt pirms vai pēc šīs izlases klausīšanās iesaku pavērot vai nu Titāniku vai Piezīmju Grāmatiņu, ko rādīs attiecīgi TV3 un LNT. Tās noteitki uzlabos svētku noskaņu.

9. vieta Finley Quaye & William Orbit – Dice

Dice ir viena no manām visu laiku mīļākajām dziesmām, un esmu patiesi priecīgs, ka to varēja dzirdēt arī seriālā O.C., kas man ir ļoti tuvs. Tieši tāpēc parastā mūzikas vietā piedāvāšu savu otro mīļāko mirkli visā seriāla laikā, ko tieši pavada Dice.

8. vieta Bell X1 – Eve, The Apple Of My Eye

It kā ļoti vienkārši, bet skaisti. Nezinu, kā lai šo komentē, vien ceru, ka arī Jums iepatiksies BellX1.

7. vieta The Streets – Dry Your Eyes

Maiks Skiners, iespējams, ir visu laiku viskvalitatīvākais hiphopa mākslenieks. Lai vai kā, viņš ir radījis pašu skaistāko šī žanra mīlas dziesmu. Dry your eyes mate!

6. vieta Glen Hansard & Marketa Irglova – Falling Slowly

Abi mazpazīstamie mūziķi par šo veikumu no filmas Once (starp citu, iesaku ikvienam noskatīties) 2008. gadā saņēma Oskaru. Uzskatu, ka tā ir visu laiku labākā oskarotā dziesma!

5. vieta Des’ree – Kissin’ You

Pirmo piecinieku atklāj galvenā tēma no 1996. gada Romeo un Džuljetas ekranizējuma. Tieši tas, ko vajag 14. februārī!

4. vieta Matt Pond PA – Champagne Supernova

Ja godīgi, tad tiši par Champagne Supernova visilgāk domāju, kurā vietā to likt. Tā ir mana mīļākā dziesma, un bija ļoti smagi to atstāt ārpus trijnieka. Uzskatu, ka šī kaverversija ir daudz labāka par Oasis dziedāto. Un vēl kas – šajā video ir redzams mans pats mīļākais moments no O.C. Izcilākais mirklis seriālā!

3. vieta Band Of Horses – No One’s Gonna Love You

Pirmo trijnieku atklāju ar visskumjāko, tomēr tajā pat laikā skaistāko skaņdarbu visā izlasē. Daudzi skaisti un daudzi skumji mirkļi piedzīvoti, kad tā skan fonā, tā kā No Oneš Gonna Love You man nozīmē patiešām daudz.

2. vieta James Blunt – You’re Beautiful

Viņš var patik, viņš var nepatikt, bet ikvienam jāatzīst, ka You’re Beatiful ir kaut kas īpašs… Starp citu, līdzīgi kā ar mūziķi, kas atrodas pirmajā vietā, arī no Blanta vēlējos ielikt vairākas dziesmas šajā topā, tomēr beigās izlēmu, ka no katra izpildītāja likšu tikai vienu.

1. vieta Damien Rice – Blower’s Daughter

Pieļauju, ka līdz ar otrās vietas atklāšanu pazuda arī lielā intriga par to, ka sir pirmais. Demiens ar šo dziesmu no Closer ir radījis visu laiku vislabāko mīlestības dziesmu, un šaubos, vai tuvākajā laikā tiks radīts kas labāks par šo!

Šo izlasi varat iegūt šeit. Ceru, ka Jums patika!

P.S. Šī ir pirmā reize, kad veidoju šādu mixtape, tomēr centos, lai tas izdodas labs. Ja Jums patika, lūdzu uzrakstiet kādu komentāru, kā arī par to, vai vēlaties, lai šādas izlases veidoju biežāk. Ļoti ceru, ka Jums Valentīndiena izdosies! Un arī tad, ja nav otrās pusītes, gluži kā man šobrīd, neskumstiet, bet paklausaties skaistās dziesmas!

Advertisements

7 komentāri »

 1. Kur Pete Doherty- For Lovers?? Rice un Blunt var tikai pienest vafeles ar kefīru Dohertijam:@ Bet tā tops labs. hallelujah:D

  Komentārs by S_S — 13.02.2010. @ 23:08

 2. man patīk.
  O.C. tomēr ir sasodīti romantisks seriāls.:)

  Komentārs by tā pati mājsaimniece, nu jau pieredzējušāka — 13.02.2010. @ 23:17

 3. man pietrūka divas dziesmas:
  Julee Cruise – Falling (Twin Peaks theme)
  un
  Bee Gees – How Deep Is Your Love
  Bet tas tā. Tā jau visas dziesmas labas

  Komentārs by anonīmais — 13.02.2010. @ 23:40

 4. A kur Never Gonna Give You Up, un Titānika theme? (vai būšu palaidis garām netīšām? 😦 )

  Komentārs by Es — 13.02.2010. @ 23:44

 5. Titānika theme bija gan, 10. vietā.

  Komentārs by normens — 14.02.2010. @ 00:11

 6. tīk. atzīšu gribētos vēl pāris dziesmīšus redzēt, bet nu tops patiesi labs. :]
  Damien Rice noteikti ir savā vietā.

  Komentārs by santiņš — 14.02.2010. @ 12:02

 7. Nav slikts tops, ir tiesam piestradats.

  Uztaisi britpop topu, man gribetos salidzinat ar savejo, jo tiesi britu muzika (60, 70, 80 un 90) ir mans pamatlaucinjsh:)

  Komentārs by MarisBoss — 15.02.2010. @ 15:47


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: