Rokmūzikas apskati

15.02.2010.

Xiu Xiu – Dear God, I Hate Myself (2010)

Filed under: 2010. gadi,Eksperimentālais roks,Pops — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 19:24
Tags: ,

Mūsdienu Nemarks Needvards Nesmits Džeimijs Stjuarts diemžēl ir pazaudējis savu garīgo dzīslu Karaliju Makelroju. Šis smagais zaudējums Džeimijam nav licis izdarīt pašnāvību vai vēl trakāk veidot LCD Soundsystem tribute blici.

Runājot par šo nu jau leģendāro projektu ksjū ksjū, tas rodas 2002. gadā un drīzvien sāk piedāvāt teatrāli sadistiski depresīvas ar pediņiskiem tekstiem, izteikts piemērs ir ģeniālais skaņdarbs Ian Curtis Wishlist (skat. zemāk). Būtībā Džeimijs Stjuarts ir tāds kā drounīgs Morisejs, bet grupas otrā radošā līdere ir kā Marrs ar pupiem. Protams, kā jau stāsta par smitiem Marrs sāk krāpt Moriseju ar dažādiem večiem no New Order, Pet Shop Boys, līdz ar to Maram nākās atstāt grupu. Tikai šajā smitu stāstā Morisejs nesāk sūkāt, bet gan saprot ka ir jāsamazina drounu temps un jāpieliek tam visam gaumīga melodija. Līdz ar to rezultāts ir šis albums Dear God I Hate Myself.

Jāatzīst, ka lai klausītos iepriekšējos grupas darbus bija jābūt pilnīgi slimam un jābūt absolūtam nehomofobam, jo tie tiešām nebija tā patīkamākā klausāmviela. Protams, vienmēr jau grupas dziesmas var izmantot labiem mērķiem, piemēram, klausoties un apņirdzot smeldzīgo un patieso Džeimija sāpi, jo Ksjū Ksjū tiešām ir vairāk nekā smieklīgi. Šoreiz atvadoties no Misis Makelrojas grupa ir atvadījusies no sava artiskuma un piedāva ūberkrutu drounpopu. Iespējams šis ir grupas labākais albums un tādi singli kā Chocolate Makes You Happy un Dear God, I Hate Myself (šīs dziesmas video manuprāt ir galvenais pretendents uz titulu Gada Augstākais Krutumu Vizuālais Punkts) domājams izklausās pēc ģeniāliem popdarbiem salīdzinot ar tām 64 bundžām ko Misters Džei Es piedāvāja iepriekš.

Principā te vairs nav ko pieminēt. Dear God, I Hate Myself ir galvenais pretendents uz titulu gada popalbums, izdrāžot tādus pseidokrutakus kā Yeasayer.

Albumam lieku 8.5 zvaigznes no 10.

Nu bļeģ, tā kā es jūtūbā nevaru atrast Dear God, I Hate Myself videoklipu, tad man nāksies iztikt ar tā atstāstu. Grupas dalībniece ar japāniskām asinīm visu video laiku bāž savu pirkstu mutē un mākslīgi vemj, kamēr Džei Es stāv viņai blakus un aprēc nabaga meiteni. Stulbais rasists. 😦

Advertisements

1 komentārs »

  1. Nu re kur i:
    http://vimeo.com/9299324

    Komentārs by armanc — 05.05.2010. @ 13:32


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: