Rokmūzikas apskati

18.02.2010.

Lightning Bolt – Earthly Delights (2009)

Filed under: 2000. gadi,Eksperimentālais roks,Noisroks — Gots de Hujē @ 19:38
Tags: ,

Tavā ķermenī ir jūtams endorfīnu trūkums? Apnikušas Regīnas Spektores balādes un vēlies uzlādēties kā šizofrēniskie Austošās Saules zemes multfilmu tēli? Tad tev vajadzīgs  amerikāņu trokšņainākā dueta Lightning Bolt piektais albums Earthly Delights, kas ir pilnīga bomba.

Lightning Bolt ir divi Austrumkrasta puiši Braeins Čipendeils (ō jā!) un Braeins Gibsons, kuri kopā veido agresīvi agresīvāko drum’n’bass pāri pasaulē. Protams, viņi nerada dranķīgu troksni Moonlight festivāla d’n’b telts auditorijai, bet tā vietā viņi ražo augstākā kaluma troksni, izmantojot vien Čipendeila sparīgo bungāšanas mākslu un caur tosteri/citām mājas komunikāciju ierīcēm izlaisto vokālu (lieki piebilst, ka Čipa balsij tas piedod vēl neatklātu pieskaņu), kā arī Gibsona basģitāru, kura aprīkota ar papildus bandžo stīgu un neskaitāmiem sajūga pedāļiem. Un izmantojot šīs Dieva dotās veltes, Roidailendas divnieks jau 15 gadus, neatkāpjoties no sev ierastā un izkoptā stila, spēlē maksimāli skaļu un vardarbīgi piedauzīgu noizroku. Un abi Braeini to cītīgi uzsver pagaros skaņdarbos vairākus albumus no vietas. Arī Earthly Delights nav izņēmums.

Mēs mīlam spēlēt pūlī starp skatītājiem, kad gar sāniem beržas piedzērušu jauniešu dibeni.

Skat, kāda man spilvendrāna!

Proti, kādēļ gan mēģināt kaut ko mainīt, ja tas, ko esi darījis līdz šim, tev sanāk lieliski? Lielākā daļa Earthly Delights ir radītas tieši šādu domu vadītas, lai gan dažās kompozīcijas var pamanīt kaut ko neierastāku, taču tas viss ir brīža atslābums, jo pēc brīža Lightning Bolt tevi ievelk asiņainā mošpitā, lai atkal asinīs ieplūstu labi daudz endorfīna un testosterona. Kopumā Earthly Delights varētu saukt par diezgan metālisku, jo šeit mazāk jūtami panku rifi un,  salīdzinot ar agrākajiem albumiem,  šeit neievērojamākas kļuvušas trokšņainās ģitāras, taču to visu kompensē kārtīgs metāla ritms un smagi akordi. Noteikti jāuzteic Čipendeila bungošana – bez tās neviena no dziesmām nebūtu iedomājama. Nekur nav pazudis arī par Lightning Bolt firmas zīmi kļuvušais ātrums, vienmērīgi straujais ritms un, protams, SKAĻAIS TROKSNIS. Piedrāzt visu, jo ir iespējams pagriezt skaļāk Earthly Delights skaņdarbus un sajust endorfīnu pieplūdumus savās… lai kur arī tie pieplūstu.

Mēs mīlam spēlēt pūlī un just sev gar sāniem piedzērušu jauniešu dibenus.

Mēs mīlam spēlēt pūlī un just sev gar sāniem piedzērušu jauniešu dibenus.

Un nu sīkāk par atsevišķām albuma dziesmām. Noteikti graujošākie plates hiti ir Sound Guardians un The Sublime Freak, kuru agresivitāte noteikti jūs pamodinās sagurušā piektdienas naktī. Collosus, iespējams, ir albuma melodiskākā dziesma šī vārda vistrokšņainākajā nozīmē. Flooded Chamber un Rain On Lake I’m Swimming In ir pilnīgi diametrāli atšķirīgi – pirmais ir psihiski nelīdzsvarots un nervozs gabals, savukārt otrais – pilnīga miera iemiesojums. Šie divi skaņdarbi būtiski izlec no kopainas, tie ir patiešām jauki, taču tajos no Lightning Bolt ārdošā skanējuma ir ļoti maz. Neliela atelpa endorfīniem, ja tā varētu teikt. Funny Farm, kā jau nosaukums par to vēsta, ir tipisks country dziedājums, kurā var saskatīt tādu kantrī gigantu kā Alabama un Mailijas Sairusas motīvus. Nerūdītām ausīm obligāti iesaku Earthly Delights iesākt ar šo skaņdarbu, jo, kā zināms, hormonu daudzumu asinīs vajag paaugstināt pakāpeniski. Albuma noslēgumā esošās S.O.S. un Transmissionary ir īsts noizroka un eksperimentālā poprokmetāla paraugdemonstrējums. Transmissionary 12 minūtēs paskrien garām kā jaunbagātnieka 700. BMW, toties izraisa ārkārtīgi endorfinēti patīkamas emocijas.

Earthly Delights ir pilnībā lielisks un šoreiz bez nekādiem “katram savs”. Čipendeils un Gibsons ir radījuši vēl vienu šedevru, kas liek spalviņām uz rokām sacelties un ausīm uzliek vēl pāris rūdijuma slāņus.

Atzīmi nelikšu, jo šis portāls pārāk daudz iedomājas no sevis un neļauj likt augstāko vērtējumu.

sik sik sik

3 komentāri »

  1. LSD šlāgeris…

    Komentārs by S_S — 18.02.2010. @ 21:30

  2. Jā, labāk aizej un paklausies Muse jauno plati. 😦

    Komentārs by gribu_hujeet — 18.02.2010. @ 22:55

  3. Kaut kāds gotu dnb

    Komentārs by Ausmkrēslis Rūdolfs — 21.02.2010. @ 14:46


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: