Rokmūzikas apskati

21.02.2010.

Fyfe Dangerfield – Fly Yellow Moon (2010)

Kamēr grupa Guillemots strādā pie sava trešā studijas albuma, tikmēr viņu solists ir izdevis savu debijas soloalbumu.

Faifs Dendžerfīlds (jā, tas ir viņa īstais vārds) ir britu mūziķis no Birmingemas, kurš plašākai publikai pazīstams kā grupas Guillemots dibinātājs, galvenais dziesmu autors un solists. 2006. gada vasarā blice izdeva savu pirmo ierakstu Through The Windowpane, kas tika augstu vērtēts gan no kritiķu, gan klausītāju puses. Disks tika nominēts prestižajai Mercury balvai, kā arī sasniedza 17. vietu Lielbritānijas albumu topā. Vēl lielākus komerciālos panākumus sasniedza otrais ripulis, Red, kas britu albumu topā ierindojās 9. vietā. Pērnā gada 18. jūnijā mūziķi paziņoja, ka sāk darbu pie trešā studijas albuma, tomēr kamēr nav nekādas informācijas par to, kad tas iznāks, visi grupas fani var baudīt Fly Yellow Moon.

Faifs savu pirmo solo veikumu, lielākoties, ierakstīja 2008. gada pašā nogalē producentu Adama Nobla un Brendana Batlera vadībā. Jāatzīst, ka pat neskatoties uz to, ka Dendžerfīlds šeit nav darbojies kā producents (atšķirībā no abiem Guillemots albumiem), viņa rokrakstu var dzirdēt ikkatrā tā sekundē. Sarakstījis un sakomponējis visas 10 dziesmas, viņš spēlē kaut ko līdzīgu Through The Windowpane materiālam, tikai vēl mierīgāku un skaistāku. Vēl kāds pozitīvs aspekts, kas noteikti jāpiemin – arī Fly Yellow Moon visā tā garumā izklausās pēc ieraksta kopā ar orķestri – šķietami vienkāršajā mūzikā nemitīgi saklausāmi dažādi pūšamie instrumenti un vijoles.

Kā jau rakstīju, gandrīz viss albums izklausās pēc uzlabota Guillemots debijas diska, vienīgais izņēmums ir noslēdzošā kompozīcija Any Direction, kurā var sadzirdēt nedaudz elektroniskāku skanējumu, līdzīgu, kā ierakstā Red. Vēl kāds ļoti pozitīvs aspekts ir tas, ka Faifam ir izdevies radīt vienotu skanējumu, tajā pat laikā neaizmirstot par skaņdarbiem, kas var būt spēcīgi arī kā atsevšķi singli. Pie tādiem jāmin When You Walk In The Room, Faster Than The Setting Sun, un, protams, pirmais un galvenais singls albumā She Needs Me, kas ir ļoti teicama popdziesma.

Fly Yellow Moon ir augstvērtīgs popmūzikas ieraksts, un jau tagad esmu drošs, ka savā žanrā tas būs viens no labākajiem šajā gadā.

Dodu albumam 8 zvaigznes no 10.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: