Rokmūzikas apskati

23.02.2010.

Pavement – Wowee Zowee (1995)

Filed under: 2010. gadi,Indīroks — Ausmkrēslis Rūdolfs @ 00:12
Tags: ,

Sveiki, šajā sniegotajā dienā vēlējos apskatīt kaut ko skaistu. Tāēdēļ es apskatīšu amerikāņu lielmeistaru  Pavement trešo studijas albumu.

Pavement pēc mūsdienu šūgeiztehno klasikas divu albumu garumā apjēdza vienkāršoti sakot no…a no slavas, kuru īslaicīgi piemeklēja grupas komercdarbs un himnu kopums Crooked Rain, Crooked Rain, tādēļ veči tā vietā, lai radītu izcilu popdziesmu kopuma a la atražotu formulu, kas tik ideāli nostrādāja Crooked Rain eļbumā uzmeistaroja pilnīgi fēcīgi producētu 18 dziesmu haotisku un ļoti ļoti ļoti ekletisku dziesmu kopumu. Grupas līderis Stīvens Malkmus šo stilu eklēzi un albuma dīvaino dabu raksturo ar to, ka grupas dalībnieki tajā laikā smēķēja ļoti daudz marihuānas un visas dziesmas izklausījās pēc hitiem. Iespējams šādam hedaut tripam ir loģisks izskaidrojums, plates nosaukums Vūvī Zūvī ir radīts kā pagodinājums no grupas atskaitītajam Gerijam Jangam (nu bļ… kurš gan nezin Geriju???), kas šo visticamāk no Frenka Zapas Frīkautalbuma dziesmas nosaukto saukli izmantoja wow vietā. Protams, pilnīgs wow bija šim albumam sekojošā tūre, kurā grupa savā haotiskumā un improvizēšanā daudz neatšķīrās no Gerija Janga low fidelity alkoholisma laikiem. Izteikts piemērs ir koncerts Lūlapalūzas tūres laikā Rietumvirdžīnijā, kura laikā grupa tiek apmētāta ar akmeņiem un dubļiem. (skat. video) Vūvī zūvī, kā saka.

Plate sākas ar akustisko lūgšanu We Dance. Dīvaina izvēle nefolkmūzikas albumam, bet dziesma nostrādā. Pateicoties melodijai un gaumīgajam šim šim šim sing a song of praise. Sekojošais Rattled By The Rush bija plates pirmais no diviem singliem, diemžēl dziesma komerciālos panākumus neguva, MTV pat naktīs nerādīja dziesmas video, jo tas bija pārlieku erotisks un noteikti traumētu daudzus mazus bērnus. Protams, pašu dziesmu var pieskaitīt pie plates veiksmēm. Black Out ir uzskatāms par Gold Soundz numur 2. Brinx Job ir īsa skicīte, viena no plates enerģiskajākajām virsotnēm, kovbeļa solo ir fantastisks. Grounded turklāt ļoti iespējams ir plates labākā dziesma, bet Serpentine Pad rotaļājās ar pankmūzikas elementiem. Pati grupa šo atkal īso dziesmu sauc par veltījumu Džona Pīla slavinātajiem underground krautroķeriem Prolapse. Motion Suggests ir ļoti spocīga dziesma, bet to atkal var uzskatīt par plates veiksmi.  Otrais singls Father To A Sister Of Thought ievada plates kovbojdaļu, kas ieilgst veselu divu dziesmu garumā. Father… ir iespējams plates hitīgākais singls, bet Extradition ir pilnīgs pretstats eksperimentāls kantrīfrīdžezs. Best Friend’s Arm ievada plates enerģisko daļu. Dziesma ir psiha, bet Grave Archicture izceļas ar spilgtu rifu. AT&T ir narkomāniski psihopātisks grāvējs. Flux=Rad izklausās pēc visu laiku labākās The Strokes dziesmas, tas ir Malkmusa vokāls šeit izklausās pēc paša Mistera Kasablankasa. Fight This Generation ir lieliska dziesma, kas skan lieliski dzīvajā, bet studijas versija, manuprāt, nav līdz galam izstrādāta un šķiet sasteigta. Skota Kānberga Kennel District ir Mister Spirāļsteirsa muzikālā virsotne un viena no manām plates favorītdziesmām. Pueblo ir viena no visu laiku labākajām Pavement melo dziesmām. Plate noslēdzas ar Half A Canyon, kas ir ģeniāls progresīvā roka pankroks The Doors garā, protams ar peivmentisku garu. Ā, jā, pareizi platē ir vēl viena dziesma. Skota Kānberga Western Homes, bet to es neesmu dzirdējis. 😀 Intresanta ir arī pārizdotā versija ar otru disku, kurā ir iekļauts ģeniālais Pacific Trim EP pilnā garumā, pāris b-puses, bezjēdzīgi izvilkumi no Vūvī Zūvī sesijām, bet viss vērtīgākais auglis šajā dārzā ir kaut kādā Austrālijas radio pārraidē veikts ieraksts, kurā grupa ir tā sapīīipējusies.

Wowee Zowee visi lamā par tā garumu un haotiskumu, bet daudzi cilvēki un grupas dalībnieki to sauc par labāko grupas albumu. Pats Malkmus to sauc par pēdējo patiešām lielisko Pavement albumu, lai gan tā nav pati pilnība un izcilība, tomēr man viņam gribas piekrist.

Albumam lieku 9,5 zvaigznes no 10.

half_sm

1 komentārs »

  1. STREIKS! STREIKS!

    Komentārs by gribu_hujeet — 23.02.2010. @ 18:05


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: